تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

وزیر ارتباطات: بخاطر اعتراضات اخیر احتمالا محدودیت‌هایی در اینترنت اعمال می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه در روز‌های اخیر پهنای باند اینترنت کاهش پیدا نکرده است، گفت: بخاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که این روز‌ها وجود دارد، ممکن استمحدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم گیری و اعمال شود، ولی در کل ما کاهش باند نداشته‌ایم.

وزیر ارتباطات: بخاطر اعتراضات اخیر احتمالا محدودیت‌هایی در اینترنت اعمال می‌شود

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، عیسی زارع پور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد در روز‌های اخیر سرعت اینترنت کم شده و پهنای باند کاهش پیدا کرده است، تاکید کرد: پهنای باند کاهش پیدا نکرده است. ما این موضوع را به صورت مستمر رصد می‌کنیم. بخاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌ها که این روز‌ها است، ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم گیری و اعمال شود، ولی در کل ما هیچ کاهش پهنای باندی نداشته‌ایم و پهنای باند مورد نیاز کشور را به صورت روتین تامین می‌کنیم.

این عضو دولت همچنین در ارتباط با روند پیوستن دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات تصریح کرد: همانطور که می‌دانید تا آخر شهریور ماه دستگاه‌ها مکلف شده‌اند که پنجره خود را راه اندازی کنند و تا دیماه به پنجره خدماتی که وزارت ارتباطات راه اندازی می‌کند بپیوندند.

وی افزود: ما پنجره ملی خدمات را زودتر از موعد مقرر راه اندازی کردیم و چندین دستگاه نیز تا کنون به آن پیوسته‌اند. در واقع برخی از دستگاه‌ها علاوه بر اینکه پنجره خود را راه اندازی کرده‌اند به پنجره ملی نیز متصل شده‌اند.


بیشتر بخوانید: پاسخ مثبت آمریکا به درخواست ایلان ماسک درباره اینترنت ایران


وی افزود: برخی از دستگاه‌ها نیز خدمات خود را به صورت مستقیم از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه می‌کنند.

زارع پور خطاب به خبرنگاران، گفت: تا الان که خدمت شما هستم حدود ۶۰ دستگاه از طریق پنجره ملی خدمات خود را ارائه می‌دهند و حدود ۳۰ دستگاه هم از قبل از طریق پنجره ملی مجوزها، خدمات خود را که عموما دادن مجوز هست ارائه کردند و، چون پنجره ملی مجوز‌ها به پنجره ملی خدمات متصل شده است، می‌توان گفت که اکنون حدود ۹۰ دستگاه در پنجره ما حضور دارند و روند پیوستن دستگاه‌ها به این پنجره ادامه دارد. دیشب سازمان محیط زیست به این پنجره وصل شد، روز گذشته بانک مرکزی و این روند ادامه دارد و این پنجره می‌تواند مرجع تعامل دولت با مردم باشد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
United States of America
|
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
0
1
نظانی که به گاز بنده گشت پشت راه نمیندازه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
0
0
قدیم میگفتن بلا دوره الان به اینا باید گفت شفا دوره! یعنی کلا قطع امید کردم از شفا پیدا کردن اینا...
اين دو كار بر نيايد از هيچ فرد/ مردي ز نامرد و نامردي ز مرد
Ali
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
0
0
اینترنت نماد روشنگری و اطلاعات آزاد است و اجازه خفقان خبری نمی‌دهد.وقتی آن ارتباط را با خارج قطع می‌کنند تنها یک معنی میدهد. میخواهند هر بلایی سر مردم می‌آورند کسی نفهمد نبیند ......بعد ۴۳ سال تازه شدیم کره شمالی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: