تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

هشدار هواشناسی؛ وقوع سیل در ۴ استان/ تهران بارانی می‌شود

سازمان هواشناسی در آخرین پیش‌بینی‌خود از وضعیت جوی کشور از وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور و وقوع سیل در برخی استان‌ها خبر داد.

اخبار هواشناسی

رویداد۲۴ داده‌های سازمان هواشناسی کشور نشان می‌دهد که امروز (۳ مرداد) در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده و در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

روز سه‌شنبه (۴ مرداد) در مرکز و شرق سواحل خزر، ارتفاعات تهران و البرز، به‌ویژه ارتفاعات شرقی تهران و ارتفاعات سمنان بارش پراکنده و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و نیمه جنوبی فارس و جنوب خراسان جنوبی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

چهارشنبه (۵ مرداد) در استان‌های اردبیل، سواحل دریای خزر، زنجان، قزوین، البرز، تهران بارش پراکنده و در استان‌های سیستان بلوچستان، هرمزگان، کرمان، جنوب یزد، نیمه جنوبی و شرق فارس، جنوب خراسان جنوبی و جنوب بوشهر وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه (۶ مرداد) در اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر، چهارمحال بختیاری، جنوب سمنان، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده و در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، جنوب خراسان جنوبی، فارس، بوشهر، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

جمعه (۷ مرداد) بارش‌ها در غالب مناطق جنوبی کشور و استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی، استان‌های ساحلی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه و ارتفاعات البرز مورد انتظار است.

از امروز تا چهارشنبه شدت بارش در استان‌های واقع در جنوب شرق و جنوب کشور افزایش خواهد یافت و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و فارس طی این مدت وجود خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: پیش‌بینی وضعیت هوای ایران تا چهارشنبه/ این استان‌ها گردوخاکی می‌شوند


این شرایط در روزهای پنج‌شنبه و جمعه علاوه بر مناطق فوق در بخش‌هایی از شرق، مرکز و جنوب غرب کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

امروز در برخی مناطق غرب، جنوب غرب و برخی نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، شمال اصفهان و شرق یزد وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که موجب افزایش شاخص‌های آلودگی، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی در این مناطق خواهدشد.

دریای عمان و تنگه هرمز از امروز تا پایان هفته، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس از سه‌شنبه تا جمعه و دریای خزر امروز مواج پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا (۴ مردادماه) صاف، تا کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۵ مردادماه ) آسمان کمی ابری تا نیمه ابری از بعدازظهر وزش باد شدید و احتمال گردوخاک و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای  ۲۵ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا ( ۳ و ۴ مردادماه ) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل و زنجان  با دمای ۱۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: