تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

قیمت دلار با شکست مذاکرات چقدر می‌شود؟

یک کارشناس اقتصادی اعتقاد دارد: به نظر من اعداد نجومی در نرخ دلار نخواهیم داشت، چون ایران در هر صورت هر اتفاقی هم بیفتد، یک دسترسی محدودی به منابع ارزی و فروش نفت خواهد داشت.

قیمت دلار با شکست مذاکرات چقدر می‌شود؟

رویداد۲۴ محمدصادق الحسینی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به نرخ احتمالی ارز در صورت شکست برجام، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ در صورت احیای برجام، دلار در محدوده ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان قرار می‌گیرد.

وی افزود:، اما در صورت توافق موقت، مفروضات این مدل این است که احتمالا بین ۲۰ تا ۴۰ میلیارد دلار از منابع را دسترسی خواهیم داشت، یعنی ۲۰ تا ۴۰ میلیارد دلار منابع ارزی آزاد می‌شود. تنش‌ها هم کمی کاهش پیدا می‌کند، اما خب ۱۲۰ میلیارد دلار منابع نخواهد داشت. در این سناریو مدل‌های اقتصادی به ما می‌گوید که دلار به طور متوسط بین ۲۷ تا ۳۳ هزار تومان قرار می‌گیرد.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: در این میان، در سناریو ادامه وضع موجود، حداقل دولت ۲۰ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت، مثل سال ۱۴۰۰ و فقط کمی بیشتر. تنش‌ها نیز ادامه پیدا می‌کند، اما تنش‌ها به شدت کنترل شده است. در این سناریو دلار تا سقف ۴۰ هزار تومان را هم پیش‌بینی می‌شود ببیند.


بیشتر بخوانید: سکه و طلا ارزان می‌شود؟


الحسینی عنوان کرد: در سناریو چهارم، شکست برجام و اعلام شکست و عدم هر گونه مذاکره، دلار امکان افزایش بیش از ۴۰ هزار تومان را هم دارد.

وی تاکید کرد:، اما به نظر من اعداد نجومی در نرخ دلار نخواهیم داشت، چون ایران در هر صورت هر اتفاقی هم بیفتد، یک دسترسی محدودی به منابع ارزی و فروش نفت خواهد داشت. در آن صورت سقفی که دیده می‌شود، حداکثر حدود ۴۲، ۴۳ هزار تومان است.

الحسینی خاطرنشان کرد: پس اعداد نجومی که برخی می‌دهند که ۵۰ و ۶۰ هزار تومان است، برای سال ۱۴۰۱ اتفاق نمی‌افتد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: برجام ، قیمت دلار
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
0
0
بروند قاري قرآن بشوند ، آقاي الحسيني ... براشون بهتر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
0
0
به نظرتون ۴۳ هزارتومن برای دلار خوبه
همین الانم داریم با بدبختی یه ماه رو سر میکنیم اگر هم دلار بشه ۱۰۰ هزار تومنم نباید تعجب کرد از این دولت هر کاری برمیاد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: