آرشیو

هنری کسینجر کیست؟

هنری کسینجر به دلیل فعالیت‌های مهم و پررنگی که از خود بر جای گذاشته است، با قضاوت‌هایی متناقض روبه رو است. به طوریکه از سوی چهره‌هایی از اهالی سیاست و داوطلبان مباحث حقوق بشر حتی یک متهم به جنایت جنگی خوانده می‌شود. با اینحال او حتی موفق به کسب جایزه نوبل نیز شده است.

شهاب‌الدین حائری شیرازی کیست؟

شهاب الدین حائری شیرازی به یکی از مهمترین آقازاده‌های مسئولان نظام تبدیل شده که علیه راه پدر شوریده است. تا این لحظه همچون تمام نمونه‌های مشابه، با حائری هم مماشات شده است؛ چنانچه ابتدای کار با مهدی خزعلی فرزند آیت‌الله خزعلی هم مماشات می‌شد. فعلا حکم حبس تعریزی سه ساله (که البته این مجازات تبدیل خواهد شد) و مسدود کردن کانال تلگرامی او، برای ساکت کردنش کافی تشخیص داده شده اما آیا او با همین تهدید، سکوت خواهد کرد یا مصمم‌تر از این حرف‌هاست؟

حسن روحانی در انتخابات ۱۴۰۲ چه نقشی ایفا خواهد کرد؟

سخنان روحانی در جمع استانداران و وزرای دولتش به مذاق برخی مخاطبان خیلی خوش آمد و اینگونه تحلیل کردند که او همچنان می‌تواند در انتخابات مختلف نقش‌آفرینی کند؛ انتخابات مجلس دوازدهم و انتخابات خبرگان ششم. اما واکنش‌ها به حضور روحانی چیست؟ رویداد۲۴ در گزارشی بررسی کرده که واکنش حاکمیت، جریان‌های سیاسی و مردم نسبت به نامزدی حسن روحانی چه خواهد بود؟

پرویز ثابتی کیست؟

مستند پرویز ثابتی مقام ارشد ساواک به تازگی از شبکه «من و تو» پخش شده است. پیش از آن نیز پردیس فرزند پرویز ثابتی، بعد از ۴۴ سال تصویری از پدرش به اشتراگ گذاشته بود، اما چرا این مقام امنیتی بعد از اینهمه سال از تاریکی بیرون آمده است؟ او چه برنامه‌ای دارد؟

خیرت ویلدرس کیست و چه دیدگاه‌هایی دارد؟

دومینوی پیروزی پوپولیست‌ها در جهان به هلند رسیده و یک نمونه افراطی از جریان راست ضد مسلمان در انتخابات این کشور به پیروزی رسیده است. خیرت ویلدرس آخرین نمونه فاشیست‌های جهان است که این بار در قلب اروپا برخاسته است. رویداد۲۴ در این گزارش وضعیت ویلدرس در هلند را بررسی کرده است.

خاویر میلی رئیس جمهور آرژانتین کیست؟

خاویر میلی معروف به مرد اره‌ای پیروز انتخابات آرژانتین شده و رئیس جمهور منتخب این کشور است. تصاویر شادی بعد از اعلام خبر پیروزی او در شبکه‌های اجتماعی جهان بازتاب گسترده‌ای داشته و بسیاری معتقدند رفتار او به پوپولیست‌هایی مثل دونالد ترامپ بی شباهت نیست. رویداد۲۴ این گزارش سوابق عجیب میلی را بررسی کرده است.

سیدمجید حسینی کیست؟

سفر سیدمجید حسینی به کانادا و انتشار فیلم‌ او سوار بر لکسوس، بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت. این فیلم به همراه فیلم‌های قدیمی حسینی که می‌گفت «زندگی‌اش پیوندی با کانادا نخورده» یا «اینها برای این به کانادا می‌روند چون یک جامعه ناامن در ایران درست می‌کنند و خودشان برای امنیت به کانادا می‌روند» دست به دست می‌شد. اما سیدمجید حسینی کیست و اینهمه تناقض از کجا می‌آید؟

منصوره معصومی با کدام پشتوانه می‌گوید مملکت مال حزب‌اللهی‌هاست؟

این هفته منصوره معصومی اصل از نیروهای ارزشی اصولگرا که به عنوان مهمان صداسیما حضور داشت، در سخنانی شاذ گفته بود «مملکلت مال حزب‌اللهی‌هاست»؛ این سخنان اگرچه واکنش‌های زیادی را در پی داشت، اما حقایقی را هم با خود همراه داشت؛ از جمله اینکه او سخنی را گفت که ظاهرا از مدت‌ها قبل اجرای آن در دستور کار است! رویداد۲۴ در گزارشی این سخنان و دلایل بیان را واکاوی کرده و نشان داده بیان چنین اظهاراتی بدون پشتوانه نیست.

منصوره معصومی اصل کیست؟

جمله این مملکت مال حزب‌اللهی‌ها است که منصوره معصومی اصل بر زبان آورده آیینه تمام نمای فعالیت جبهه پایداری و دیگر اصولگرایان تندرو در این سال‌ها بوده است و این جریان برای تک صدایی در فضای سیاسی کشور از هیچ کاری فروگذار نکرده است.

ده نکته از دیدار معلمان با منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش مجلس

ویدئوی دیدار معلمان با منادی سفیدان همچنان فراموش نشده و با گذشت دو روز از ماجرا انتقادات به این نماینده مجلس پایان نیافته است. رویداد۲۴ نکاتی درباره این فیلم نوشته که به نظر می‌رسد در مواجهه با این ماجرا مغفول مانده بودند.

بهروز افخمی کارگردان مورد اعتماد حاکمیت

بهروز افخمی کارگردان سینمای ایران است که بیش از فیلم‌‎هایش به خاطر اجرای برنامه هفت و البته اظهارنظر‌های جنجالی‌اش شناخته شده است. رویداد۲۴ در این گزارش بیوگرافی افخمی را بازخوانی کرده است.

داریوش مهرجویی که بود و چه تاثیری بر سینمای ایران گذاشت؟

داریوش مهرجویی در سن ۸۴ سالگی به طرزی وحشتناک و دلخراش در خانه‌اش به قتل رسید. او سینماگری مولف بود که بیش از آنکه به عقل مدرن و ایده روشنگری باور داشته باشد، به عرفان معتقد بود و سیر فیلم‌هایش نیز همین را نشان می‌دهد. رویداد۲۴ کارنامه هنری مهرجویی را بررسی کرده و نشان داده تاثیر او بر سینمای ایران چه بوده است.

بنیامین نتانیاهو کیست؟

بنیامین نتانیاهو چندین بار به عنوان نخست وزیر اسرائیل انتخاب شده است. او اکنون در مرکز فرماندهی اسرائیل در جنگ با حماس قرار دارد.

یاسر عرفات که بود؟

یاسر عرفات از مهمترین چهره‌های آزادیبخش فلسطین بود که رابطه بسیار خوبی با ایران داشت، اما به واسطه حمایت او از صدام در جریان جنگ ایران عراق، مقامات ایران ارتباطشان را با او قطع کردند. رویداد۲۴ در این گزارش به زندگی یاسر عرفات پرداخته و نشان داده چه تاثیری در مسائل فلسطین داشته است.

شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه کیست؟

زکزاکی را باید یکی از نزدیک‌ترین رهبران شیعی نزدیک به جمهوری اسلامی دانست؛ کسی که الگوی سیاسی و دینی‌اش را انقلاب ۱۹۷۹ قرار داد. در این مقاله به فعالیت‌های سیاسی و بستر جنبش اسلامی در نیجریه می‌پردازیم.

مارک زاکربرگ کیست؟

مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل فیسبوک از جمله چهره‌های مشهور و ثروتمند جهان است که از طریق تاسیس شرکت فیبوک توانست به ثروت هنگفتی دست یابد.

ایلان ماسک کیست؟

در این مطلب به معرفی ایلان ماسک، کارآفرین آمریکایی، مدیر عامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا (TSLA) و شرکت فضایی خصوصی SpaceX خوهیم پرداخت.

محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه کیست؟

در پرونده ۲۰ هزار میلیاردی پولشویی که اکنون در دستگاه قضایی در حال بررسی است، اخیراً نام دو تن از فرزندان معاون اول دستگاه قضایی دیده می‌شود؛ یعنی حجت‌الاسلام محمد مصدق کهنمویی.

فردوس کاویانی بازیگر کیست؟

فردوس کاویانی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران و کسی که در آثار خاطره‌انگیز و نوستالژیکی، چون اجاره‌نشین‌ها، آژانس دوستی و همسران بازی کرده بود، در سن ۸۲ سالگی درگذشت و آثار ارزشمندی را در سینمای ایران خلق کرد.

جمیله علم‌الهدی به دنبال جایگاه «بانوی اول» است؟

همایش خورشید در مشهد با موضوع زنان یک حاشیه مهم داشت؛ طرح دوباره موضوع «بانوی اول» و «جمیله علم‌الهدی» همسر رئیس جمهور. رویداد24 در گزارشی به همین موضوع پرداخته و نشان داده دلیل اصرار برای استفاده مداوم از جایگاه بانوی اولی چیست.
آخرین اخبار