تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد؟

مسیر بازار ارز همچنان نزولی است، اما کاهش قیمت‌ها در حال حاضر کاملا نامحسوس است.

ریزش قیمت‌ها در بازار ارز ادامه دارد؟

رویداد۲۴ به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاهش نامحسوس نرخ دلار در بازار ادامه دارد. آن‌طور که در گزارش‌ها مشاهده می‌شود، دلار در بازار آزاد بر اساس گزارش بعضی کانال‌های تلگرامی و سایت‌ها، روند کاهشی دارد و حدود ۰.۰۹ درصد نسبت به روز گذشته ارزان شده است. اگرچه برخی منابع نیز معتقدند کانال‌های تلگرامی قیمت‌ها را بیشتر از رقم واقعی اعلام می‌کنند.

در این میان، در مورد فضای کلی بازار، معامله‌گران یک بازار کاملا رنج را تجربه می‌کنند. گفته می‌شود نه تقاضایی وجود دارد تا موتور بالارفتن دلار را روشن کند و نه فروشنده‌ای که نرخ را به سطوح قبلی برگرداند. به نوعی بازار ارز به افسردگی دچار شده است، اینکه این افسردگی کوتاه‌مدت است یا میان‌مدت، ظاهرا بسته به تصمیم‌های سیاسی دارد.


 بیشتر بخوانید: قیمت ارز، دلار، یورو، طلا و سکه ۱۴۰۱/۰۵/۰۵


فعالان بازار ارز اعتقاد دارند که که چند عامل نزدیک شدن قیمت دلار هرات به دلار تهران، فروش ۲۰۰۰ دلار سهمیه‌ای و شکایت بورسی‌ها از افزایش نرخ سود بانکی، شاید در وضعیت آتی بازار ارز اثر داشته باشد.

اگرچه برخی از تحلیلگران عنوان می‌کنند افزایش نرخ سود بین‌بانکی، اندک اثری بر بازار‌های دارایی ندارد و صرفا می‌تواند در کنترل نقدینگی، کمی موثر باشد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت دلار ، بازار ارز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: