تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
ادعای یک نشریه آمریکایی:

دیدار ظریف و مقامات دولت اوباما در سال ۲۰۱۸ برای خنثی‌سازی فشار ترامپ

نشریه آمریکایی فری‌بیکن گفته است که بر اساس یک سند داخلی وزارت خارجه آمریکا، در سال ۲۰۱۸، مقامات ارشد دولت اوباما در تلاش برای تضعیف سیاست دولت دونالد ترامپ برای منزوی کردن ایران محرمانه با مقامات این کشور دیدار کردند.

دیدار ظریف و مقامات دولت اوباما در سال ۲۰۱۸ برای خنثی‌سازی فشار ترامپ

رویداد۲۴ نشریه آمریکایی فری‌بیکن گفته است که بر اساس یک سند داخلی وزارت خارجه آمریکا، در سال ۲۰۱۸، مقامات ارشد دولت اوباما در تلاش برای تضعیف سیاست دولت دونالد ترامپ برای منزوی کردن ایران محرمانه با مقامات این کشور دیدار کردند.

به گزارش انتخاب، به نقل از بی بی سی، این نشریه نوشت: در حالیکه دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ برای افزایش فشار اقتصادی بر ایران تلاش می‌کرد، هیئتی از "سفیران سابق ایالات متحده" محرمانه با جواد ظریف، وزیر خارجه سابق ایران، در اقامتگاه او در نیویورک ملاقات کردند.

فری‌بیکن نوشته است که در آن زمان اخباری منتشر شده بود حاکی از اینکه جان کری، وزیر خارجه اوباما به طور مخفیانه با مقامات ایران ملاقاتی داشته است.


بیشتر بخوانید: رابرت مالی: احتمال دستیابی به توافق با ایران ضعیف است


این نشریه گفته است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، در واکنش به سند اخیر وزارت خارجه گفته است که این سند محکم‌ترین مدرک تا به امروزاست که نشان می‌دهد مقامات دولت اوباما می‌کوشیدند تلاش دونالد ترامپ برای منزوی کردن حکومت ایران را خنثی کنند.

در آن زمان، برخی از رسانه‌ها نوشتند که مقامات دولت باراک اوباما به ایران وعده داده‌اند که اگر تا پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در برابر فشار آمریکا مقاومت کند، در صورت شکست او در دوره دوم ریاست جمهوری، تحریم‌های ایران لغو خواهد شد و آن را عاملی در ناکامی "سیاست فشار حداکثری" ترامپ دانستند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
بازنشسته تأمین اجتماعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
0
0
دولت، مجلس، هر دو به اسم مذاکره، توافق هسته ای و برجام به مردم و کشور خیانت کردند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: