تاریخ انتشار: ۲۰:۴۴ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

مدرسه فراموش شده قصه‌های مجید

«مدرسه الیانس ایزرائلیت اونیورسال ایران» معروف به مدرسه قصه های مجید در ۱۲۸۰ شمسی به‌عنوان سومین مدرسه جهانی الیانس در اصفهان افتتاح شد.

مدرسه فراموش شده قصه‌های مجید

رویداد۲۴ «مدرسه الیانس ایزرائلیت اونیورسال ایران» که با نام‌هایی مانند اتحاد، فرانسوی‌ها، کلیمیان، مدرسه شهید حلیبیان و معروف‌ترین آن‌ها یعنی «مدرسه قصه‌های مجید» شناخته می‌شود، در ۱۰ مردادماه سال ۱۲۸۰ شمسی به‌عنوان سومین مدرسه جهانی الیانس در ایران و استان اصفهان با ۲۲۰ دانش آموز افتتاح شد.آسیب‌های وارد شده به این مدرسه تاریخی که یکی از حافظه‌های جمعی مردم اصفهان محسوب می‌شود، تا جایی است که آسیب‌هایی که به مرور به این فضای آموزشی تاریخی وارد شد، باعث شد تا در سال ۱۳۹۲ قسمت میانی مدرسه به‌صورت کامل تخریب شود، شیروانی سقف‌های بخش جنوبی ویران و بارندگی‌ها به مرور باعث ریزش سقف شود، همچنین برخی از معتادان و بی‌خانمان‌ها دیوارهای بخش شرقی این مدرسه را تخریب کنند و راه ورودی به کلاس‌ها را برای اسکان موقت ببندند. هر چند این مدرسه با نام «مدرسه اتحاد» در بهمن سال ۱۳۹۳ به ثبت ملی رسید، اما از اوایل دهه ۸۰ شمسی قسمت شرقی مدرسه به دلیل نا ایمن بودن تخلیه شد و سرانجام از سال ۱۳۹۷ تاکنون مدرسه به صورت کامل تعطیل و به حال خود رها شده است.

 

منبع: ایسنا

 

خبر های مرتبط
برچسب ها: تصاویر روز
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۷
0
5
الان اگه جنازه اسب منتسب به یک امامزاده رده صدم در اینجا پیدا شده بود وضعیت بسیار متفاوتی پیدا میکرد. آنچه که اهمیت ندارد ایران و تاریخ ایران و میراث فرهنگی آنست!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: