تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۱

تابستان‌های هافبک گریزی استقلال

استقلال در این سال‌ها بیش از هر تیمی هافبک خلاق و محوری تیم‌شان را از دست داده‌اند. نگاهی به استقلال در ده سال گذشته نشان می‌دهد که این تیم استعداد خوبی در پرورش هافبک‌های میانی داشته است.

هافبک تیم استقلال

رویداد۲۴ فرارو نوشت:  لیگ به روز‌های پایانی نزدیک شده و از آنجایی که قهرمان هم سه هفته مانده با پایان مشخص شده همه مدعیان استارت فعالیت‌های نقل و انتقالاتی‌شان را زده‌اند.

در این میان مثل همه فصل‌های نقل و انتقالاتی هم بازار شایعات داغ است و مدام لیست‌های ورودی و خروجی زیادی در رسانه‌ها منتشر می‌شود. بخش زیادی از این خبر‌ها هم به قهرمان این فصل رقابت‌ها مربوط است که می‌تواند با لیست ورودی و خروجی‌هایش از خبرسازترین چهره‌های این فصل باشد. در میان همه خبر‌هایی که از استقلال به گوش می‌رسد شاید یک خبر را هواداران این تیم جدی‌تر دنبال کنند. آن هم شایعات جدایی بازیکن شماره ۹ استقلال است.


بیشتر بخوانید: بازیکن سابق استقلال به دنبال مدال پارالمپیک


اگر بخواهیم ارکان قهرمانی استقلال در این فصل را در لیستی کنار هم بنشانیم بی‌شک مهدی مهدی‌پور یکی از آنهاست. اما چرا استقلالی‌ها خطر جدایی مهدی‌پور در استقلال را جدی‌تر از بقیه شایعات می‌دانند؟ چون آن‌ها در این سال‌ها بیش از هر تیمی هافبک خلاق و محوری تیم‌شان را از دست داده‌اند. نگاهی به استقلال در ده سال گذشته نشان می‌دهد که این تیم استعداد خوبی در پرورش هافبک‌های میانی داشته است. اما هر چقدر در این مسیر با استعداد بوده در حفظ و نگهداری آن‌ها ضعیف عمل کرده است.

خیلی‌ها دلیل زمین خوردن تیم درخشان وینفرد شفر را به رفتن امید ابراهیمی از این تیم نسبت می‌دادند. بازیکنی که با رفتنش از استقلال حداقل یک فصل جای خالیش به خوبی حس می‌شد و جانشین خوبی برایش پیدا نشد. بعد‌ها علی کریمی با شک و تردید به این تیم اضافه شد و بعد از یک فصل ناامید کنند در ادامه به ستاره تیم استراماچونی و مجیدی تبدیل شد.

اما او هم وقتی درخشید از استقلال رفت. فصلی که استقلال بین فکری و مجیدی دست به دست می‌شد هم استقلال هافبک میانی ثابتی نداشت تا اینکه فرهاد مجیدی در این فصل کلید میانه میدان را به دست مهدی مهدی‌پور داد و او هم تبدیل به یک ستاره در این میان شد. بی‌حاشیه، کم اشتباه و همیشه موثر. حالا، اما وقتی او جایگاهش را در استقلال پیدا کرده باز هم خبر می‌رسد که یک هافبک مهم دیگر از استقلال کوچ می‌کند. تنها در صورتی که عزت‌اللهی یا کریمی جانشین او شوند هواداران استقلال می‌تواند خیال راحتی داشته باشند وگرنه همچنان وارد فضای شک و تردید می‌شوند و ممکن است این شک و تردید موجب شود شروع مقتدرانه‌ای در لیگ بعدی نداشته باشند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال تهران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: