تاریخ انتشار: ۱۷:۴۹ - ۰۱ دی ۱۳۹۵
رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل برخی اشتباهات و تندروی‌ها در دهه ۸۰، شکافی میان جریان اصلاحات بوجود آمد، اما اکنون شاهد پیروزی تفکر تدبیر و امید می‌باشیم.
رویداد۲۴-رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل برخی اشتباهات و تندروی‌ها در دهه ۸۰، شکافی میان جریان اصلاحات بوجود آمد، اما اکنون شاهد پیروزی تفکر تدبیر و امید می‌باشیم.

نشست پرسش و پاسخ با جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد واحد کرمان با محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه نشست بررسی جنبش دانشجویی برگزار شد. یکی از دانشجویان سوال خود را در مورد ممنوع التصویری سیدمحمد خاتمی پرسید که این سوال باعث تشویق‌های عده‌ای از دانشجویان و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» عده‌ای دیگر از دانشجویان شد.

محمدرضا عارف در پاسخ به این سوال گفت: دوست داریم که همه شعار «مرگ بر فتنه‌گر» را بدهند، اما درخواست ما از دانشجویان این است که دقت کنید، فضا چگونه است و شعار چیست؟ سوال این دانشجو در مورد فردی است که انگیزه‌ها و خدمات وی در کشور بر کسی پوشیده نیست و این مسئله جنبه حقوقی دارد که چه کسی این حکم را داده و هنوز جوابی در این مورد داده نشده است. این یک مساله ای است که در خانواده انقلاب می‌باشد و پیگیر این موضوع همیشه بوده‌ایم و به دنبال پیروزی و شکست گروهی هم نیستیم.

وی در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان که گفت ما آزادی پس از بیان نداریم،  چگونه باید مطالبات خود را مطرح کنیم؟ گفت: آزادی به دانشگاه داده شده است و باید قبل و بعد از آن هم این آزادی وجود داشته باشد و خوشبختانه روند خوبی در این زمینه در سال‌های اخیر شاهد هستیم و امیدواریم همچنان ادامه یابد. دانشجو باید احساس آزادی کامل برای ابراز حقایق و بیانات خود را داشته باشد.

عارف در ادامه نیز از اصلاح طلبان گفت و تصریح کرد: به دلیل برخی اشتباهات و تندروی‌ها در دهه ۸۰، شکافی میان جریان اصلاحات به وجود آمد، اما اکنون شاهد پیروزی تفکر تدبیر و امید می باشیم.

وی درباره عملکرد دولت و دیدگاه خود نیز گفت: برای ارزیابی عملکرد دولت باید به شرایطی نگاه کرد که دولت روی کار آمده بود ضمن آنکه زمینه سازی‌های خوبی توسط دولت صورت گرفته و راهبرد اصلی ما در فراکسیون امید نیز همراهی با دولت است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برجام را یکی از مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید دانست و عنوان کرد: اینکه در آینده نتیجه برجام به کجا می‌رسد، نباید قصاص قبل از جنایت کرد و اگر کسی بدعهدی کند با آن برخورد می‌کنیم.

عارف خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده رونق اشتغال و وضعیت اقتصادی را داشته باشیم.

منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: