تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۱۶ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۷ نظر

تصمیم پلیس درباره موتورسواری زنان؛ سکوت می‌کنیم

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره موتورسواری زنان گفت: قانون در این باره سکوت کرده و ما هم سکوت می‌کنیم.

موتورسواری زنان

رویداد۲۴ سرهنگ علی‌اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره تخلف برخی رانندگان موتورسیکلت اظهار داشت: چرا باید موتورسیکلت در اختیار برخی افراد که قوانین را رعایت نمی کنند باشد؛ این افراد با رانندگی پرخطر به خود و خانواده شان و جامعه آسیب می زنند؛ پلیس طبق قانون قطعا با این افراد برخورد می کند.  

وی افزود: برخی قوانین رانندگی نیازمند اصلاح در مجلس شورای اسلامی است تا نمرات منفی و یا جرایم تغییرات اساسی کند تا عده ای نتوانند با جان و مال مردم بازی کرده و به جامعه آسیب بزنند؛ خیلی از آسیب های وارده جبران ناپذیر است.

از نظر قانون و پلیس، فرقی بین موتور بنزینی و برقی وجود ندارد

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ درباره تفاوت موتورسیکلت برقی با موتورسیکلت بنزینی تصریح کرد: از نظر قانون و پلیس، موتور موتور است و فرقی در این باره بنزینی و برقی وجود ندارد، عده ای می گویند موتورسیکلت برقی شامل قانون نمی شود که تصور اشتباهی است؛ موتور برقی نوعی از موتورسیکلت است حالا یک موتورسیکلت با بنزین کار می کند و دیگری با نیروی الکتریسته.


بیشتربخوانید: ممانعت از موتور سواری زنان با قانونی که وجود ندارد!/ تناقض‌های یک تصمیم سلیقه‌ای

موتورسیکلت برقی هم گواهینامه و کلاه ایمنی می‌خواهد

سرهنگ شریفی درباره رانندگی با موتورسیکلت برقی گواهینامه نیاز ندارد گفت: این حقه بازی است و نوع موتورسیکلت ربطی به ندارد، برخی موتورسیکلت فروشان و شیادان برای اینکه بتوانند از روش های مختلف برای فروش موتور اقدام کنند این حرف ها و شایعات را پخش می کنند؛ متاسفانه برخی موتورسیکلت فروشان می گویند موتوربرقی چون سرعت کمتری دارد نیازمند گواهینامه و کلاه ایمنی نیست که این حرف هم اشتباه است.

وی افزود: اگر یک موتور برقی با یک پیرمرد تصادف کند و پای او شکسته شود قانونی هیچ تفاوتی در نوع موتورسیکلت برای دیه و جرایم قائل نشده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه برخی افراد می گویند چون موتورسیکلت برقی کارت سوخت ندارد گواهینامه هم نمی خواهد تصریح کرد: این حرف ها از شگردهای تبلیغاتی شیادان برای فریب نوجوانان و جوانان است اما قطعا رانندگی بدون گواهینامه عواقب سنگینی دارد و اگر حادثه ای پیش آید قعا پلیس برخورد قاطعی می کند.

وی گفت: تکلیف پلیس درباره موتورسیکلت برقی یا بنزینی یا اتوماتیک یا دنده ای مشخص است؛ از نظر پلیس موتور موتور است و تفاوتی در نوع آن نیست.

قانون درباره موتورسواری زنان سکوت کرده، ما هم سکوت می‌کنیم

سرهنگ شریفی درباره موتورسواری خانم ها خاطرنشان کرد: قانون در این باره سکوت کرده و ما هم سکوت می کنیم. قانون گفته هر کسی که گواهینامه موتورسیکلت دارد می تواند رانندگی کند اما هیچ خانمی گواهینامه موتورسیکلت ندارد. تبصره ماده ۲۰ صدور گواهینامه موتورسیکلت برای مردان را بر عهده نیروی انتظامی گذاشته است.

منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
5
نه تنها باید سکوت کنید بلکه باید راه را برای بانوان بازکنید بابا جمع کنید بساطتون رو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
4
نه تنها باید سکوت کنید بلکه باید راه را برای بانوان بازکنید بابا جمع کنید بساطتون رو
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
3
سکوت می کنی؟ بابا اسلام با موتورسواری خانمها والله به خطر نیفتاده ، همانطور که با سر نکردن روسری به خطر نیفتاد، خطر افکار زشت شماست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
0
آزاد ترین کشور دنیا
تک
|
Canada
|
۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
1
2
نه سکوت نکنید . این خانم های موتورسوار ممکنه داعش داخلی باشن . با تک تیرانداز بهشون شلیک کنید .
واقعا” که خیلی ... !
ایران وطنم
|
Finland
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
0
عموما تفکرات منفی حاکمان یک جامعه بصورت غیر مستقیم بر رفتار افراد آن جامعه نیز اثر میگذارند!
براستی چرا زنان در جامعه ای که حاکمان آن مدعی آزادترین کشور جهان هستند! نمی توانند گواهی نامه موتورسیکلت بگیرند؟!
آیا دلیل مخالفت با موتورسواری زنان جز همین تفکرات منفی حاکمان آن جامعه نیست!؟ مگر زنان در ایران ترک موتورسیکلت نمی نشینند؟ حال تفاوت آن با رانندگی موتورسیکلت در چیست؟
اینجاست که میگوییم! خودشان( قانون گذاران بی قانون) نیز نمی دانند درگیر چه چیزی هستند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
0
0
موتورهاي برقي بزودي فراگير ميشوند. استفاده از ان توسط افراد مختلف جامعه، باعث كاهش الودگي ، كاهش هزينه هاي تردد و كمك به حل ترافيك است. تنها كاري كه بايد كرد، اختصاص دادن مسير براي تردد انها، و پيش بيني مكانهاي مناسب براي پاركينگ است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: