تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ - ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

انسیه خزعلی: ۲۶ دستگاه در مسئله حجاب دست‌اندرکار هستند

معاون امور زنان ریاست جمهور در پاسخ به این سوال که آیا معاونت زنان برنامه‌ای برای اتفاقاتی که در حوزه عفاف و حجاب افتاده است دارد، گفت: چه کسی گفته ما واکنشی نشان نداده‌ایم حتماً شما واکنش‌های ما را ندیده‌اید. ما برنامه نشست‌هایی را درباره حجاب و عفاف داشته‌ایم.

انسیه خزعلی: ۲۶ دستگاه در مسئله حجاب دست‌اندرکار هستند
رویداد۲۴ معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: ۲۶ دستگاه در مسئله حجاب و عفاف دست‌اندرکار هستند و ما نقش ستادی داریم. نقش اجرایی نداریم برای همین هم سعی کرده‌ایم هم نقش نظارتی خود و هم نقش قانونگذاری خود را ایفا کنیم.

به گزارش ایلنا، انسیه خزعلی معاون امور زنان ریاست جمهوری در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا معاونت زنان برنامه‌ای برای اتفاقاتی که در حوزه عفاف و حجاب افتاده است دارد، گفت: چه کسی گفته ما واکنشی نشان نداده‌ایم حتماً شما واکنش‌های ما را ندیده‌اید. ما برنامه نشست‌هایی را درباره حجاب و عفاف داشته‌ایم که در آخرین آن نشستی با سردار اشتری داشتیم و در مسائل حوزه زنان برخی گروه‌ها آمدند مطالب خود را مطرح کردند. برنامه‌هایی را در شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورا‌های معین داریم و برای ریزه‌کاری‌ها جلسات متعددی را برگزار کردیم و وارد مسئله شدیم، نظرات مان را دادیم و خیلی از نظرات هم تصویب شده و در دستور کار قرار گرفته است و در این زمینه فعال هستیم.

خزعلی تصریح کرد: توجه داشته باشید که ۲۶ دستگاه در این مسئله دست‌اندرکار هستند و ما نقش ستادی داریم. نقش اجرایی نداریم برای همین هم سعی کرده‌ایم هم نقش نظارتی خود و هم نقش قانونگذاری خود را ایفا کنیم.

وی در خصوص ارتقای ساختار مشاوران امور زنان در دولت گفت: این مسئله چند ماه پیش در ستاد خانواده تصویب شد بعد به بخش‌های مختلف حقوقی برنامه و بودجه و اداری استخدامی رفت و در مراحل مختلفی رفت و برگشت داشت. الحمدالله در جلسه گذشته دولت توانست رای موافقت را بگیرد و با این مسئله وضعیت مشاوران زنان از نظر ارتقایی متفاوت می‌شود. همانطور که در جریان هستید سال ۹۲ پست مدیر مشاوره زنان گرفته شد و مشاوره به صورت انشاقی درآمد و در زیر نظر آن هیچ گونه ساختار و کارشناسی نبود. امروز در حد معاون وزیر یا مدیر کل خواهد بود که این به شرایط دستگاه‌ها بستگی دارد و از نظر ساختار جهش خوبی داشته در شورا‌های تصمیم‌گیری باید شرکت داده شوند و همینطور در آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که مصوب می‌شود در هر دستگاه مشاوره زنان هم باید نسبت به آن مسئله نظر دهد.

خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
1
تف به ذات هر کی ریاکاره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
0
3
اما درباره اقتصاد و معیشت مردم کل نظام خواب است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: