تاریخ انتشار: ۲۰:۲۰ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

بنزین گران خواهد شد؟ / حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین صحت دارد؟

در روز‌های اخیر شایعاتی مبنی بر حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین و همچنین افزایش قیمت بنزین به گوش می‌رسد.

افزایش قیمت بنزینرویداد۲۴ علی اکبر نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با بیان اینکه هیچ ابلاغیه‌ای در خصوص حذف کارت سوخت جایگاه‌داران از چرخه عرضه بنزین نداشته‌ایم، اظهار کرد: شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده صحت نداره و روال مانند گذشته بوده و هیچ تغییری در شرایط ایجاد نشده است؛ ضمن آنکه قرار نیست که از تیرماه، کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوختگیری با نرخ آزاد حذف شود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ تصمیمی در خصوص نرخ بنزین گرفته نشده و اخبار منتشر شده در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور در این خصوص تکذیب می‌شود، تصریح کرد: تغییری در نحوه توزیع بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت ایجاد نمی‌شود و قیمت بنزین یارانه‌ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز همچنان ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه هیچ کدام از جایگاه‌ها اجازه تغییر قیمت بنزین را ندارند، گفت: اگر جایگاهی چنین کاری انجام دهد با جدیت برخورد خواهیم کرد، بنابراین مردم نگران تغییر قیمت بنزین نباشند.

نژادعلی با تأکید بر اینکه سیستم سوخت‌رسانی مانند روال سابق خواهد بود و هیچ تغییری در برنامه‌ها ایجاد نشده و هرگونه تغییر و تحول از سوی شورای اطلاع‌رسانی دولت اعلام خواهد شد، اظهار کرد: جایگاه‌ها موظف به سوخت‌رسانی با قیمت‌های قبلی هستند و اگر موردی مشاهده شد مردم آن را به سامانه ۰۹۶۲۷ گزارش دهند.

بنزین گران خواهد شد؟

در روزهای اخیر شلوغی جایگاه‌های سوخت به شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت بنزین دامن زده است؛ اسد الله قلیزاده رئیس صنف جایگاه‌داران کشور در این خصوص به خبرگزاری ایسنا گفت: در ایام تعطیل تقاضا برای مصرف بنزین افزایش می‌یابد و این امری طبیعی است و هیچ ارتباطی به شایعه افزایش قیمت بنزین ندارد و با اعلام رسمی دولت تغییر قیمت بنزین در دستور کار نیست.


بیشتر بخوانید: جزئیات اجرای سهمیه‌بندی جدید بنزین در کشور


گفتنی است که همسو با مطرح شدن شایعاتی در خصوص افزایش قیمت بنزین چند روزی است که شایعاتی مربوط به ایجاد برخی تغییرات در سهمیه کارتهای سوخت، تغییر قیمت پرمصرفها یا جمع آوری فوری کارتهای آزاد جایگاه‌ها مطرح است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: