تاریخ انتشار: ۱۱:۳۷ - ۰۳ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱۱ نظر

نظر رئیسی در مورد گران شدن کالا‌های اساسی: به علت جنگ اوکراین قیمت‌های جهانی افزایش پیدا کرد

رئیس جمهور با تشریح اهمیت نقش مالیات در اداره و تقویت اقتصاد کشور و اهمیت مقابله موثر و جدی با فرار مالیاتی، بر لزوم حمایت از اصناف در این زمینه تأکید کرد.

افزایش قیمت کالاهای اساسی

رویداد۲۴ حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز پنج‌شنبه در نشست با جمعی از نخبگان استان خراسان شمالی با گرامیداشت روز بیست و سوم ذی‌القعده و بیان اینکه این روز، روز زیارت مخصوص حضرت رضا (ع) است، خاطرنشان کرد: سال‌ها مردم استان خراسان شمالی مهربانانه و مشتاقانه میزبان زائرین امام رضا (ع) بودند و این سعادت بزرگی برای مردم این استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور با اشاره به اهمیت بهره گرفتن از نظرات نخبگان در اداره کشور، خطاب به آنان گفت: شما نخبگان در ارتباط گرفتن با دولت به این نوع جلسات بسنده نکنید و سعی کنید پیشنهادات خود را به دولت منتقل کنید.

رئیس جمهور با تأکید به استاندار خراسان شمالی مبنی بر برگزاری مداوم جلسه با نخبگان استانی، خاطرنشان کرد: با بهره‌گیری از نظرات و ایده‌های مطرح شده در این نوع جلسات می‌توان تدابیر خوبی برای حل مسایل و مشکلات استان بکار گرفت. تردیدی ندارم که شما نخبگان خیرخواه کشور هستید و باید به نظرات شما به چشم غنیمت نگاه شود. هر جا مردم در میدان بودند کشور توفیقات زیادی پیدا کرد.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: استان‌های خراسان شمالی و جنوبی همزمان با یکدیگر به استان تبدیل شدند، اما علیرغم کار‌های خوبی که انجام شده، استان خراسان شمالی کمبود‌های زیادی دارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه استان خراسان شمالی دارای ظرفیت‌های زیادی در زمینه کشاورزی است، گفت: کشت گیاهان دارویی و توسعه آن در این استان می‌تواند یک ظرفیت اقتصادی بسیار بزرگ در کشور باشد. توسعه کشت گیاهان دارویی نباید در حد حرف باشد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش درباره تلاش دولت برای رفع مشکلات زنان بدسرپرست و بدون سرپرست، اظهار داشت: موضوع زن و خانواده بسیار مهم است که تنها یکی از مسایل آن مشکلات زنان بدسرپرست است. در این دولت صندوق حمایت از زنان بدسرپرست را تشکیل دادیم و نیاز است دفتر امور زنان و خانواده در استانداری‌ها فعال شوند.

رئیس جمهور خطاب به استاندار خراسان شمالی افزود: زمینه ارائه محصولات و صنایع دستی را که در خانه‌ها توسط بانوان ساخته می‌شود، فراهم و ایجاد بازارچه‌های دائمی صنایع دستی، ارائه تسهیلات و خرید این نوع محصولات را در استان پیگیری کنید.

رئیس جمهور با تشریح اهمیت نقش مالیات در اداره و تقویت اقتصاد کشور و اهمیت مقابله موثر و جدی با فرار مالیاتی، بر لزوم حمایت از اصناف در این زمینه تأکید و خاطر نشان کرد: پیش از این هم به متولیان امور مالیاتی تاکید کردم که در تعامل با اصناف، بنا را بر اعتماد به اصناف بگذارند.


بیشتربخوانید: کل سیاست‌های دولت توسط یکی دو وزیر و نزدیکان آنها اتخاذ می‌شود/ تصمیم‌های ریسکی زندگی مردم را به خطر انداخته است


رئیسی افزود: مهم این است که ممیزان مالیاتی از فرار مالیاتی جلوگیری کنند. دلالانی هستند که درآمد زیادی دارند، اما مالیات آن را نمی‌دهند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با مهم و موثر توصیف کردن فعالیت گروه‌های جهادی در رفع مشکلات کشور، گفت: در حسینیه جماران هم گفتم برخی از دختران و پسرانی که در گروه‌های جهادی فعالیت می‌کنند، ماه عسل خود را برای خدمت به مناطق محروم می‌روند. ارزش جهاد در بین ملت ما هنوز بسیار بالاست و این ارزش امروز در گروه‌های جهادی دنبال می‌شود. دولت وظیفه دارد از گروه‌های جهادی حمایت کند.

رئیس جمهور یکی دیگر از ضرورت‌های استان را توسعه زیرساخت‌های ریلی برشمرد و گفت: توسعه ریلی بخصوص در بخش مسافری ضرورت بسیاری دارد.

رئیسی در مورد گران شدن اقلام و کالا‌های اساسی گفت: اصلاح نحوه تخصیص یارانه‌ها تنها یکی از عوامل گرانی این نوع محصولات بود و همزمان قیمت‌های جهانی نیز افزایش پیدا کرد که یکی از عوامل آن جنگ اوکراین است.

رئیسی افزود: برخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.

رئیسی با ضروری دانستن کنترل قیمت‌ها و کاهش تورم، گفت: زمانی که دولت را تحویل گرفتیم، تقریبا تمام مبلغ ۸ میلیارد ارز ۴۲۰۰ تومانی که برای تامین کالا‌های اساسی در سال ۱۴۰۰ اختصاص یافته بود، در همان ۵ ماهه اول سال توسط دولت قبل هزینه شده بود و دیگر پولی برای ما نمانده بود، اما با این وصف ۷ ماه کشور را مدیریت کردیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت اصلاح الگوی کشت، اجرای این کار را صرفا با کمک کشاورزان امکان‌پذیر دانست و تأکید کرد: باید کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور را در داخل تولید کنیم و برای تحقق این هدف باید کشاورزی را برای کشاورزان قابل پیش‌بینی کنیم. در بسیاری از روستا‌ها تمامی امکانات زندگی وجود دارد، اما به دلیل اینکه اقتصاد روستا برای روستائیان صرفه اقتصادی ندارد، این عزیزان روستا‌ها را ترک می‌کنند.

رئیسی تصریح کرد: باید کاری کنیم که اقتصاد روستا برای روستائیان صرفه داشته باشد و یکی از برنامه‌های دولت مردمی فعال کردن اقتصاد روستا است.

رئیس جمهور تأکید کرد: اکیداً از مدیران می‌خواهم افراد بدون انگیزه و فاقد روحیه تحول‌گرا را در مناصب مهم قرار ندهند و راه را برای افراد متخصص، متعهد و تحول‌گرا باز کنند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱
اعتراض
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
1
9
برخی می‌گویند گرانی‌ها هم تقصیر روحانیون است‌ / بله کاملا دوست می گویند
جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۸:۳۳
برخی می‌گویند گرانی‌ها هم تقصیر روحانیون است‌ / بله کاملا دوست است چون به خاطر که روحانیون در دولت، مجلس، قوه قضائیه و هم در سراسر کشور متاسفانه هیچ کاری برای حل مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور نکردند و هم از سال 1357 تاکنون هم نمی کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
1
16
افزایش قیمتهای جهانی به علت جنگ اوکراین حداکثر ده تا پانزده در صد است , ولی در ایران به علت تحریم ها که فقط وفقط مردم عادی ایران را بیچاره ومستأصل کرده , تورم وافزایش قیمتها بیش از 100 درصد است , خدا از شماها نگذرد که زندگی مان را به فلاکت کشاندید , هزینه یک ناهار معمولی یکصد وپنجاه هزار تومان شده یک عدد تخم مرغ حدود سه هزار تومان , متوسط قیمت یک کیلو میوه مانند گیلاس وهلو و توت فرنگی حدود پنجاه هزار تومان و قس علیهذا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
1
13
دروغگو
اعتراض
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
0
5
میزان افزایش قیمت مسکن در شهرهای ایران اعلام شد / قیمت مسکن در تهران ۵۲ برابر شد/ آیا قیمت مسکن تقصیر جنگ اوکراین است.
قیمت مسکن در تهران و سایر شهرهای ایران هیچ ارتباطی و ربطی به جنگ اوکراین دارد
مشکل اصلی بی مدیریتی و بی نظارتی دولت و مسئولان بوده است.
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
3
1
سرمایه‌گذاری ایرانی ها در ترکیه، باکو، امارات، کشورهای عربی، کشورهای اروپایی و… عامل اصلی مشکلات مردم، کشور، گرانی و جنگ اقتصادی در سراسر کشور بوده است، نه تحریم، ترامپ و کرونا
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
2
0
به علت مذاکره، توافق هسته ای، برجام و مذاکرات وین قیمت‌های جهانی افزایش پیدا کرد، نه جنگ اوکراین
بابائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۳
0
4
وقتی کسانی که در رسانه های اعلام می کنند ایران مشکلات گرانی و اقتصادی دارد پس چرا ایران همه جانبه به افغانستان و غیره کمک و حمایت می کند.
گرانی غذا در ایران؛ چرا دولت نمی‌تواند قیمت‌‌ها را کنترل کند؟
گرانی در ایران؛ شوک‌های قیمتی که باعث ناآرامی در ایران شد
حمله به نمایندگی‌ ایران در هرات؛ احضار کاردار سفارت افغانستان در تهران
تعرض به کنسولگری و سفارت ایران در افغانستان و واکنش
جزئیات تعرض به سفارت و کنسولگری ایران در کابل و هرات
تعرض به سفارت ایران در کابل و کنسولگری کشورمان در هرات
و این در حالی است که ایران متاسفانه نه تنها هیچ کاری در مورد حمله به کنسولگری ایران در کابل نکرده است و متاسفانه همه جانبه از افغانستان، حمایت، دفاع و حمایت کرده است شرم آور و تاسف بار است.
سازمان مجاهدین خلق در افغانستان هم فعالیت می‌کند
حمله به سفارت و کنسولگری ایران در افغانستان
تعرض به سفارت ایران در کابل
ایران همه جانبه به افغانستان کمک، حمایت می کند و این درحالی است که مردم افغانستان با دستور آمریکا و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات به سفارت ایران در کابل حمله می کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
0
15
از معدود مواردی که می بینم سایت رویداد 24 پیامم را منتشر ننموده است !!!! , حد اقل با جرح وتعدیل, آن را منتشر می کردید
رویداد24
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۴
0
18
دوست عزیز ناشناس
با سلام و احترام و ممنون از اینکه همواره با همین «نام» همراه رویداد24 هستید. پیام‌های شما و دیگر دوستان برای ما دلگرم کننده‌ است و معمولا کامنتها در رویداد24 سانسور نمیشه؛ مگر آنکه حاوی الفاظ رکیک یا توهین به مقامات نظام باشه که در این دو صورت به لحاظ قانونی اجازه انتشار وجود نداره.
با احترام رویداد24
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۵
0
3
ببخشید شما جنگ رو محکوم میکنید یا مذاکره رو یه فرصت بخودتون بدین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۷
0
1
چرا این تورم در ایران از همه جای دنیا بیشتره؟ چطور شده تورم ناشی از این جنگ در کشورهای دیگر به ده درصد و در ایران به 70 تا 110 درصد رسید؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: