آرشیو
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

رکوردداری ایران و سوریه در تعداد پناهچویان المپیک توکیو / از تیم پناهجویان چه می‌دانیم؟

تعداد قابل توجهی از ورزشکاران ایرانی تحت پرچمی به جز پرچم ایران در رقابت‌های المپیک توکیو حاضر شده اند. ۵ تن از این افراد زیر پرچم المپیک برای کاروانی به نام تیم پناهجویان المپیک مبارزه می‌کنند. رویداد۲۴ در این گزارش نکاتی درباره این تیم را گردآوری کرده است.

فاجعه گتوند؛ از پهلوی تا روحانی / جزییات تکان‌دهنده از تاریخچه ساخت سد گتوند

همه سد گتوند را با نام محمود احمدی نژاد می‌شناسند و وقوع فاجعه آن با دولت دهم برایشان تداعی می‌شود. در این گزارش بررسی کرده ایم، تمامی دولت‌ها با سیاست‌های توسعه‌ای خود چگونه جزیی از پروژه سد گتوند بوده‌اند.

چرا معترضان شعار رضاشاه روحت شاد سر می‌دهند؟

بخشی از معترضان در ایران شعارهایی از قبیل رضا شاه روحت شاد سر داده‌اند. سلطنت طلبان این شعار را به نفع خود مصادره کرده‌اند اما برخی جامعه‌شناسان معتقدند سر دادن چنین شعارهایی دلایل دیگری دارد. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده که چرا چنین شعاری توسط معترضان سر داده می‌شود.

رئیسی شیوه مذاکرات دولت روحانی را ادامه دهد/ آن دوران گذشت که بگوییم تحریم‌ها تاثیر ندارد

رویکرد‌ها اصولگرایان به مذاکرات هسته‌ای و برجام نسبت به یک دهه گذشته تغییر محسوسی داشته. حالا دیگر کسی اصل مذاکرات و برجام را زیر سوال نمی‌برد. نمایندگان مجلس نیز معتقدند که مذاکرات هسته‌ای با اصلاحاتی باید تداوم پیدا کند.

پرونده نهادهای امنیتی خاص علیه رحیم مشایی دولت رئیسی / فرهاد رهبر را در کابینه نگذارید!

در روزهایی که اخبار قطعی‌تری از ترکیب کابینه ابراهیم رئیسی شنیده می‌شد، گزارش‌هایی از نهادهای امنیتی خاص منتشر شده که محتوای آن علیه چهره‌های اصلی کابینه همچون فرهاد رهبر است. در این گزارش‌ها اطلاعاتی از فرهاد رهبر منتشر شده تا رئیسی از او در کابینه استفاده نکند. رویداد‌۲۴ در این گزارش به این حاشیه‌ها پرداخته است.

حاشیه‌های ممنوعیت لباس چهارخانه / محدودیت‌های پوشش چگونه در ایران اجرا شد؟ +اسناد ممنوعیت‌های جدید

طرح ممنوعیت تولید و استفاده از لباس چهارخانه در روزگذشته بسیار خبرساز شد اما اسنادی به رویداد۲۴ رسیده که از این دست بخشنامه‌ها پیش از این نیز وجود داشته است. در این گزارش علاوه بر ممنوعیت‌های مختلف تولید پوشاک در ایران، به تاریخچه این ممنوعیت‌ها از ابتدای انقلاب تا کنون پرداخته شده است.

فارغ ز غوغای جهان/ دستور کار مجلس انقلابی در زمان اعتراضات خوزستان چیست؟

یک هفته از اعتراضات مردم خوزستان می‌گذرد و مردم، کارشناسان و مسئولان هر یک به نحوی سهم خود در این ماجرا را دید و درباره آن صحبت کرد. مردم مطالبه‌گری کردند و مسئولان دستور بررسی صادر کردند. در مجلس یازدهم اما خبری نیست. فیلترینگ گویا از بی‌آبی مردم در دمای ۵۰ درجه خوزستان مهمتر است!

رابطه عجیب تسریع واکسیناسیون عمومی و شکست تولید داخلی/ نیازی نیست همه واکسن ساز باشند

همزمان با ناکام ماندن تولید واکسن کرونا در داخل کشور، واکسیناسیون عمومی نیز در کشور سرعت گرفته است. سینوفارم اکنون واکسن غالبی است که به افراد واجد شرایط در کشور تزریق می‌شود. چرا واکسیناسیون عمومی در کشور به تاخیر افتاد؟

جنگ نفتی رستم قاسمی و مسعود میرکاظمی / چه کسی وزیر نفت می‌شود؟

در حالیکه به روزهای تحویل قدرت و انتقال دولت نزدیک می‌شویم، بحث چینش کابینه رئیسی بسیار اهمیت یافته است. رویداد۲۴ در این گزارش وضعیت وزارت نفت به عنوان یکی از مهمترین وزارتخانه‌های دولت را بررسی کرده و نشان داده چه دعوای سنگینی بر سر انتخاب وزیر نفت وجود دارد.

مسئولان برای آبرسانی به خوزستان چه وعده‌های داده‌اند؟ + جدول

از غیزانیه تا هورالعظیم، آنچه بر زمین مانده وعده‌های مسئولان است و آنچه باقی مانده تشنگی و خسارت گسترده مردم استان خوزستان است. چهارمین شب اعتراضات گسترده در خوزستان هم سپری شد. وعده‌ها چه زمانی قرار است اجرا شوند؟

اتفاق عجیب در میانه اعتصابات صنعت نفت/ سفر مدیران پتروشیمی به اسپانیا به عنوان پاداش پایان دولت روحانی

در حالی که موج اعترضات صنعت نفت روز به روز بیشتر می‌شود، اخباری به دست رویداد۲۴ رسیده که برخی از مدیران پتروشیمی به عنوان پاداش پایان کار دولت قرار است سفر تفریحی به اسپانیا داشته باشند.

غیبت معنادار مرکز تحقیقات استراتژیک در بزنگاه‌ها/ گاف‌های گزارش ۸ ساله حسام الدین آشنا

گزارش اتمام حجت حسام الدین آشنا به روحانی که حاوی گزارش‌های مشورتی مرکز تحقیقات استراتژیک به رئیس جمهور بوده، صبح امروز منتشر شد. رویداد‌۲۴ جزییات این گزارش در بازه زمانی ۸ ساله را بررسی کرده و نشان داده مرکز تحقیقات استراتژیک، تقریبا این نهاد در عموم اتفاقات رخ‌داده در کشور و جهان غایب بوده و به موارد دیگر پرداخته است.

اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان / حاصلخیزترین استان ایران چگونه خشک شد؟

حیات بخشی از مردم خوزستان بر کشاورزی و دامداری بنا شده، حالا با اجرای طرح انتقال آب و خشک شدن هورالعظیم زندگی این مردم به خطر افتاده. رویداد‌۲۴ اعتراضات گسترده مردم در شهر‌های مختلف خوزستان از جمله اهواز، حمیدیه، شادگان و ماهشهر را بررسی کرده.

چرا حسین طائب و محمود علوی به عراق سفر کردند؟

مذاکرات احیای برجام تا زمان نامعلوم پس از انتقال قدرت در ایران متوقف شده، اما به نظر می‌رسد در منطقه تحولاتی پیرامون این مذاکرات در جریان است. رویترز با انتشار گزارشی ادعا‌هایی را در ارتباط با ایران مطرح کرده است.

اسلحه کشیدن روی مردم برای مقابله با سگ گردانی!/ چرا رفتار حاکمیت با تغییر هنجار‌ها خشونت آمیز است؟

انتشار فیلم برخورد تند و نسنجیده یک مامور و همچنین اسلحه کشیدن سرباز نیروی انتظامی در مواجهه با یک شهروندی که سگ به همراه داشته، بازتاب بسیاری داشت و این سوال مطرح شد که چرا نیروی انتظامی با این موارد برخورد جدی نمی‌کند تا اعتبارش به خاطر چنین رفتارهای نابخردانه‌ای که مورد تایید خود آنها هم نیست، تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

سایت همسریابی همدم و سرنا زدن از سر گشاد!

اپلیکیشن همسریابی همدم جدیدترین راه حل سازمان تبلیغات اسلامی برای ترغیب به فرزندآوری است که در فضای مجازی استفاده می‌شود. رویداد۲۴ به بهانه راه‌اندازی این سایت در این گزارش به سراغ نمونه‌های مشابه حضور حاکمیت در فضای مجازی رفته و نشان داده چه طرح‌های بزرگی با بودجه‌های کلان نیمه‌کاره رها شده‌اند.

سیستان و بلوچستان در جستجوی آب

فقدان آب آشامیدنی و آب کشاورزی زندگی مردم سیستان و بلوچستان را سخت‌تر کرده است. یکی از دلایل اصلی این بی آبی در کشاورزی ساخت غیر اصولی سد‌هایی در کشور‌های همسایه مخصوصا افغانستان و پرداخت نکردن حق‌آبه به کشور ما است.

تیم اقتصادی دولت رئیسی چه کسانی هستند و چه گرایشی دارند؟

تیم اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی آن هم در روز‌هایی که تورم و گرانی کمر خانواده‌ها را خم کرده، بحث داغ محفل‌ها و رسانه‌هاست. این تیم چه گرایش اقتصادی خواهد داشت، برنامه آن برای تورم و قدرت خرید از دست رفته چه خواهد بود و آیا در دولت رئیسی سیاست‌های دستوری قوت خواهد گرفت؟