تاریخ انتشار: ۲۲:۵۵ - ۱۴ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

واکنش رابرت مالی به اظهارات امیرعبداللهیان درباره پهپاد‌های ایرانی

رابرت مالی مذاکره کننده ارشد آمریکا و نماینده ویژه این کشور در امور ایران به اظهارات حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران درباره پهپاد‌های ایرانی واکنش نشان داد. وی ادعا کرد: ایران تعداد محدودی پهپاد پیش از جنگ، نداد. آن‌ها ده‌ها فروند را همین تابستان منتقل کردند. آن‌ها در مواجهه با شواهد و مدارک، به یک سیاست جدید نیاز دارند، نه یک داستان جدید.

پهبادهای ایرانی

رویداد۲۴ ایرنا: رابرت مالی مذاکره کننده ارشد آمریکا و نماینده ویژه این کشور در امور ایران به اظهارات حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران درباره پهپادهای ایرانی واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه ایران خواستار توقف جنگ روسیه و اوکراین و بازگشت طرفین به مذاکره است، تاکید کرد: پهپادهایی که به روسیه داده‌ایم مربوط به ماه‌ها قبل از جنگ اوکراین است و اگر برای ما ثابت شود روسیه از پهپاد ایرانی در جنگ علیه اوکراین استفاده کرده، نسبت به آن بی‌تفاوت نخواهیم بود.

رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا مدعی شد: این واقعیت ندارد.

این مقام آمریکایی ادعا کرد: ایران تعداد محدودی پهپاد پیش از جنگ، نداد. آنها دهها فروند را همین تابستان منتقل کردند و نیروهای نظامی ایرانی اکنون با حضور در مناطق اشغالی اوکراین به روسیه کمک می‌کنند که از آنها علیه غیرنظامیان اوکراینی استفاده کنند.

رابرت مالی ادعا کرد: آنها در مواجهه با شواهد و مدارک، به یک سیاست جدید نیاز دارند، نه یک داستان جدید.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Singapore
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
2
2
پول پهپادهای ایران را اوباما داد
رابرت مالی خودش تامین مالی پهپادها را کرده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
0
0
غرب به طور مستقیم از اغتشاشات در ایران در زمان دولت احمدی نژاد، دولت حسن روحانی و هم رئیسی حمایت کرده است پس مذاکره با آمریکا و کشورهای غربی 100 درصد فقط ایران مقصر اصلی بوده است.
مذاکره ایران با آمریکا و کشورهای غربی از همان ابتدا غلط و اشتباه بوده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: