تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۱ تير ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

چرا حقوق بازنشستگان افزایش پیدا نمی‌کند؟

ایلنا نوشت: علی اکبر عیوضی گفت: دولت باید رای هیات تطبیق را بپذیرد نه اینکه مدعی شود به سوالات و ابهامات پاسخ داده‌ایم.

چرا حقوق بازنشستگان افزایش پیدا نمی‌کند؟

رویداد۲۴ هشتم تیرماه بعد از خاتمه نشست هیات دولت، علی بهادری جهرمی مدعی شد که دولت در ارتباط با حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با هیات تطبیق در مراوده و ارتباط است و به ابهامات و سوالات این هیات پاسخ داده است. سخنگوی دولت در عین حال گفت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ابتدا در لایحه بودجه ده درصد بوده و بعد سازمان رقم را افزایش داده، اما پرداختی‌ها باید در محدوده‌ی توان باشد.

علی اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران) در این رابطه گفت: برخی مدیران دولتی خودشان از بیت‌المال حقوق می‌گیرند گاهاً حقوق‌های نجومی هم می‌گیرند؛ هر مدیر به اندازه پنج یا ده بازنشسته حقوق ماهانه دارد؛ آن وقت فکر می‌کنند حقوق بازنشسته‌ای که سی سال، سی درصد حقوقش را در صندوق تامین اجتماعی ذخیره کرده، مثل خودشان بیت‌المال است و باید دولت و مدیران دولت در مورد آن تصمیم بگیرند.


بیشتر بخوانید: میرکاظمی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان چه گفت؟


او اضافه کرد: صندوق تامین اجتماعی «حق‌الناس» و متعلق به یک جمعیت بیش از ۴۰ میلیون نفری است؛ تعلق به دولت ندارد که دولت بخواهد در مورد میزان مستمری‌ها و افزایش آن تصمیم بگیرد؛ ضمناً هیچ زمان افزایش حقوق بازنشستگان کارگری در لوایح بودجه تعیین نمی‌شود؛ همیشه سازمان تامین اجتماعی براساس میزان افزایش هزینه‌های زندگی (تاکید ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی) که در شورایعالی کار محاسبه و مصوب می‌شود، ارقام را به دولت پیشنهاد می‌دهد و دولت صرفاً آن را تصویب و تایید می‌کند؛ سازمان تامین اجتماعی براساس منابع دریافتی خود مصارف را تامین می‌کند و حتی یک ریال از بودجه‌ی دولت بهره نمی‌برد.

به گفته عیوضی، دولت درحالی‌که اهتمامی برای پرداخت بدهی‌های خود به سازمان ندارد؛ افزایش حقوق بازنشستگان سازمان را فریز کرده است؛ این نوع برخورد هم غیرقانونی و هم ناعادلانه است.

عیوضی افزود: ما انتظار داریم قبل از پایان تیر، دولت اشتباه قبلی را اصلاح کند و افزایش مستمری بازنشستگان براساس مصوبات شورایعالی کار ابلاغ شود؛ دولت باید رای هیات تطبیق را بپذیرد نه اینکه مدعی شود به سوالات و ابهامات پاسخ داده‌ایم.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس بیمه پرداز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
0
0
کلا بازنشسته ها سرکارنو قول میدهم هیچ اتفاقی نیفتد به غیر از اینکه برای هر جلسه خودشان کلی پاداش بگیرن
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
0
0
راه قانونی صراط مستقیم است
ٱهْدِنَا ٱلصِّرَٰطَ ٱلْمُسْتَقِيمَ
فقط اجرای مصوبه قانونی شورای عالی کار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
0
1
بهادر جهرمی غلط کنه . چرا حقوق ما بازنشستگان تامین اجتماعی زحمتکش بخوره
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: