تاریخ انتشار: ۱۴:۴۲ - ۲۸ آبان ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۷ نظر

از هواپیمای اوکراینی تا کیان پیرفلک/ بازهم روایت‌های رسمی بدون سند و انشایی!

پایگاه اطلاع رسانی چندثانیه نوشت: مدام تکرار می‌کنیم که جنگ، جنگ روایت است. جنگ تصویر است. خوب این جنگ که با هدف اقناع مخاطب در حال وقوع است، نیاز به سند دارد. گلوله از چه مدل سلاحی بوده؟ فیلم دوربین‌های مدار بسته کجاست؟ شاهد‌ها کجایند؟

از هواپیمای اوکراینی تا کیان پیرفلک/ بازهم روایت‌های رسمی بدون سند و انشایی!

رویداد۲۴ پایگاه اطلاع رسانی چندثانیه نوشت: ۳ روز کامل همه رسانه‌ها اعتبار خود را پای کار آوردند تا ثابت کنند که هواپیمای اوکراینی را خودی نزده! اما ناگهان بیانیه روی خط "نورنیوز" رفت. روز تلخی بود.

۳ سال بعد، خبر آمد مهسا امینی از مقر گشت ارشاد به بیمارستان منتقل شده و حالش خوب نیست. ۴۸ ساعت طول کشید تا ویدئویی مبهم منتشر شود. مهسا دیگر رفته بود و نبود تا شهادت دهد که چه شد.

۳ روز قبل، خبر آمد کیان هم رفت. با گلوله. گلوله جنگی. ۳ روز است که همه تلاش می‌کنند بگویند کار خودی نبوده و عملیات تروریستی بوده؛ اما با کدام سند؟ درس عبرت نگرفتیم و برخی رسانه‌ها بدون سند در حال دفاع از عملکرد دستگاه انتظامی-امنیتی هستند.


بیشتر بخوانید: مادر کیان پیرفلک مقابل دوربین صداوسیما نشانده شد +فیلم


مدام تکرار می‌کنیم که جنگ، جنگ روایت است. جنگ تصویر است. خوب این جنگ که با هدف اقناع مخاطب در حال وقوع است، نیاز به سند دارد. گلوله از چه مدل سلاحی بوده؟ فیلم دوربین‌های مدار بسته کجاست؟ شاهد‌ها کجایند؟ خبرنگار صداوسیما هنوز به ایذه نرسیده؟ گزارش پزشکی قانونی چند ماه دیگر به دست رسانه می‌رسد؟ منتظریم تا جنگ مغلوبه شود و بعد حرف بزنیم؟

اطلاع‌رسانی سریع و شفاف؛ اطلاع‌رسانی مستند؛ احصاء شبهات و پاسخ فوری به آنها، صدور اجازه حضور خبرنگاران رسمی از هر طیف در محل حادثه و دلجویی از خانواده شهید حداقل و کم‌هزینه‌ترین کاری است که می‌توانستیم برای آرامش اذهان عمومی انجام دهیم. اما همین را هم دریغ کردیم. اثرات سکوت آن ۳ روز هنوز باقی است. اثرات سکوت بعد از فوت مرحومه امینی هم باقی است. اثرات سکوت بعد از شهادت کیان، اما بعد‌ها خودش را نشان می‌دهد. درس عبرت را مدام مردود می‌شویم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: کیان پیرفلک
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
حسین اراکی جمالو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
14
آفرین واحسنت به این قلم شیوا جان مطلب را گفته بله،النجاه فی الصدق،نجات درراستگویی است
ناشناس
|
Estonia
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
13
چه کسی باید تحقیق کند ؟ ضارب از ضارب تحقیق کند و گزارش قتل را به آمر ضارب بدهد؟ دلتون خوشه
آریو برزن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
9
عالی بود دم نویسنده اش گرم
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
8
این اوضاع خونبار حاصل شکاف انداختن حاکمیت از ملتشه
حقیقت و صداقت یک روایت داره این ریاکاری و دروغ و نداشتن شجاعت در پذیرش حقیقته که روایات مختلف داره اگه این فاصله و شکاف نبود دورغ هم نبود آشوب هم نبود دروغگو رسوا میشد هرچند که الان هم رسوا شده اند ولی از رو نمیروند و متکی به قدرت سرکوبند ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
9
خانه از بنیان ویران است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
9
عجب مملکتی داریم خدارحم کنه به مشت بیسواد بدذات امور رو به دست گرفتن و ابلهانه به کارهاشون اصرار و افتخار دارن ... خدا لعنتتون کنه که بچه های مردم رو میزنید خدا سرتون بیاره
وجدانی
|
Canada
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
0
8
اونایی که وجدان ندارن نه عذاب وجدان میگیرن نه وجدان درد . سر ماجرای هواپیمای اوکراینی سه روز دروغ میگفتن که سانحه هوایی بوده . اما بعد که معلوم شد با موشک زدن مگه اومدن عذرخواهی بکنن . مگه عذاب وجدان گرفتن ؟
حالا هم همینه . بدون هیچ شرم و حیایی دروغ میگن . بعد هم که حقیقت معلوم شد باز راست راست راه میرن . بدون هیچ شرمی . ابن جماعت نه وجدان دارند نه شرافت و انسانیت . چون هیچ بویی از انسانیت نبرده اند .
مگر نه اینکه فرموده اند اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید . اما اینها نه دین دارند و نه آزاده اند .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: