آرشیو

آیا EQ مهم‌تر از IQ است؟

هوش هیجانی شامل ادراک هیجانی، توانایی استدلال با استفاده از احساسات، توانایی درک احساسات و توانایی مدیریت احساسات است. در این مقاله به اهمیت و روش‌های بالا بردن EQ می‌پردازیم.

درمان آلرژی غذایی شدید

درمان آلرژی غذایی نه تنها شامل دارو‌ها و درمان‌هایی برای درمان یا کاهش علائم آلرژی می‌شود، بلکه تغییر سبک زندگی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مواد محرک آلرژی‌زا در غذا‌ها (معروف به آلرژن ها) مهم است.

فواید رژیم کم کربوهیدرات برای کودکان

رژیم کم کربوهیدرات دقیقا چیست و آیا برای کودکان بی خطر است؟ آیا کاهش کربوهیدرات‌های غذایی می‌تواند به نوجوانانی که اضافه وزن دارند کمک کند؟ در این مطلب درباره این موضوعات اطلاعات کسب کنید.

ویپ بهتر است یا سیگار؟

ویپ  یک پدیده نسبتا جدید است، به این معنی که تحقیقاتی در مورد اثرات بلندمدت سیگار‌های الکترونیکی که معمولاً سیگار‌های الکترونیکی نامیده می‌شود، در مقایسه با سیگار وجود ندارد. به طور کلی، به نظر می‌رسد سیگار‌های الکترونیکی نسبت به سیگار کشیدن کمتر مضر هستند. سیگار‌های الکترونیکی برخی از نگرانی‌های سلامتی مشابه با سیگار را ایجاد می‌کنند، از جمله اعتیاد و آسیب به قلب و ریه‌ها نیز در کشیدن ویپ وجود دارد.

علل و عوامل خطر بیماری تیروئید

زمانی که تیروئید بیش از حد یا خیلی کم از این هورمون‌ها را تولید می‌کند، باعث می‌شود غده به درستی کار نکند که منجر به اختلالاتی مانند پرکاری تیروئید و کم کاری تیروئید، دو نوع شایع بیماری تیروئید می‌شود. در این مقاله بیشتر درباره علت بیماری تیروئید اطلاعات کسب کنید.

گرده کدام درختان باعث آلرژی بهاری می‌شود؟ +درمان

آلرژی زمانی ایجاد می‌شود که سیستم ایمنی بدن چیزی را در محیط تشخیص دهد و نسبت به آن واکنش بیش از حد نشان دهد که معمولاً در اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی‌کند. درباره آلرژی و آلرژن‌های موثر در آن در این مطلب بخوانید.

برنامه غذایی هفتگی برای رژیم غذایی بدون قند

رژیم‌های غذایی بدون قند این روز‌ها طرفداران زیدی پیدا کرده است. به ویژه اینکه هدف این رژیم غذایی ارتقای سلامت بهتر با کاهش خطر چاقی، دیابت و بیماری قلبی است که با مصرف بیش از حد قند مرتبط است. در این مقاله یک رژیم غذایی مفید بدون قند به شما ارائه می‌کنیم.

دلایل ابتلا به آسم در بزرگسالی

آسم و علائم آن می‌تواند در هر زمانی ظاهر شود. حتی اگر سابقه آسم در دوران کودکی خود نداشته باشید، می‌توانید بعداً در زندگی به آن مبتلا شوید. آسم بزرگسالان ممکن است به طور ناگهانی به دلیل مختلفی از عوامل رخ دهد. درباره آسم در بزرگسالی بیشتر بدانید.

چربی اشباع چیست و آیا مضر است؟

چربی‌های اشباع شده در دمای اتاق جامد هستند. آن‌ها در محصولات حیوانی مانند گوشت گاو، گوشت خوک، شیر و پنیر یافت می‌شوند. تحقیقات در مورد سالم بودن یا نبودن آن‌ها مختلط است.

ریسک‌ها و خطرات عمل‌های لاغری

لاغری چیزیست که نه تنها در ایران بل‌که در تمام دنیا هر ساله افراد زیادی را به کام مرگ می‌کشد و افراد به دلیل تبلیغات گسترده روی این موضوع دست به هر کاری می‌زنند تا هر روز لاغر و لاغرتر شوند.

مشکلات خواب در کودکان مبتلا به ADHD

خواب و ADHD رابطه پیچیده‌ای دارند که هر دو بر دیگری تأثیر می‌گذارند. هنگامی که کودک مبتلا به ADHD اغلب خیلی زود از خواب بیدار می‌شود، احتمالاً علائم ADHD، دارو‌ها و نورولوژی زمینه‌ای در واقع عاملاصلی آن هستند.

گیاهان موثر در حفظ تعادل هورمونی بدن

اگرچه تحقیقات درباره گیاهان موثر بر تعادل هورمونی بدن محدود است، برخی شواهد نشان می‌دهد که برخی گیاهان می‌توانند بر سطح هورمون در بدن و همچنین سایر عملکرد‌های مرتبط با سیستم غدد درون ریز تأثیر بگذارند.

مضرات زولبیا و بامیه

در فرآیند پخت زولبیا و بامیه از روغن چندبار بهره می‌برند و با دمای بسیار بالا استفاده می‌شود و همین موضوع سلامت مصرف‌کنندگان این شرینی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

چگونه کالری روزانه را کاهش دهیم؟

خوردن پروتئین بیشتر، ورزش، هیدراته نگه داشتن بدن و محدود کردن مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده و نوشیدنی‌های شیرین چند راه ساده برای کاهش کالری دریافتی روزانه شما هستند.

چرا گرسنگی کشیدن برای کاهش وزن مناسب نیست؟

بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد که کاهش وزن پایدار و سالم حدود نیم تا یک کیلوگرم در هفته است. بنابراین، به آرامی عادات سالم جدیدی را اضافه کنید تا به شما کمک کند به اهداف کاهش وزن خود پایبند باشید.
آخرین اخبار