آرشیو

سعید لیلاز: ایران در صورت پاسخ نظامی اسرائیل یا آمریکا، نخستین بمب اتمی را آزمایش ‌کند

سعید لیلاز پیش‌بینی می‌‌‌کند پس از حمله ایران به اسرائیل، اگر اسرائیل و ایالات متحده آمریکا کوچکترین واکنشی از نظر حمله نظامی به خاک اصلی ایران انجام بدهند ایران، نخستین بمب اتمی‌اش را آزمایش خواهد کرد

پایگاه‌‌های اسرائیل در یک قدمی | درصورت حمله اسرائیل به ایران از کدام مرزها باید احساس خطر کنیم؟

حمله ایران به اسرائیل ممکن است با پاسخ نظامی اسرائیلی‌ها همراه باشد. در این گزارش مرز‌هایی که اسرائیل ممکن است از طریق آن‌ها به سرعت علیه ایران اقدام کند مورد بررسی قرار گرفته اند.

سیلی‌زدن محکم بر صورت «اسراییل» ضروری بود | اگر سیلی محکم به او نزنید، در آینده چندبرابر آن را به شما خواهد زد

بهروز محبی، نماینده سبزوار می‌گوید: قطعاً ایران از طریق سازمان ملل و شورای امنیت می‌تواند حرفش را منتقل کند، ولی این تلاش‌ها، ره به جایی نخواهد برد، چون اسراییل حامیان و پشتیبانان جدی دارد. ایران باید یک سیلی محکم و متناسب با عمل اسراییل بر صورتش می‌کوبید، چون خیلی این کار لازم بود.

ایده‌هایی که جهان را تغییر داد | کنوانسیون ژنو چگونه جنایات جنگی را کاهش داد؟

ایده‌های زیادی هستند که ما آن را بدیهی می‌دانیم، اما زندگی مان را دگرگون کرده‌اند. ایده‌هایی که قبل از آن‌ها زندگی جور دیگری بود؛ جوری که حالا نمی‌توانیم تصورش را کنیم. مجله بریتانیایی «ویک» مجموعه گزارش‌هایی با عنوان «ایده‌هایی که زندگی ما را تغییر دادند» منتشر کرده است. رویداد۲۴ این ایده‌ها را به زبانی ساده برای شما روایت می‌کنیم. در این شماره خواهیم گفت که چگونه جامعه بین المللی، مفهوم «بشریت» را وارد جنگ کرد.

آیا به اندازه کافی مسجد در کشور داریم؟ | در خیلی از مساجد، شاهد حضور جوانان انقلابی و کانون‌های مقاومت هستیم

موسی احمدی، عضو فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید: برخی موضوع کمبود نمازگزار در مساجد را بهانه عدم‌ساخت مساجد جدید می‌کنند. حال اینکه ما در دوره‌ای با جز و مد نمازگزار روبرو می‌شویم به این معنی نیست که از کار اصلی فرهنگی خودمان که ساخت مسجد هم ذیل آن تعریف می‌شود، بازبمانیم.

از انتقام سخت تا تنبیه | آیا باید منتظر یک جنگ تمام‌عیار بین ایران و اسرائیل باشیم؟

ایران پس از حمله اسرائیل به سرکنسولگری‌اش در سوریه با یک دوراهی مواجه است؛ اینکه چگونه بدون‌زدن جرقه یک جنگ تمام‌عیار در منطقه، تلافی کند. شواهدی در منطقه و ایران وجود دارد که جهان را در خوف و رجا نگه داشته است.

آیا کلاه‌برداری عاطفی مصداقی از آزارگری جنسی است؟ | گسلایتینگ چیست؟ و آیا افشاگری اخیر علیه آقای بازیگر مصداقی از آن است؟

اصطلاح گسلایتینگ این‌ روزها به واسطه افشاگری‌های یک زن درباره رابطه‌ای ۱۸ ساله که مخفی مانده و طرف مقابل او را فریت داده بر سر زبان‌ها افتاده. در این گزارش، معنای گسلایتینگ را توضیح می‌دهیم و رابطه‌اش را به اتفاقات اخیر و همچنین به این می‌پردازیم که آیا گسلایتینگ مصداقی از آزار جنسی هست یا نه؟

ایده‌هایی که جهان را تغییر دادند | هنر رمان یا چگونه یاد گرفتیم اسطوره‌ها را کنار بگذاریم و داستان‌هایی درباره آدم‌های معمولی بخوانیم

ایده‌های زیادی هستند که ما آن را بدیهی می‌دانیم اما آن‌ها زندگی ما را دگرگون کرده‌اند. قبل از آن زندگی جور دیگری بوده؛ جوری که حالا نمی‌توانیم تصورش کنیم. در مجله بریتانیایی «ویک» مجموعه‌ای با عنوان «ایده‌هایی که زندگی ما را تغییر دادند» منشر کرده که ما آنها را به زبانی ساده‌ برای شما روایت می‌کنیم.

سریال «خانه‌به‌دوش» ۲۰ ساله شد | چرا بعد از ۲۰ سال هنوز سریال‌های عطاران را می‌بینیم؟ و چرا تلویزیون نتوانست موفقیت او را تکرار کند؟

از بین شبکه‌های خردوریز صداوسیما، شبکه ای‌فیلم محبوب‌ترین شبکه است چرا که با اتکا به ذخیره تاریخی این سازمان، سریال‌های قدیمی را پخش می‌کند. حالا و در ماه رمضانی که گذشت این شبکه دوباره اقدام به پخش سریال «خانه‌به‌دوش» کرد؛ سریالی که بیست سال پیش سریال‌های ماه رمضان را برای همیشه دگرگون کرد.

ایده‌هایی که جهان را تغییر دادند | چگونه فهمیدیم زمین دور خورشید می‌چرخد؟

ایده‌های زیادی هستند که ما آن را بدیهی می‌دانیم اما آن‌ها زندگی ما را دگرگون کرده‌اند. قبل از آن زندگی جور دیگری بوده؛ جوری که حالا نمی‌توانیم تصورش کنیم. در مجموعه «ایده‌هایی که زندگی ما را تغییر دادند» این ایده‌ها را به زبان ساده‌ای برای شما روایت می‌کنیم.

اگر روند این باشد، طی چند ماه آینده باید منتظر دلار ۱۰۰ هزار تومانی باشیم | دیگر در کشور قشر متوسط نداریم

یحیی ابراهیمی، نماینده دلفان می‌گوید: آقای رئیسی در شروع کار دولت گفت ما اقتصاد مملکت را شرطی نخواهیم کرد، حال، دولت چه بخواهد قبول بکند و چه نخواهد قبول کند، باید بگویم قطعاً اقتصاد ما شرطی است.

با سگ‌‌های ولگرد چه کنیم؟ | یک نماینده: باید همه سگ‌های ولگرد را بدون مسامحه کشت | یک کارشناس: کشتار سگ‌ها منجر به افزایش جمعیت آن‌ها می‌شود

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد معتقد است که باید همه سگ‌های ولگرد سراسر کشور را براساس قانون و بدون مسامحه کشت، چون مطالبه توده‌های مردم است. از طرفی، بنفشه شجاع، یکی از حامیان حقوق حیوانات که در این حوزه کار اجرایی می‌کند، می‌گوید: اگر برای سگ‌های ولگرد کار اصولی که برخی کشورها انجام دادند، صورت بگیرد با معضل خاصی روبرو نخواهیم شد.

وضعیت فعلی جامعه شبیه اواخر دوره قارجار است | با این شرایط، جامعه به سمت بدترین نقطه افسردگی می‌رود | امیدوارم حل مسئله، بدون خشونت باشد

اردشیر گراوند، جامعه‌شناس در تحلیل وضعیت اجتماعی ایران می‌گوید جامعه در حال حرکت به سوی بدترین شکل افسردگی است و در صورتی که سیاست‌های حاکمیت به نفع اصلاحات تعدیل نشود، فروپاشی جامعه آسیب‌های جدی به آینده ایران خواهد زد.

توصیه‌های یک کارشناس امنیتی به غرب | با کارت قومیت‌گرایی در ایران بازی نکنید

یک کارشناس حوزه منطقه خاورمیانه در موسسه امریکن‌اینترپرایز به کشورهای غربی توصیه کرده است با کارت گروه‌های قومیت‌گرای تجزیه‌طلب در ایران بازی نکنند چرا که مردم ایران به کشورشان خیانت نخواهند کرد.

سلطان بی‌جایگزین قلب‌ها | چگونه فردین به نماد فرهنگ عامه ایرانیان تبدیل شد؟

۱۸ فروردین سالروز درگذشت محمدعلی فردین، مشهورترین بازیگر سینمای بدنهٔ قبل از انقلاب است که در سال‌های بعد از انقلاب فرصت تداوم نیافت. به بهانه درگذشت فردین نگاهی کرده‌ایم به مهم‌ترین فیلم‌هایی که او بازی کرد؛ فیلم‌هایی که بسیار دیده شدند و فیلم‌هایی از نگاه‌ها دور ماندند.

در مجلس دوازدهم حتماً تلاش خواهیم کرد در کشور نخبه‌پروری شود | اگر تلاش‌های ما نبود، قطعاً نخبگان بیشتری از کشور فرار می‌کردند

محمدرضا احمدی، نماینده رشت می‌گوید: ما در مجلس یازدهم هم، بکارگیری نخبگان را در دستور کار قرار دادیم و اگر تحرکات ما نبود، قطعاً شاهد فرار بیشتر نخبگان از کشور می‌بودیم.
آخرین اخبار
پربازدید ها