تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

همتی: در سایه بایکوت صداوسیما تلاش کردم نقد‌های لازم را ارائه دهم

در طول یکسال گذشته طبق عهدی که با رأی دهندگان بسته بودم، در حد امکان، درسایه بایکوت کامل صداوسیما وتخریب سنگین رسانه‌های دولتی، تلاش کردم مطالبات آن‌ها را مطرح کرده و با روشنگری، نقد‌ها و پیشنهاد‌های لازم برای اصلاح امور خصوصاً در بعد اقتصادی ارائه دهم.

همتی: در سایه بایکوت صداوسیما تلاش کردم نقد‌های لازم را ارائه دهم
رویداد۲۴ عبدالناصر همتی در کانال تلگرامی خود نوشت: یکسال از انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری باتمام فراز ونشیب‌های آن گذشت. انتخابات سال پیش در شرایطی پایان یافت که بسیاری از هموطنان به هر دلیل پای صندوق رأی نیامدند و یا آرای خود را به عنوان اعتراض به صندوق رأی سپردند و بر اساس آنچه اعلام شد، نزدیک ۱۰ درصد مشارکت کنندگان نیز به حقیر اعتماد کرده و رأی خود را به اینجانب دادند.

در جریان رقابت‌های انتخاباتی و فرصت محدود سه هفته‌ای، سعی کردم شرایط بحرانی اقتصاد کشور را که عمدتاً نتیجه دو عامل مهم حکمرانی نادرست اقتصادی و تداوم تحریم‌ها بود، تشریح و ضرورت رفع هرچه سریعتر موانع برای نیل به رشد و توسعه اقتصادی را نشان دهم و برخلاف رقبا، تلاشی برای دادن وعده‌های ناشدنی نداشتم و حتی آن‌ها را هم از دادن وعد‌های ناشدنی برحذر داشتم. گفتم نباید اجازه دهیم فرصت‌های بین المللی که به روی کشور گشوده شده است، با سوء تدبیر در حوزه اقتصاد و دیپلماسی، به سادگی از دست برود. هر چند متأسفانه در ده ماه گذشته تا حدی این فرصت‌ها از دست رفت.


 بیشتر بخوانید: خوانشی از مسیر یک کابینه


من و همراهانم و تمام کسانی که حقیر را لایق دانسته و به من رأی دادند به مسؤلیت تاریخی خود عمل کردیم و با دوستانه‌ترین نیت‌ها، در ناامیدی سعی کردیم امید بسازیم. در طول یکسال گذشته نیز طبق عهدی که با رأی دهندگان بسته بودم، در حد امکان، درسایه بایکوت کامل صداوسیما و تخریب سنگین رسانه‌های دولتی، تلاش کردم مطالبات آن‌ها را مطرح کرده و با روشنگری، نقد‌ها و پیشنهاد‌های لازم برای اصلاح امور خصوصاً در بعد اقتصادی ارائه دهم.

تجربه نزدیک به یکسال اداره کشور با نگاه و رویکرد دولت سیزدهم تفاوت معنادار در راهبری رفع تحریم‌ها، مهار تورم، افزایش انضباط مالی و کاهش فروبستگی‌های حوزه فرهنگ و فضای مجازی، را آشکار ساخت. این تفاوت معنادار نه فقط در انتخاب رئیس جمهور، در مورد انتخاب وزراء هم آشکار شده است.

در پایان لازم میدانم مجدداً از جوانانی که بی مزد ومنت در مدت سه هفته شبانه روز من را یاری کردند، همچنین از زنانی که با امید به آن پویش نگریستند تشکر نمایم. از تمام بزرگانی که در آن روز‌ها به خاطر ایران بهتر از آبرو و اعتبار خود مایه گذاشتند و تلاش کردند روزنه موجود بسته نشود، سپاسگزارم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: عبدالناصر همتی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: