تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۱

این استان‌ها در ۳ روز آینده گردوخاکی هستند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز، افزایش نسبی دما در سایر نقاط کشور و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در شرق ایران خبر داد.

این استان‌ها در ۳ روز آینده گردوخاکی هستند
رویداد۲۴ به گزارش همشهری آنلاین، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: دوشنبه (۹ خرداد) با گذر امواج کم‌دامنه تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و در ارتفاعات البرز واقع در استان‌های گیلان و مازندران ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد به‌ویژه در ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور جوی پایدار همراه افزایش نسبی دما حاکم است.

وی افزود: سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۰ و ۱۱ خرداد) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز در مازندران بارش پراکنده رخ می‌دهد. در ساعات بعدازظهر روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر‌های هم‌رفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران طی سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: پنجشنبه (۱۲ خرداد) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در گیلان و مازندران و جمعه (۱۳ خرداد) فقط در ارتفاعات واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: در روز‌های پنجشنبه و جمعه نیز در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک ادامه خواهد داشت و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است.

ضیاییان افزود: نواحی مرکزی خلیج فارس طی امروز و شرق دریای عمان طی دو روز آینده مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۰ خرداد) قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۱۱ خرداد) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ خرداد) اهواز با دمای ۴۲ و۴۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: