تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۱۶ آذر ۱۳۹۴
مدارس برخی از استانهای کشور روز دوشنبه به دلیل برف، کولاک شدید و یخنبدان تعطیل شده است .
رویداد 24:بارش برف که از عصر شنبه یا یکشنبه شب در برخی استان های آغاز شد؛ کاهش شدید دمای هوا، یخبندان و لغزندگی معابر را به دنبال داشته است که این امر موجب تعطیلی مدارس در برخی مناطق کشور شده است.

زنجان - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان به علت بارش برف، کولاک شدید و سرمای هوا و یخبندان در نوبت صبح امروز دوشنبه تعطیل است.
مرتضی تمجیدی افزود: در صورت تداوم این وضعیت جوی و تعطیلی مدارس نوبت عصر تا ساعت 11 قبل از ظهر امروز اعلام خواهد شد.

کرج -مدارس تمامی مقاطع تحصیلی نوبت صبح روز دوشنبه استان البرز به دلیل بارش برف تعطیل اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان البرز، به دلیل بارش برف که از روز گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد موجب سرمای هوا و لغزندگی معابر استان شده ؛ مدارس مقاطع مختلف تحصیلی صبح استان روز دوشنبه تعطیل است .
هم اکنون در تمام مناطق استان البرز شاهد بارش برف هستیم که در صورت شدت آن، از سوی آموزش و پرورش استان برای تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر امروز تصمیم گیری خواهد شد.

تبریز -  آموزش و پرورش آذربایجان شرقی مدارس تعدادی از شهرستان های استان را به خاطر تداوم بارش برف و کاهش دمای هوا برای روز دوشنبه تعطیل اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، مدارس شهرستان های ورزقان ، چاراویماق ، سراب ، مهربان ، بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود، ، بخش های ترکمانچای ، کندوان و کاغذکنان شهرستان میانه ، بخش خراجوی شهرستان مراغه و همچنین مدارس روستاهای شهرستان اهر در تمام مقاطع تحصیلی برای نوبت صبح تعطیل است .
بر پایه این گزارش ، مقاطع ابتدایی و دوره اول دبیرستان های عجب شیر و تسوج در نوبت صبح تعطیل بوده و زنگ مدارس پیش دبستانی و ابتدائی شهرستان هوراند هم با یک ساعت تاخیر نواخته می شود.
همچنین مدارس روستاهای شهرستان هشترود در تمام مقاطع و مدارس شهری در مقاطع پیش دبستانی و ابتدائی تعطیل است.
تمام مدارس روستاهای شهرستان میانه ، آچاچی و تیکمه داش همچنین مدارس پیش دبستانی و ابتدائی بستان آباد تعطیل اعلام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سراب هم تمام کلاس های این دانشگاه در روز دوشنبه تعطیل خواهد بود.
همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه های آزاد اسلامی بستان آباد و ورزقان ، کلاس های این دو واحد دانشگاهی روز دوشنبه از ساعت 10 شروع می شود.

شاهرود- بارش نخستین برف پاییزی که از آخرین ساعت های شب گذشته آغاز شد چهره شهر شاهرود را سفید پوش کزدخ و مدارس این شهر را به تعطیلی کشاند.
سید حبیب الله میر ابوالحسنی رئیس آموزش و پرورش شهرستان شاهرود در این خصوص گفت : تمامی مدارس ابتدایی ،استثنایی و پیش دبستانی در این شهرستان به علت بارش برف تعطیل است.

همدان - سرپرست اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان گفت: برخی از مدارس این استان به دلیل بارش برف، سردی هوا و لغزنده بودن معابر و خیابان ها در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.
محمد پورداود افزود: به علت بارش برف، سرمای هوا و لغزندگی سطح معابر و به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی دانش آموزان و فرهنگیان مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول در همه شهرستانها و مناطق ملایر، نهاوند، سامن ، اسدآباد، جوکار و خزل در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.
وی اضافه کرد: همچنین همه دوره های تحصیلی در نواحی یک و دو همدان، بهار، ، گل تپه ، قروه درجزین، لالجین، کبودراهنگ ، تویسرکان، سردرود ، قلقلرود، قهاوند و رزن در نوبت صبح روز دوشنبه تعطیل است.

ارومیه- مسئول اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: به علت بارش شدید برف، کولاک، یخبندان و سردی هوا مدارس برخی از مناطق استان از جمله هشت شهر استان روز دوشنبه در نوبت صبح تعطیل است.
مهدی محمدپور شامگاه یکشنبه افزود: مدارس شهرستان های اشنویه، نقده، پیرانشهر، بوکان، مهاباد، سیلوانا و صومای برادوست و انزل در تمامی مقاطع تحصیلی، نواحی یک و دو ارومیه در مقطع ابتدایی و متوسطه اول(راهنمایی)، شهرستان سردشت در مقطع ابتدایی و مدارس روستایی شهرستان تکاب در تمامی مقاطع تعطیل است.
وی اظهار کرد: بقیه مدارس استان همچنان طبق روال عادی روزانه دایر بوده و در صورت تعطیلی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.
وی ادامه داد: خبر تعطیلی و یا دایر بودن مدارس مناطق مختلف این استان در ساعاتی دیگر اعلام می شود.
همچنین اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه اعلام کرد: به علت بارش برف تمامی فعالیت آموزشی و کلاس های این دانشگاه نیز در ساعت 8.30 تا 10.30 برگزار نمی شود.

سنندج-
رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: به علت ادامه بارش برف، سرمای هوا ، یخبندان و لغزندگی معابر، مدارس برخی از شهرستان های کردستان روز دوشنبه تعطیل شد.
علیرضا منتشلو یکشنبه شب افزود: تمام مدارس شهر و روستای شهرستان های سقز، بیجار، دیواندره و منطقه کرانی روز دوشنبه تعطیل است.
وی گفت: همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه اول (راهنمایی) شهرستان های مریوان، قروه، بانه و منطقه سریش اباد در سطح شهر و روستا دوشنبه تعطیل است.
به گفته وی همچنین مدارس ابتدایی شهر و روستای شهرستان های سنندج، کامیاران، سرواباد، دهگلان و مناطق کلاترزان و موچش در نوبت صبح فردا تعطیل است.

کرمانشاه -  روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه یکشنبه شب در اطلاعیه ای مدارس مقطع ابتدایی 11 شهرستان استان را در روز دوشنبه به علت برودت هوا و یخبندان تعطیل اعلام کرد.
بر اساس این اطلاعیه مدارس مقطع پیش دبستانی و ابتدایی شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، صحنه، هرسین، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب، دالاهو، پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث باباجانی تعطیل است.
براساس این اطلاعیه مدارس مقطع متوسطه اول و دوم شهرستانهای فوق نیز با دو ساعت تاخیر شروع می شود.

ایلام - مدیرکل بحران استان ایلام گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی و سرمای هوا، فعالیت مدارس، ادارات و دیگر بخش های اداری و آموزشی ایلام روز دوشنبه با 2 ساعت تاخیر آغاز می شود.
احمد کرمی شامگاه یکشنبه اظهار کرد: براساس تصمیم شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ایلام، مدارس مقاطع مختلف تحصیلی، مهدهای کودک و ادارات و بانک های شهرستان های ایلام، ملکشاهی، ایوان، چرداول و بخش های تابعه و همچنین بخش میمه و زرین آباد با 2 ساعت تاخیر فعالیت های خود را آغاز می کنند.
وی افزود: این تصمیم با توجه به بارش برف و سرمای شدید هوا گرفته شده است بنابراین فعالیت های آموزشی و اداری روز دوشنبه ساعت 9 صبح شروع خواهد شد.
کرمی تاکید کرد: این تاخیر در شروع فعالیت شامل دستگاه های امدادی و خدمات رسانی نمی شود.

قم -
  مدیرکل آموزش وپرورش قم از تعطیلی مدارس ابتدایی نوبت صبح قم به دلیل بارش برف دراین استان خبر داد.
حمید شیخ الاسلام روز دوشنبه افزود: کلیه مدارس بخش های قم درسه مقطع نیز در نوبت صبح تعطیل است.
وی گفت: مدارس استثنایی استان قم نیز در نوبت صبح تعطیل اعلام شده است.
وی ادامه داد: مدارس متوسطه نوبت صبح شهر قم امروز دایر است.
بارش برف از بامداد دوشنبه در قم آغاز شد.

اردبیل -
ریزش برف و سرما سبب شد تا مسئولان روز دوشنبه مدارس نوبت صبح 9 شهرستان استان را تعطیل کنند.
اداره روابط عمومی آموزش وپرورش اردبیل در اطلاعیه ای اعلام کرد: مدارس تمام مقاطع تحصیلی اردبیل، خلخال، نیرف، نمین، سرعین و مشگین شهر و نیز نواحی هیر، لاهرود و ارشق در نوبت صبح دوشنبه تعطیل هستند.
هم اکنون ارتفاع برف در گذرگاه های درون شهری اردبیل از 15 تا 20 سانتیمتر است.
هواشناسی اردبیل آسمان شهرستان های مرکزی و جنوبی استان را صاف تا نیمه ابری اعلام کرد. دمای هوای صبح دوشنبه در این شهرستان ها بین یک درجه زیرصفر تا 7 درجه زیر صفر متغیر است.
اداره کل راه و شهرسازی نیز اعلام کرد که با تلاش نیروهای راهداری تمام ی راه های اصلی استان باز اما لغزنده است و رانندگان باید وسایط نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی و بویژه در جاده خلخال به اسالم به زنجیرچرخ مجهز کنند.

مهاباد-
برف، کولاک و یخبندان شدید مدارس روستایی تکاب و مدارس شهری و روستایی سردشت در جنوب آذربایجان غربی را به تعطیلی کشاند.
روابط عمومی اداره آموزش وپرورش تکاب اعلام کرد: کلیه مدارس روستاهای این شهرستان در تمام مقاطع تحصیلی دوشنبه به علت یخبندان و کولاک شدید تعطیل است.
کولاک شدید تردد در محورهای روستایی تکاب و عزیمت معلمان و کارکنان به مدارس روستایی را با مشکل مواجه کرده است.
هواشناسی تکاب دمای هوای 24 ساعت گذشته را 15 درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و از کاهش دما تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر خبر داد.
کاظم پاشایی رئیس اداره راه و شهرسازی تکاب از کولاک شدید و یخبندان در تمام محورهای بین شهری منطقه خبر داد و افزود: تردد در جاده تکاب به بیجار و تکاب به شاهین دژ بدون زنجیرچرخ امکانپذیر نیست.
بارش برف وکولاک شدید از ظهر یکشنبه تکاب در جنوب آذربایجان غربی را فرا گرفته و تردد خودروها و مردم را مختل کرده است.
روابط عمومی آموزش وپرورش سردشت نیز اعلام کرد: به علت لغزندگی خیابان ها، مدارس نوبت صبح مقاطع ابتدایی و راهنمایی این شهرستان تعطیل است.
اداره هواشناسی سردشت ارتفاع برف در مناطق شهری را پنج و در ارتفاعات بیش از 30 سانتیمتر و دمای هوا را چهار درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد.

رشت -
مدیرکل آموزش وپرورش گیلان از تعطیلی مدارس تمام مقاطع تحصیلی در دیلمان از توابع سیاهکل و عمارلو از توابع رودبار به دلیل بارش برف خبر داد.
مهدی حاجتی روز دوشنبه افزود: همچنین تمام مدارس واقع در مناطق کوهستانی استان امروز تعطیل اعلام شد.
ارتفاع برف در برخی محورهای استان ازجمله امام زاده ابراهیم شفت پنج سانتیمتر، امام زاده اسحاق 15، محورهای کوهستانی ماسال 50 تا 60، اشکورات رودسر 15 تا 20، خصیل دشت املش 60، آبی نام سیاهکل و سیاهکل - دیلمان 60، حشمت آباد رودبار 20، ارتفاعات لات محله رودسر بین 15 تا 20، ماسوله 35، پونل - خلخال 80 سانتیمتر و اسالم - خلخال یک متر گزارش شده است.
براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان استان روز دوشنبه ابری، بارش باران مخلوط برف و باران، و در ارتفاعات، دامنه ها و مناطق سردسیر بارش برف، بتدریج کاهش ناپایداری، اواخر وقت در ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی جریان پیدا می کند.
برای سه شنبه نیز آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری و مه آلود، افزایش نسبی دما، ارتفاعات یخبندان، اواخر وقت افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است.

سمنان -  بارندگی و در برخی نقاط ریزش برف در سمنان که از یکشنبه شب آغاز شده، مدارس ابتدایی برخی مناطق استان را به تعطیلی کشاند.
مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش سمنان دوشنبه به گفت : مدارس ابتدایی شاهرود، دامغان، شهمیرزاد و فولاد محله، کلاته رودبار و دیباج امروز تعطیل هستند.
حسین گلهاشم افزود: مدارس تمام مقاطع تحصیلی مهدیشهر و مقطع ابتدایی بسطام نیز امروز با دو ساعت تاخیر باز شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان نیز گفت: اکنون تمام راه های استان باز هستند و تردد در آنها جریان دارد.
احمد طاهری افزود: فقط تردد در جاده های فولاد محله و در گردنه خوش ییلاق در مسیر شاهرود - توسکستان با زنجیرچرخ امکانپذیر است.
وی ادامه داد: بارندگی ها در نقاط شمالی شهرستان های مهدیشهر، دامغان و شاهرود با باد شدید همراه است.
وی افزود: به رانندگانی که قصد تردد در جاده های استان بویژه محورهای نقاط شمالی و گردنه ها را دارند توصیه می شود، با اطمینان از سلامت وسیله نقلیه، زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی و خوراکی به همراه داشته باشند و با سوخت گیری کامل خودرو سفر کنند.

تهران -
رئیس آموزش وپرورش دماوند از تعطیلی مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی این شهرستان روز دوشنبه به دلیل بارش برف و کولاک خبر داد.
محمدرضا مشهدی عباسی گفت: مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی این شهرستان به دلیل بارش برف و لغزندگی معابر شهری تعطیل شدند.
وی با اشاره به اینکه 800 دانش آموز در مقطع پیش دبستانی و هشت هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی شهرستان دماوند مشغول تحصیل هستند، افزود: دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم شهرستان دماوند نیز امروز می توانند با تاخیر در مدرسه حاضر شوند.
براساس این گزارش، مدارس پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرهای فیروزکوه و رودهن نیز در نوبت صبح امروز تعطیل شد.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
14_t.html,15_t.html
گزارش ویژه
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین