جامعه و فرهنگ

رویداد24

رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
طرح ممنوعیت تولید و استفاده از لباس چهارخانه در روزگذشته بسیار خبرساز شد اما اسنادی به رویداد۲۴ رسیده که از این دست بخشنامه‌ها پیش از این نیز وجود داشته است. در این گزارش علاوه بر ممنوعیت‌های مختلف تولید پوشاک در ایران، به تاریخچه این ممنوعیت‌ها از ابتدای انقلاب تا کنون پرداخته شده است.
گزارش‌های روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته ۴۳۶ هزار و ۷۲۹ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
 معاون درمان ستاد کرونا تهران گفت: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع است و هر کسی بنا به مصالحی اگر قرار است جمعی بالای ۳۰ نفر را شکل دهد، باید از ستاد کرونای استان مجوز بگیرند.
تصمیم تازه عربستان برای ازسرگیری عمره این امیدواری را برای ایران ایجاد کرده است که در مذاکره با این کشور درباره اعزام دوباره زائران ایرانی به عمره پس از حدود ۵ سال غیبت به توافق نهایی برسد.
هفتاد و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در محل وزارت کشور برگزار و بر استمرار و تشدید روند شتاب گرفته واکسیناسیون برای کاهش شدت بیماری تاکید شد.
پیامدهای پس از تزریق واکسن کووید-۱۹ در ایران، در گزاره‌برگ پژوهشگران کمیته راهبری مطالعات واکسیناسیون کووید-۱۹، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مورد بررسی قرار گرفت.
سرپرست تیم تحقیقاتی واکسن کوو ایران برکت با اشاره به افزایش تولید واکسن برکت از هفته دوم مرداد از تهیه پروپوزال برای واکسیناسیون افراد زیر ۱۸ سال خبر داد.
ستاد مقابله با کرونا:
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ما یک سبد واکسیناسیون شامل سینوفارم، برکت و آسترازنکا داریم و هرکدام را معلمان بخواهند می‌توانند بزنند، گفت: یک هفته‌ای معلمان را واکسینه می‌کنیم.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به رشد ۲۲ درصدی فوتی‌های کرونا گفت: ۴ استان رکورددار فوتی و ۴ استان رکورددار بستری کرونا هستند.
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: بعد از تعطیلات تهران و البرز میزان درگیری در استان‌های گلستان، مازندران و مقداری هم گیلان افزایش یافته است، اما تا الان در آن‌ها شاهد سکانس تایید شده سویه لامبدا نبودیم.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز (۶ مرداد)‌ و کاهش دما تا ۱۲ درجه سانتیگراد در شمال کشور خبر داد.
معاون وزارت بهداشت گفت: نباید زمان واکسیناسیون را به تعویق بیندازیم، زیرا تنها راه رهایی و قطع زنجیره انتقال کرونا همین کار است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان همچنان در حال بررسی اشکالات مطرح شده سؤالات آزمون سراسری ۱۴۰۰ است گفت: سؤالاتی که دارای مشکل باشند با تاثیر مثبت اعمال خواهد شد و داوطلبان نگران نتایج خود نباشند.
مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۱۹۵ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۸۷ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۱۹۳ هزار و ۱۶۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۱۷۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۲۷۱ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
فوق تخصص عفونی اطفال:
یک فوق تخصص عفونی اطفال با اشاره به شباهت بسیار علائم کرونای دلتا به سرماخوردگی گفت: در این فصل سال چیزی به اسم سرماخوردگی نداریم و هرگونه علامت مشکوکی کروناست، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
گفت‌و‌گو و گزارش
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
پرطرفدارها