تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۰۸ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
هاشمی‌طبا:

اینکه یک رئیس‌جمهور وعده گرانی بدهد از عجایب است/ یک جمع عاقل باید راه برون‌رفت از شرایط موجود را ارائه کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز همه مدعیان در دولت جمع شده‌اند اشخاصی مانند محسن رضایی، قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی می‌گفتند کار انجام می‌دهند امروز در دولت هستند، اما کاری نمی‌توانند انجام دهند.

اینکه یک رئیس‌جمهور وعده گرانی بدهد از عجایب است/ یک جمع عاقل باید راه برون‌رفت از شرایط موجود را ارائه کند

رویداد۲۴ سید مصطفی هاشمی‌طبا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر این‌که مشکلات کشور ناشی از عملکرد دولت گذشته است، گفت: طبیعی است وضعیتی که در حال حاضر داریم ناشی از گذشته باشد و تردیدی در آن نیست، اما این گذشته به معنی حسن روحانی نیست؛ بله این حرف درست است، اما در کنارش حرف نادرستی وجود دارد. اینکه وضعیت ما فرقی هم نمی‌کند سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ناشی از عملکرد گذشته است درست است، ولی اینکه مربوط به روحانی و دولتش می‌شود، نادرست است. البته آقای روحانی در آن دخیل هستند، اما وضعیت امروز ما نتیجه سیاست‌ها و روش مدیریتی موجود در این سال‌ها است نه یک شخص و دولت خاص. حل آن هم از طریق دولت آقای رئیس امکان‌پذیر نیست.

این فعال سیاسی ادامه داد: اگر زمانی هم شعار می‌دادند که حالا قوای سه گانه یکدست شده است و ما همه مشکلات را حل می‌کنیم، تنها یک شعار انتخاباتی بود. از اول هم خودشان می‌دانستند چنین چیزی ممکن نیست؛ چراکه شرایط کشور فرقی نکرده است یکسری اقدامات در داخل کشور انجام شده است یکسری اقدامات هم در خارج از کشور علیه ما صورت گرفته است از سوی دیگر یکسری مدیریت‌ها را در داخل انجام ندادیم که بتوانیم مشکلات را خنثی کنیم که امروز شرایط این‌گونه شده است.


بیشتر بخوانید: فضایی که تیم رسانه‌ای برای رئیسی درست کرده گلخانه‌ای است/ رئیسی را از صحبت با اصحاب رسانه پرهیز می‌دهند


وی ادامه داد: به اعتقاد من مشکلات موجود نه فقط با این دولت بلکه با هیچ دولت دیگری رفع نخواهد شد. توجه داشته باشید امروز همه مدعیان در دولت جمع شده‌اند اشخاصی مانند آقای محسن رضایی، قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی می‌گفتند کار‌هایی انجام می‌دهند امروز در دولت و در مدیریت هستند، اما کاری نمی‌توانند انجام دهند، حال باید گفت شرایط را فقط خراب‌تر نکنند.

هاشمی‌طبا درخصوص این‌که رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی اخیر خود حرف‌هایی را بیان کرد به نظر شما ایشان چه راه‌حلی برای برون‌رفت کشور از مشکلات داشت، گفت: به طور موقت هیچ اقدامی نمی‌شود، انجام داد. آقای رئیسی گفتند گرانی‌ها را در چند مورد برای سال آینده گذاشته‌ایم! برای من سوال است آن‌ها که می‌گفتند یک جراحی کردیم و تورم را پایین می‌آوریم، الان وعده گرانی برای سال آینده می‌دهند؟ این نوع حرف زدن دور از سیاست است چه طور می‌شود یک رئیس‌جمهور وعده گرانی دهد؟ برای من مبهم و از عجایب است و باید توضیح دهند به چه دلیل گرانی را وعده می‌دهند.

وی تاکید کرد: یکسری از مسائل به ذهن می‌رسد، اما نمی‌شود گفت که اگر این کار را انجام دهیم حتما درست خواهد شد، ما امروز با مسائل گسترده‌ای روبه‌رو هستیم به طور مثال در مسائل ژئوپولتیک رژیم صهیونیستی دست به کار شده با کشور‌های همسایه ما پیمان ببندد و رادارش را در بحرین و امارات نصب کرده است و در آذربایجان حضور دارد، معتقدم برای رفع مشکلات یک جمع عاقل باید جمع شوند و راه‌حل پیدا و ارائه کنند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
0
1
همه ش تقصیر روحانیه همه شتقصیر اصلاح طلبانه همه ش تقصیر افساد طلبانه اصولگرایان بفکر مردمند !!!!!!!!!!!!!!!
همه دور لاشه بیت المال جمع شدند تیکه تیکه ش میکنند و سید محرومان بفکر مردم است !!!!
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۸
3
0
هرچند رویداد مدتی است نظرات مخاطبین را منتشر نمی کند ولی به هرحال کسانی که در تمام عمرشان در مناصب مختلف بودند و هیچ وقت برای مردم کار نکردند بلکه برای امرار معاش و دریافت پول بیشتر و دخالت در امور جامعه بدون تخصص و ایمان به خدا ژست مقام گرفته اند اکنون به مسئولین به جای دلگرمی و راهکار تجربی بدهند هرچند گاهی برای اینک بگویند ما زنده ایم آیه های یاس و نا امیدی تزریق می کنند و احتمالا تا لب گور به همین شیوه جولان می دهند البته یک رسا نای هم پیدا می شود که برای خالی نبودی عریضه از این قطعات اوراقی پوسیده استفاده می کند باشد تا دیگران چه گویند؟!
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۹
شش سطر گفتی خودتو خسته کردی نیم سطر بگو اصلاح طلبان آدم نیستند اصولگرایان آدمند و بفکر مردم !!!
از ریشه کنی دو هفته ای فقر چه خبر محمد؟؟؟
دار و دسته تون مگه قصدشون سازندگیه که دلگرمی و راهکار تجربی بدن بهشون؟؟؟
این از وضع کابینه رییس شش کلاسه تونه به کی باید راهکار بدیم؟؟؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: