تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۵ نظر

شرق: رئیسی ادامه احمدی‌نژاد است و در همان باتلاق فرو خواهد رفت

دولت سیزدهم به دلیل اینکه باورها و اعتقاداتی همچون دولت احمدی‌نژاد دارد، با پرش به عقب وابستگی مسیر را به آن زمان بازگرداند و عدم قطعیت در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی را افزایش داده است.

ابراهیم رئیسی

رویداد۲۴ با نگاهی گذرا به دولت‌های بعد از انقلاب پی خواهیم برد همه دولت‌هایی که با شعارهای متفاوتی بر سر کار آمده‌اند، در آغاز با توان زیادی وارد گود شده‌اند اما رفته‌رفته در تله مصائب، بوروکراسی و تصمیماتی که از پیش گرفته شده بود گرفتار آمده‌اند و نه‌تنها در چنین وضعیتی از مواضع خود عقب نشسته‌اند، بلکه در مقایسه با دولت‌های پیشین گاه از موفقیت‌های کمتری در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی برخوردار بوده‌اند.

دولت هاشمی بحران‌های خود را به دولت خاتمی انتقال داد و دولت خاتمی به دولت احمدی‌نژاد که مدعی بود می‌خواهد در همه زمینه‌ها انقلاب کند؛ ادعایی که با بازگشتی ارتجاعی وضع را بدتر از سابق کرد، آن‌هم در حالی که در آن سال‌ها قیمت نفت افزایش بی‌سابقه‌ای داشت.

دولت احمدی‌نژاد نشان داد فقط افزایش قیمت نفت نمی‌تواند معیار تعیین‌کننده‌ای در توسعه اقتصادی کشور باشد؛ چراکه همه دولت‌ها به دلایل متعددی نتوانستند برنامه‌های توسعه اقتصادی را که در دولت طراحی و در مجلس تصویب شده بود، اجرائی و عملیاتی کنند.

اگر مواردی همچون برنامه‌ سوم دولت خاتمی تا حدودی موفق بود، آن‌هم یکباره در برنامه چهارم دولت احمدی‌نژاد فروپاشید.


بیشتربخوانید: ۱۰۰ هزار شغلی که در سال نخست دولت سیزدهم از دست رفت


با این اوصاف امیدی به دولت سیزدهم نیست. دولت سیزدهم به دلیل اینکه باورها و اعتقاداتی همچون دولت احمدی‌نژاد دارد، با یک پرش به عقب وابستگی مسیر را به آن زمان بازگردانده و عدم قطعیت در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی را افزایش داده است.

البته این را هم باید در نظر داشته باشیم که دولت سیزدهم هنوز گرفتار مسائل لاینحل دولت روحانی است. در شرایط این‌چنینی است که مردم آرزو می‌کنند کاش وابستگی به مسیر حداقل در حد دولت‌های پیشین باقی می‌ماند و وضع بدتر از بد نمی‌شد.

دولت رئیسی نه‌تنها نتوانست قد علم کند، بلکه در زیر کوهی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ناکارآمدی مدیریت سابق و لاحق دست‌وپا می‌زند و بعید است راه نجاتی بیابد و از این‌رو است که صاحب‌نظران باور دارند دست‌وپازدن‌های دولت سیزدهم همچون دولت گرفتار در باتلاق است که با هر تلاش بیشتر فرو می‌رود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: ابراهیم رئیسی
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
زمانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
5
1
تحلیلگران ضد منافع ملت!
نامدار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
9
1
خجالت بکش شرق ، احمدی نژاد برای همیشه تاریخ نمونه یک مسلمان ایرانی است. حسودانش بمیرند.
منتشر کن اگر انسانی !
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
1
8
درجه گرسنگی و تیزی دندان رو هم باید عنوان کرد که این دار و دسته گرسنه تر از قبلیا تشریف دارند
پاسخ ها
ناصرعباسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
مفهوم نیست!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
0
2
ت همات ریسی ازنطرملت کپی کپی است خرفهایش وعملکردش وتیم دولتش احمدی نزاری است وچی شوددرپایان دولتش خداعاقبت ملت رابخیرگرداند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: