تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

احمد خاتمی: اینکه گفتم «اکثر بی‌حجاب‌ها از خانواده‌های دزد‌ها هستند» ناخواسته بود

سید احمد خاتمی درباره این جمله که گفته بود «اکثر بی‌حجاب‌ها از خانواده‌های دزد‌ها هستند»، توضیح داد که ناخواسته چنین حرفی زده است.

احمد خاتمی: اینکه گفتم

رویداد۲۴ به گزارش ایلنا، حجت الاسلام سیداحمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران طی سخنانی در جمع عزاداران حسینی (ع) با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف که از آن در فقه با عنوان سِتر و از نقطه مقابل آن، به تَبَرج یاد شده، از ضروریات دین است، گفت: بی‌حجابی، منکر است و نهی از منکر هم یک واجب است و باید در این عرصه نیز همانند همه منکرات، از شیوه‌های قرآنی مانند قول لیّن یعنی نرم، قول حُسن یعنی زیبا، قول سدید یعنی محکم و استدلالی استفاده کرد.

وی افزود: منطق حضرت امام صادق (ع) این است که برای مقابله با این منکر همانند منکرات دیگر، هم باید کار فرهنگی شود و هم کار اجرایی که همان اعمال قانون است. امام صادق علیه السلام فرمودند: ما جَعَلَ اللّه ُ بَسطَ اللِّسانِ و کَفَّ الیَدِ، و لکِن جَعَلَهُما یُبسَطانِ مَعا و یُکَفّانِ مَعا یعنی خداوند زبان را بسته و دست را گشاده قرار نداده، بلکه آن‌ها را چنان آفریده که با هم باز می‌شوند و با هم بسته می‌گردند. این یعنی باید هم کار فرهنگی باشد و هم کار اجرایی.


حجت الاسلام خاتمی گفت: اینجانب در خطبه گذشته که در تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ایراد شد در یادداشت خود که همه خطبه‌ها را قبل از ایراد می‌نویسم، این جمله را ندیدم که اکثر بی حجاب‌ها از خانواده‌های دزد‌ها هستند و در تلویزیون هم ندیدم، لذا به این باور رسیدم که آن را نگفتم و آن را در خطبه این هفته ۷ مرداد ۱۴۰۱ ابراز کردم، ولی بعد از نماز برخی نمازگزاران محترم جمعه گفتند که در خطبه قبل گفته‌اید، بنابراین تردیدی ندارم که این جمله سبق لسان و ناخواسته بوده است. از خداوند می‌خواهم که دل‌های همه ما را به نور ایمان منور کرده و ما را در صراط بندگی خود استوار فرماید

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: سید احمد خاتمی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
0
1
حتما ایشون اگر تا کنون واجد شرط عدالت برای امامت جمعه بوده اند ،پس ازاین اعتراف دیگه عادل محسوب نمی‌شود، چون به تعداد زیادی تهمت دزدی زده اند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
1
دیواری کوتاه تر از بی حجاب ها نیست هر روزه کلکسیونی از منکرات در ملا عام بر روی آنان اجرا می سود... بنابراین به دزدها برخورده و از این اظهار نظر شاکی شدند؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
1
مشگل اینه که شما درحد این جایگاه سیاسی که بهتون دادن نیستید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: