تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۱۱ شهريور ۱۴۰۱

چرا پرسپولیس از نقل‌وانتقالات درآمد ندارد؟

درحالی که بیش‌تر باشگاه‌ها برای صدور رضایت‌نامه بازیکنان تحت قرارداد خود پول می‌گیرند، پرسپولیس هیچ درآمدی از نقل و انتقالات ندارد.

نقل و انتقالات پرسپولیس

رویداد۲۴ در فوتبال روز دنیا یکی از راه‌های مهم کسب درآمد باشگاه‌ها از نقل و انتقال بازیکن است. باشگاه‌ها با بازیکنان جوان و آینده دار قرارداد‌های بلند مدت منعقد می‌کنند و در ادامه او را در قبال پرداخت پول به باشگاه دیگری می‌فروشند. در ایران هم برخی باشگاه‌ها برای اجازه جدایی به بازیکنان و مربیان تحت قرارداد خود، هزینه‌ای دریافت می‌کنند، اما در این میان پرسپولیس عملا هیچ درآمدی از این راه ندارد.

در فصل نقل‌وانتقالات پیش فصل، بازیکنانی، چون احسان پهلوان، رامین رضاییان، علی شجاعی، محمد حسینی، محمد مهدی مهدی‌خانی، محمد خارکش، محمد شریفی، رضا اسدی، شرزود تمیروف، منوچهر صفروف، حامد لک، سعید آقایی و علی خدایی از پرسپولیس جدا شدند، اما در عمل این باشگاه هیچ درآمدی از نقل و انتقالات کسب نکرد.

برخی از این بازیکنان نظیر اسدی و رامین رضاییان به خاطر انعقاد قرارداد کوتاه مدت، مشکلی برای جدایی نداشتند که این موضع نشان مدیران پرسپولیس اصولا نگاه بلندمدت ندارند و صرفا برای جلب رضایت بازیکن حاضر به انعقاد هر قراردادی هستند.


بیشتربخوانید: پرسپولیس با این آمار ضعیف قهرمان می‌شود؟


البته در این بین بازیکنانی نظیر حامد لک، شرزود تمیروف، محمد خارکش، منوچهر صفروف و... هم بودند که با وجود قراردادی که با پرسپولیس داشتند بدون پرداخت پول جدا شدند. به طور مثال تمیروف که با قراردادی یک سال و نیمه به پرسپولیس آمد، در فصل قبل نتوانست انتظارات را برآورده کند و درحالی که عملا گل‌محمدی او را نمی‌خواست و باشگاه پیکان مشتری پروپاقرصش بود، بدون پرداخت پول قرارداد خود را فسخ و به پیکان پیوست.

حالا باید از مدیران باشگاه پرسپولیس سوال کرد که در شرایطی که برای انتقال بازیکنان جدید گاهی مجبور به پرداخت پول رضایت‌نامه هستند، چطور بدون پرداخت پول قرارداد بازیکن را فسخ می‌کنند تا او آزادانه به هر باشگاهی می‌خواهد برود؟

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: پرسپولیس تهران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: