آرشیو

پیش‌بینی بورس شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

بورس تهران با چالش به نسبت تازه‌ای با عنوان سقف معافیت مالیاتی مواجه شده. در روز‌های اخیر تب و تاب این موضوع بالا گرفته است و همه منتظر تغییر سیاست دولت در زمینه تبصره س بند ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ هستند. با وجود این، پیش بینی بورس نخستین روز معاملاتی اردیبهشت‌ماه چگونه خواهد بود؟

راهکار‌های تامین مالی برای جاماندگان از بورس

آنچه می‌توان آن را مهم‌ترین کارکرد بورس در دنیای مدرن دانست، تامین مالی شرکت‌هاست. ریسک‌ها می‌توانند مانعی در راه جذب سرمایه باشند، اما سیاستگذاران در تلاش هستند تا راه مطمئنی برای جذب سرمایه ایجاد کنند. از این رو برای ساخت بازار‌های جدید در قالب بورس نوآوری‌هایی صورت گرفته است.

پیش‌بینی بورس در اردیبهشت ۱۴۰۳

بورس تهران در نخستین ماه سال از رقبای خود بازماند. کنترل نرخ ارز نیما، نرخ بهره بیش از ۳۰ درصدی، در کنار قیمت‌گذاری دستوری و تنش‌های سیاسی، بورس تهران را با مشکلات جدی مواجه کرده است. راه حل برون‌رفت بورس از بحران چیست و چه سرنوشتی در اردیبهشت‌ماه انتظار بازار سرمایه را می‌کشد؟

نسبت ارزش بازار سرمایه به نقدینگی به ۱.۰۹ رسید

روند کج‌دار و مریز در بورس تهران همچنان ادامه‌دار است و در روز گذشته، مجددا نماگر‌های سهامی در مسیر نزولی قرار گرفتند. در روزی که گذشت، شاخص‌کل بورس تهران افت ۰.۲۳‌درصدی را تجربه کرد و در سطح ۲‌میلیون و ۲۰۱‌هزار واحد به‌کار خود خاتمه داد. شاخص هموزن نیز در جریان دادوستد‌های روز سه‏‏‏‏‏‌شنبه، ۰.۳۹‌درصد از ارتفاع خود را از دست داد.

پیش‌بینی بورس چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

بازار سهام در حالی آخرین روز معاملاتی فروردین‌ماه را پشت سر می‌گذارد که اغلب روز‌های ماه را در تعطیلات به سر برد و تحت تاثیر تنش‌های سیاسی روند متعادلی نداشت. آیا بورس از سردرگمی خارج می‌شود؟

دامنه نوسان بورس چه زمانی به حالت عادی برمی گردد؟

معاون نظارت سازمان بورس، گفت: اگر ریسک‌های سیستماتیک بازار تا روز چهارشبه برطرف شود، دامنه نوسان در روز چهارشنبه به حالت عادی قبل باز می‌گردد و سازمان بورس با توجه به شرایط در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

محدود کردن دامنه نوسان چه تاثیری بر بورس می‌گذارد؟

سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین ساعات بامداد روز گذشته با تشکیل جلسه اضطراری، اطلاعیه‌ای با هدف حمایت از حقوق سهامداران و جلوگیری از تاثیر هیجانات بر روند بازار، خبر محدود شدن دامنه نوسان کلیه نماد‌های سهام و حق تقدم سهام قابل‌معامله در بازار‌های بورس و فرابورس برای مدت سه روز متوالی به مثبت و منفی یک‌درصد و دامنه نوسان صندوق‌های سهامی به مثبت و منفی دو درصد را صادر کرد.

پیش‌بینی بورس دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

بازار سهام در صف فروش قفل شده است. با این حال کاهش دامنه نوسان و محدودیت یک درصدی آن، از سقوط نماگر‌های تالار شیشه‌ای جلوگیری کرد. هرچند نشانه‌هایی در بازار وجود داشت که نشان می‌دهد اوضاع معاملات در روز میانی هفته با جو فروش کمتری دنبال خواهد شد.

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

فروشندگان بازار سرمایه پس از افزایش تنش‌ها بین ایران و اسرائیل در آخر هفته گذشته، دست برتر را در جریان معاملات داشتند؛ به طوری که ۹۵ درصد نماد‌های در سوی منفی دامنه نوسان ایستادند. سرنوشت بازار پس از سقوط آزاد نماگر‌های سهامی چه خواهد شد؟

ریزش ۵۳ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (شنبه ۲۵ فروردین ماه) با ۵۳ هزار و ۹۱۹ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۸۰ واحدی قرار گرفت.

پیش‌بینی بورس شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

بازار سهام در هفته‌ای که گذشت، تحت تاثیر افزایش تنش‌ها در ابتدای آن، جوی رکودی را پشت سر گذاشت. از سوی دیگر ماهیت معاملات روز سه‌شنبه به‌عنوان آخرین روز معاملاتی هفته، نشان می‌دهد که در هفته پایانی فروردین، سریال کم‌رمقی بورس ادامه می‌یابد.

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت

آخرین بار در سال ۱۴۰۰ و در دولت دوازدهم موضوع تعیین تکلیف هییت مدیره شرکت‌های سهام عدالت ۳۱ استان در در دستور کار قرار گرفت که به دلیل طرح برخی ابهامات از جمله مباحثی مثل حضور بازنشستگان دولتی در هیات مدیره این شرکت‌ها موضوع از مسکوت ماند.

رشد هر سه نماگر اصلی بازار سهام در روز گذشته

بورس تهران در روز گذشته با افزایش ارتفاع نماگر‌ها همراه شد. با فروکش‌کردن نسبی انتظارات منفی شکل‌گرفته، دلار در بازار آزاد با عقب‌نشینی از سقف قیمتی همراه شد و این عامل، موجبات افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه را فراهم کرد.

پیش‌بینی بورس سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳

همزمان با اصلاح قیمت دلار و طلا، ابلاغ نرخ جدید تسعیر ارز بانکی‌ها، ورق دادوستد‌های تالار شیشه‌ای را برگرداند. واکنش‌های مثبت به این ابلاغیه همچنان ادامه دارد. سرنوشت بازار سهام در آخرین روز معاملاتی هفته چگونه رقم خواهد خورد؟

پیش‌بینی بورس دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۳

کمرنگ شدن احتمال تشدید تنش‌ها از طریق پاسخ مستقیم ایران به حمله اسرائیل و همچنین اخبار مثبت درباره نرخ تسعیر ارز بانک‌ها، وضعیت بازار سهام را پس از شوک ابتدای هفته در مسیر بهبود قرار داده است.

فشار فروش در نماد‌های کوچک‌تر بورس

بورس تهران در روز گذشته با کاهش ارتفاع نماگر‌ها همراه شد. در روزی که گذشت، ۸۸‌درصد نماد‌ها در محدوده سرخ تابلوی معاملاتی کار خود را به اتمام رساندند و مابقی نماد‌ها در قسمت سبز تابلو جای‌گرفتند. همچنین در روز گذشته، شاخص‌کل بورس تهران ۰.۸۸درصد از ارتفاع خود را از دست داد و نماگر هموزن نیز که نشانی از اثرگذاری یکسان کلیه نماد‌های معاملاتی است و چهره بازار را به نحو مطلوب‌تری نمایش می‌دهد، با افت ۲.۱۴‌درصدی همراه شد.
آخرین اخبار