تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

قول جدید وزیر راه/ ساخت ۲میلیون مسکن عملی می‌شود؟

وزیر راه‌ و شهرسازی گفت: در زمان حاضر بالغ بر پنج میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در طرح نهضت مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند کار پالایش بیش از یک میلیون نفر از این متقاضیان انجام شده است.

پیش‌بینی قیمت مسکن

رویداد۲۴ رستم قاسمی روز پنجشنبه در بازدید از طرح نهضت ملی مسکن بهارستان و کلنگ‌زنی عملیات اجرایی ۲ هزار و ۸۱۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان اظهار داشت: مقدمات مالی و پشتیبانی ساخت چهارمیلیون واحد مسکن و زمین برای ساخت فراهم شده است.

وی به تفاوت طرح نهضت مسکن ملی با مسکن مهر اشاره کرد و افزود: تفاوت طرح نهضت مسکن ملی با مسکن مهر در این است که در این طرح زمین ۹۹ ساله باید در اختیار تمام مردم قرار بگیرد، در صورتی که در مسکن مهر این تعهد نبود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعیین سهم هر استان در طرح نهضت ملی مسکن و ثبت آن در سامانه، افزود: بالغ بر یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی در دست اجرااست که تا شهریور ماه ۱۰۰ هزار واحد تحویل خواهد شد.

وی با بیان اینکه روند کار در اجرای طرح نهضت ملی مسکن باید سرعت بخشیده شود، ادامه داد: تا پایان دولت باید ۲ میلیون مسکن ساخته و به بهره‌برداری برسد.

قاسمی با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد زمین برای ساخت مسکن ملی آماده برگزاری است، گفت: مشکل ما در اصفهان برای اجرایی کردن نهضت ملی مسکن زمین بود که امروزه این مشکل رفع شده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت مسکن ملی، گفت: بخشی از مسکن به صورت خود مالکی ساخته می‌شود یعنی تحویل زمین از سوی دولت و ساخت خانه توسط مالک با تخصیص وام و مدت زمان تعیین شده انجام بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخشی از طرح نهضت ملی مسکن شاهد حضور بخش خصوصی و به‌صورت خودمالکی هستیم که حدود ۲۰۰ هزار واحد در کشور به این صورت ساخته می‌شود.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
0
0
پس هر سال یک میلیون چی شد؟
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۸
0
0
باسلام
احتراما اینجانب ساکن و البته شاغل در جزیره کیش می باشم.متاسفانه افزایش بی رویه قیمت مسکن و بالطبع اجاره بهای سنگین شرایط را به گونه ای رقم زده که به هیچ عنوان دخل و خرج خانوارها یکسان نبوده و مجبور به ترک جزیره شده اند.
چرا طرح ملی مسکن در جزیره کیش اجرایی نمی شود؟؟
با احترام
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: