تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

ابوطالبی: زمان نشان می‌دهد اقدام مذاکره‌کنندگان تصمیم استراتژیک بوده یا خطای استراتژیک

حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور سابق به توئیت جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.

مذاکرات احیای برجام در وین

رویداد۲۴ به گزارش خبرآنلاین، ابوطالبی در توئیتی نوشت: اینکه «متن نهایی» وین، منافع ایران را بیشتر از برجام تامین می نماید یا نه، موضوعی است که آن را تاریخ به درستی قضاوت خواهدکرد. اما آنچه موضوع مهم امروز است تبدیل وضعیت ایران در مذاکرات از«سیاست تأخیری» به موقعیتی استراتژیک است: اینکه به دنبال نهایی شدن متن توسط ۴+۱+۱ وخاتمه مذاکرات یا با پذیرش این متن توسط ما،برجام احیا می شود و یا آنکه با ردّ آن، مکانیسم ماشه به بازگرداندن تحریمهای شورای امنیت سازمان ملل خواهد انجامید.

زمان به زودی نشان میدهد که اقدام مذاکره‌کنندگان در رساندن گفتگوها به این مرحله‌ی اجباری، یک تصمیم استراتژیک بوده است، و یا یک خطای استراتژیک.

لازم به ذکر است که بورل دو روز پیش در توئیتی نوشت: آنچه قابل مذاکره‌ است مورد مذاکره قرار گرفته و اکنون یک متن نهایی به دست آمده است. با وجود این، پشت هر مسئله فنی و هر پاراگراف یک تصمیم سیاسی قرار دارد که باید در پایتخت‌ها گرفته شود. اگر پاسخ‌ها مثبت باشد می‌توانیم این توافق را امضا کنیم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: مذاکرات وین
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
0
0
وقتی چهار هزار نفر از فرزندان مسئولان فرار کردن خارج قطعا خطای استراتژیکی صورت گرفته و وضع ایران بقدری خراب شده که اینکار را کردن.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: