تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - ۰۵ آبان ۱۴۰۱

کمبود «آنتی بیوتیک‌ها» و «سرم» در حال برطرف شدن است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مواد اولیه دارویی در مجموعه‌های دارویی زیرمجموعه تامین اجتماعی تولید می‌شود گفت: همچنین ۳۰ درصد تولید و ۳۰ درصد توزیع دارو را انجام می‌دهیم. نگاه ما در این مجموعه نگاه انتفاعی نیست. وزارت رفاه، وزارت مردم است و هدف ما رفع نیاز مردم است و تا سر حد امکان به تولید می‌اندیشیم.

کمبود «آنتی بیوتیک‌ها» و «سرم» در حال برطرف شدن است

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا، صولت مرتضوی پس از بازدید از شرکت کارخانجات داروپخش ضمن تسلیت و محکومیت حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ با بیان اینکه از همه تلاش‌های ارزنده حوزه دارویی شستا تشکر می‌کنم گفت: با بازدید و مشاهده روند فعالیت‌های شرکت‌های دارویی، بارقه‌های امید در قلبم بارور شده است. امروز در این مجموعه هم شاهد تحقیق و پژوهش و هم تامین نیاز‌های دارویی، تولید مواد اولیه، تولید دارو و توزیع مناسب آن هستیم.

وی افزود: شبکه تامین، تولید، تحقیق و پژوهش، منشاء عالمانه‌ای دارد. اینجا سلطنت علم حاکم است و این حاکمیت علم در مراکز تولیدی یعنی تبلور شعار سال رهبری. ایشان بر تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین تاکید کردند و ما تحقق این شعار را در مجموعه‌های دارویی وابسته، به عینه مشاهده کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ظرفیت اسمی مناسبی در این مجموعه وجود دارد که نه تنها ظرفیت خودکفایی داخل را فراهم کرده بلکه امکان صادرات را نیز به دست داده است که جای خرسندی دارد گفت: اینکه جوانان خلاق و پویا در این مجموعه‌ها کار کنند جای مسرت دارد.


بیشتر بخوانید: علت کمبود دارو نارضایتی برخی از تولیدکنندگان دارو است


مرتضوی با اشاره به اینکه متاسفانه در فصل پاییز ویروس آنفلوآنزا مشکلاتی را ایجاد کرد گفت: ناهماهنگی‌هایی در تولید و تامین وجود داشت که با دستور رئیس جمهور و همت همکاران ما در شرکت‌های دارویی مشکل آنتی بیوتیک و سرم مورد نیاز کشور در حال برطرف شدن است.

وی ادامه داد: اکنون ظرفیت تولید ماهانه این شرکت دارویی، سه میلیون واحد است که در یک بازه زمانی مناسب تا آخر سال به شش میلیون سرم در ماه خواهیم رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امید است بستر صادرات و تامین محصولات دارویی در کشور‌های هدف را نیز فراهم کنیم. در این میان آنچه برای ما اطمینان بخش است جاری شدن فرهنگ جهادی است. اینکه قرارگاه جهادی تشکیل شده و تولید شبانه روزی انجام می‌شود قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مواد اولیه دارویی در مجموعه‌های دارویی زیرمجموعه تامین اجتماعی تولید می‌شود گفت: همچنین ۳۰ درصد تولید و ۳۰ درصد توزیع دارو را انجام می‌دهیم. نگاه ما در این مجموعه نگاه انتفاعی نیست. وزارت رفاه، وزارت مردم است و هدف ما رفع نیاز مردم است و تا سر حد امکان به تولید می‌اندیشیم.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: کمبود دارو
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: