تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - ۰۲ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
وزیر ارشاد:

سینمای ما حرکت نمی‌کند بلکه در تعارض با این آرمان‌ جمهوری اسلامی است / چرا خروجی پول نظام در سینما بر خلاف اهداف رسمی ماست؟

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چرا از پول نظام و بودجه‌ای که با همه مشکلات برای ترویج معارف اسلامی و هویت ایرانی اسلامی در اختیار حوزه فرهنگ قرار می‌گیرد خروجی مناسبی نداریم و خروجی آن در سینما بر خلاف اهداف رسمی ماست.

سینمای ما حرکت نمی‌کند بلکه در تعارض با این آرمان‌ جمهوری اسلامی است / چرا خروجی پول نظام در سینما بر خلاف اهداف رسمی ماست؟
رویداد۲۴ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهمترین مطالبه مقام معظم رهبری از مجموعه فرهنگی کشور، بازسازی ساختار‌های فرهنگی است.

محمد مهدی اسماعیلی امروز در هجدهمین نشست دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های کشور در مشهد افزود: باید برای اقدامات فرهنگیبازسازی ساختار‌های فرهنگی. مهمترین مطالبه مقام معظم رهبری از مجموعه فرهنگی کشور تغییر ریل صورت گیرد تا فضای فرهنگی در مسیر اهدف انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: منظور از بازسازی فرهنگی، الزاما ادغام مجموعه‌های فرهنگی نیست بلکه در بحث تغییر انقلابی ساختار‌های فرهنگی، هدف این است که داشته‌های فرهنگی ما در راستا و حمایت از اهداف انقلاب اسلامی قرار بگیرد.

بر اساس گزارش صداوسیما، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بازسازی ساختار فرهنگی را کار دشواری توصیف کرد و گفت: در حال حاضر در کشور با انباشت تصمیمات گرفته شده مواجهیم که در تضاد با ریل گذاری فرهنگی جدید است.


 بیشتر بخوانید: خط و نشان پایداری‌چی‌های دولت برای سینما/ چرا فیلم برادران لیلا توقیف شد؟


اسماعیلی، سینما را مهمترین ژانر و تاثیرگذارترین ابزار برای تاثیر بر فرهنگ توصیف کرد و افزود: اکنون که ۲۰ سال از جنگ خلیج فارس می‌گذرد، استکبار جهانی دست کم ۵۰۰ فیلم برای توجیه حضور جنگ افروزانه در این جنگ ساخته که بیانگر توجه جبهه مقابل به ابزار سینماست.

وی ادامه داد: متاسفانه سینما در کشور ما نه تنها در مسیر آرمان‌های جمهوری اسلامی و تحقق منویات عالی رهبر انقلاب حرکت نمی‌کند بلکه در تعارض با این آرمانهاست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چرا از پول نظام و بودجه‌ای که با همه مشکلات برای ترویج معارف اسلامی و هویت ایرانی اسلامی در اختیار حوزه فرهنگ قرار می‌گیرد خروجی مناسبی نداریم و خروجی آن در سینما بر خلاف اهداف رسمی ماست.

همایش دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های کشور در مشهد، امروز و فردا به میزبانی نهاد نمایندگی، ولی فقیه در دانشگاه‌ها در مشهد برگزار می‌شود. در روز نخست ۱۳۰ نفر از این اساتید در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.

منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
0
0
خب این مانند روز روشن است. چون اهداف رسمی شما بسیار مزخرف و در تعارض کامل با خواسته مردم و مدل کاری سینماست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
0
0
دبيران هم انديشي!!!؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
0
0
آخی چرا در راستای آرمانها حرکت نمیکن.خب! بجای روسری تو فیلمها خانمها چادر سر کنن.آرایش هم نداشته باشن.
همان تلویزیون که در راستای آرمانها حرکت میکنه بیننده غیر از فوتبال داره حالا سینما
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: