تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۱۲ دی ۱۳۹۵
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بین 5 تا 8 نفر در گور می خوابیدند در حالی که کمپ ترک اعتیاد در نزدیکی آن محل ظرفیت خالی دارد.
رویداد۲۴-وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بین 5 تا 8 نفر در گور می خوابیدند در حالی که کمپ ترک اعتیاد در نزدیکی آن محل ظرفیت خالی دارد.

علی ربیعی درباره پدیده کارتن خوبی و معتادان متجاهر و پناه بردن آنها به گورستان نصیر آباد شهریار گفت: فقط با دیدن عکس در این زمینه، این موضوع حل و تبیین نمی شود.

وی با اشاره به اینکه واقعیت ها را نمی توان نادیده گرفت به یکی از پناه برندگان به گورستان به نام پرویز اشاره کرد و گفت: وی 2 بار در کمپ ترک اعتیاد بستری شد و هر 2 بار فرار کرد زیرا نمی توانست درد ناشی از ترک اعتیاد را تحمل کند.

ربیعی با اشاره به اینکه کانال خواب و زیر پل خواب هم داریم، افزود: بر اساس شهادت شاهدان منطقه ای، بین 5 تا 8 نفر در گورستان می خوابیدند.

وی گفت: در آن منطقه ، کمپ وجود داشته و 300 جای خالی هم دارد.

ربیعی با بیان اینکه همه ابعاد را باید در نظر بگیریم و همه جامعه مسئولیت دارد، گفت: متاسفانه اکنون نوعی فردگرایی در جامعه حاکم و احساس مسئولیت نسبت به جامعه کمتر است و کل جامعه، خانواده، فرد و دولت باید در این زمینه همکاری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت باید سیاستگذاری مناسب را انجام دهد و جامعه و خانواده هم باید کمک کنند .

وی با بیان اینکه در شهرهایی که حاشیه نشین زیاد دارند گرم خانه هایی ایجاد شده است و ایجاد می شود، گفت: ظرفیت های کمپ ها هم خوب است و باید از بیمه معتادان استفاده کنیم.

ربیعی ادامه داد: وظیفه داریم حامی افراد بی پناه و مراقب آسیب دیدگان اجتماعی از جمله دختران فراری باشیم.

وی اضافه کرد: مرکز نگهداری دختران فراری پیش بینی شده است و از طریق مددکار اجتماعی سعی می کنیم آن ها را به خانواده هایشان برگردانیم.

ربیعی با اشاره به اینکه امسال 7 هزار شغل را برای معتادانی که ترک کردند ایجاد کردیم افزود: در سال 94 هم 40 هزار شغل برای آنان ایجاد کردیم.

وی گفت: در هیچ سالی برای درمان معتادان پول نگذاشتیم اما در 2 سال اخیر در بودجه، پول برای درمان معتادان قرار دادیم و دفترچه بیمه درمان برای آنها تهیه کردیم.

ربیعی درباره اختلافات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره چگونگی هزینه کرد بیمه گفت: اختلاف میان من و وزیر بهداشت وجود ندارد و 2 برادریم در یک خانواده و برای بهتر شدن امورات ممکن است اختلاف نظر داشته باشیم .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: هفته ای 2 بار در جلسات با هم صحبت می کنیم و رفت و آمد خانوادگی داریم همه همکاران در دولت مانند یک خانواده هستیم.

وی با اشاره به اینکه پوشش بیمه همگانی و فراگیری آن، حفاظت مالی از بیمه شدگان و ارائه خدمات بیشتر از اهداف طرح تحول سلامت است گفت: طرح های اجتماعی ذینعفان متعدد دارد و تجربه ما در این زمینه کم است.

ربیعی ادامه داد: در دوران وزارت من، با وزارت بهداشت بیشترین جلسات شورای عالی بیمه را برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه حدود 11 میلیون بیمه شده بود که برای رفع هم پوشانی ها به 9 میلیون رسیده است گفت: منابع و مصارف ما یکسان نشد و به بیمه ها فشار آمد و مصارف نسبت به منابع بالا رفت .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: قرار بود منابع اضافه شود اما دولت به مشکل مالی برخورد و در برخی موارد به یارانه ها دادیم.

وی ادامه داد: 63 درصد 9 میلیون نفری که بیمه شدند در مجموع از 400 تا 700 هزار تومان درآمد دارند و 83 درصد آن ها زیر یک میلیون تومان درآمد داشتند بنابراین لازم بود آن ها را بیمه کنیم اما کسری ما به علت بیمه کردن این افراد نیست .

ربیعی گفت: هزینه های ما در سازمان تامین اجتماعی 8 هزار میلیارد تومان بود و در سال 94 به 16 هزار و 200 میلیارد تومان رسید.

وی افزود: هزینه های ما در بیمه سلامت در سال 92 ، چهار هزار و 300 میلیارد تومان بود که در سال 94 به 12 هزار و 300 میلیارد و در سال 95 به 16 هزار و 500 میلیارد تومان رسید.

 

منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: