تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۲۲ آبان ۱۴۰۱

افزونه‌ای در کروم که می‌تواند رایانه شما را هک کند!

متأسفانه محبوبیت افزونه‌های مرورگر منجر به سوء استفاده هکر‌ها از این ابزار‌ها شده است. تحلیلگران امنیتی شرکت امنیت سایبری Zimperium یک پسوند مرورگر مخرب به نام Cloud۹ را شناسایی کرده اند.

افزونه‌ای در کروم که می‌تواند رایانه شما را هک کند!

رویداد۲۴ اگر Cloud۹ بر روی رایانه نصب شده باشد، می‌تواند اطلاعات شخصی ذخیره شده در مرورگر را به سرقت ببرد. این ابزار مخرب همچنین می‌تواند بدافزار دیگری را روی دستگاه نصب کرده و کنترل کامل سیستم را در دست بگیرد.

Cloud۹ دارای عملکرد‌های مختلفی است که شامل سرقت کوکی‌های ذخیره شده در مرورگر شما، ردیابی هر ضربه کلیدی که روی سیستم می‌کنید، همچنین راه‌اندازی حملات هک بر روی دستگاه شما است. 

این افزونه همچنین توانایی اجرای کد جاوا اسکریپت را از منابع خارجی و استخراج ارز‌های رمزنگاری شده از داخل مرورگر به طور مستقیم با استفاده از منابع رایانه قربانی دارد.

خوشبختانه، این افزونه مخرب به دلیل سیاست تایید سختگیرانه گوگل، راه خود را به فروشگاه وب کروم یا هیچ فروشگاه اینترنتی دیگری باز نکرده است.

کارشناسان امنیت سایبری به کاربران توصیه می‌کنند با استفاده از افزونه‌های آزمایش شده قبلی که به طور رسمی در فروشگاه وب کروم در دسترس هستند، از دستگاه‌های خود در برابر افزونه‌های مرورگر مخرب محافظت کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: اخبار تکنولوژی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: