ارسال محموله بشردوستانه ایران به مردم آمریکا

ارسال محموله بشردوستانه ایران به مردم آمریکا

محموله های بهداشتی درمانی شامل ماسک، گان، محلول های ضدعفونی کننده، کیت تشخیص کرونا و دستگاه اتوماتیک گندزدایی و دیگر ملزومات لازم به منظور مقابله با کرونا که به همت دانشجویان جهادی بسیج دانشجویی کشور در لانه جاسوسی سابق آمریکا تهیه شده، عصر سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ جهت کمک به مردم این کشور به دفتر حافظ منابع آمریکا در سفارت سوئیس ارسال شد، ولیکن پس از ارسال این کمک ها به سفارت سوئیس در تهران، این مرکز از پذیرش این محموله امتناع کرد. در تصاویر روز عکس‌هایی از این اقدام بشردوستانه ایران را ببینید.
خلوت‌ترین سیزده‌بدر تاریخی ایران

خلوت‌ترین سیزده‌بدر تاریخی ایران

با توجه به همزمانی عیدنوروز 1399 با شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا مردم ایران این عید باستانی را به شکل تازه‌ای همراه با اقدامات پیشگیران جدی از جمله پویش در خانه بمانیم برگزار کردند. ایرانی‌ها بسیاری از رسم و رسومات همیشگی از قبیل عید دیدنی و مسافرت‌های نوروزی را کنار گذاشتند و حتی در سیزدهم فروردین ماه ، که روز پایان جشن های نوروزی است و سیزده بدر نام دارد مردم بنا بر سنتی فرهنگی، از خانه ها بیرون می آیند و به دشت و صحرا و باغ می روند تا آخرین روز عید را در طبیعت، ودر کنار سبزه و گیاه و آب روان چشمه ها و جویبارها بگذرانند و این روز زیبا را، «روز طبیعت» نام گذاری کرده اند در خانه ماندند تا بتوانند ویروس کرونا شکست دهند، و جان خود و هموطنانشان را از این ابتلا به این ویروس نجات دهند. در تصاویر روز عکس‌هایی از تفاوت مکان‌های تفریحی پارسال و امسال را که مردم در روز سیزده‌بدر برای گردش در آنجا تجمع می‌کردند را ببینید.
قرنطینه عجیب در هندوستان

قرنطینه عجیب در هندوستان

در روزگار شیوع ویروس کرونا هند هم جز کشورهایی شد که مردمش را قرنطینه می‌کند. متاسفانه هندی‌ها بجای آنک خود به منظور ریشه کن کردن ویروس کرونا برای در خانه ماندن سعی بیشتری کنند، پلیس با زور و کتک آنها را به خانه‌هایشان برمی‌گرداند. و ازسوی دیگر بعضی از مردمی هم که در این دوران خطرناک در خانه مانده‌اند در میان میمون‌ها اوقاتشان را سپری می‌کنند . و در محله‌های سنتی و قدیمی هند هم هیچ کنترل بهداشتی در بین مردم برقرار نیست . در تصاویر روز عکس‌هایی از دوران سخت کرونایی را در قرنطینه ببینید.
بی‌خانمان‌ها در آغوش کرونا

بی‌خانمان‌ها در آغوش کرونا

این روزها که تمام ملت‌ها بخاطرشیوع ویروس کرونا مردمشان را قرنطینه کرده‌اند و سیستم فاصله گذاری و پویش در خانه بمانیم را در پیش گرفته‌اند اقشاری از مردم هستند که هیچ جا و منزلی برای در امان ماندن از شر این ویروس را ندارند ، یکی از این اقشار افراد بی‌خانمان هستند که ناخواسته مجبورند در خیابانهای کثیف و هوای آلوده‌ای بمانند که هر لحظه و هر ثانیه بیش از پیش زندگی‌شان را تهدید به مرگ سخت می‌کند. در تصاویر روز عکس‌های افراد بی‌خانمان و وضعیت نامعلوشان را در نقاط مختلف جهان ببینید.
۲۰ عکس برتر جشنواره جهانی ورلد پرس ۲۰۲۰

۲۰ عکس برتر جشنواره جهانی ورلد پرس ۲۰۲۰

شصت و سومین رقابت بین‌المللی سالانه عکاسی ورلد پرس ۲۰۲۰ امسال بر ۸ موضوعی که در سال ۲۰۱۹ بیشتر اتفاق افتاده است سرمایه‌گذاری کرده است و نامزد‌های بهترین عکس سال را به نمایش گذاشته است. در تصاویر روز آثار این عکاسان حرفه‌ای را ببینید.
برقع بجای ماسک در روزهای بدون ماسک

برقع بجای ماسک در روزهای بدون ماسک

«بُرکانو» اثر جدید طراح هرمزگانی برای دورانِ بدون ماسک است. براساس بیانیه‌ای که رامین چمنی در صفحه شخصی خود منتشر کرد، این طرح‌ها را برای تنوع در پوششِ مراقبتی روزهای پیشِ‌رو به همراه ترکیب رنگ‌های زیبا با هویت اصیل برقع هرمزگانی طراحی کرده است. طراح این پوشش، ضمن تشکر از حمایت انجمن طراحان لباس هرمزگان از تیم همکاران خود در شکل‌گیری و اجرای “برکانو” به ویژه خانم‌ها دکتر آزاده آریانا، سارا پورتقی، مریم راه‌پیما، حلیمه دهقانی تشکر کرد. متن بیانیه این اثر بدین شرح است: «امروز شاید ناچار هستیم لایه‌های بی‌رنگ استرس را بر چهره‌ی خودمان و زندگی‌مان تحمل کنیم، من از شما دعوت می‌کنم بیایید به زبان مشترک تمدن‌هایمان رجوع کنیم، هنر؛ من و همکارانم بخشی از اصالت تمدنِ مناطق جنوب ایران را با زبان مشترک هنر ترکیب کردیم و پوششی ساختیم برای گذار از اجبارِ بی‌رنگ به اختیارِ هزار رنگ».
تصاویری از استفاده از ماسک در طول تاریخ

تصاویری از استفاده از ماسک در طول تاریخ

این روزها به خاطر شیوع ویروس کرونا استفاده از ماسک گسترش یافته است. اما ماسک زدن در اتفاقات مختلف در طول تاریخ رواج داشته است. در تصاویر روز عکس‌هایی از استفاده از ماسک در طول تاریخ را ببینید.
تصاویری از رد ماسک بر صورت پرستاران

تصاویری از رد ماسک بر صورت پرستاران

این روزها که ویروس کرونا تقریبا به تمام کشورهای دنیا سفر کرده است و شیوع آن به سختی کنترل می‌شود . کادر درمان تمام بیمارستان‌های دنیا تنها قشری هستند که تحت فشار همه جانبه به سختی تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند تا جان ملت را از این بیماری نجات دهند. آنها مجبورند بیست و چهارساعته ماسک به صورت‌هایشان داشته باشند، مدام دستکش و لباس‌های مخصوص بپوشند تا از جان خود برای نجات جان هموطنانشان محافظت کنند . در تصاویر روز عکس‌های این پرستاران و پزشکان از جان گذشته و زخم‌های روی چهره‌شان به علت بیش از حد ماندن ماسک روی صورت‌شان را ببینید.
ته‌مانده‌های داعشی‌ها در روستای باغوز

ته‌مانده‌های داعشی‌ها در روستای باغوز

یک سال بعد از سقوط داعش در منطقه باغوز، مردم این منطقه به زندگی عادی برگشته‌اند، با این حال داعش هنوز در مناطق دیگر سوریه فعال است. در تصاویر روز عکس‌هایی از آثار و ته‌مانده‌های جنگی داعش در روستای باغوز را ببینید.
تصاویر جذابی از کیرا نایتلی بازیگر هالیوود

تصاویر جذابی از کیرا نایتلی بازیگر هالیوود

کیرا نایتلی با نام واقعی کیرا کریستینا نایتلی متولد ۲۶ مارس ۱۹۸۵ یک هنرپیشه اهل بریتانیا است. او بازیگری را با ایفای نقش یک کودک در برنامه تلویزیونی شروع کرد و در سال ۱۹۹۵ اولین فیلم سینمایی‌اش نقش‌آفرینی کرد. او به عنوان پلایس سابا در جنگ ستارگان قسمت اول: تهدید شبح (۱۹۹۹) و در فیلم روانشناختی سوراخ (۲۰۰۱) ظاهر شد. در سال ۲۰۰۲، با نقش‌آفرینی در فیلم مثل بکام کات‌دار بزن به پیشرفت غیرمنتظره‌ای دست یافت. نایتلی بعد از ایفای نقش الیزابت سوآن در مجموعه فیلم دزدان دریایی کارائیب به شهرت رسید. در سال ۲۰۰۵، نایتلی در درام عاشقانه غرور و تعصب به کارگردانی جو رایت در نقش الیزابت بنت ظاهر شد که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. او به عنوان جون کلارک در درام تاریخی بازی تقلید (۲۰۱۴) نقش‌آفرینی کرد که برای آن نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد. در تصاویر روز به مناسبت تولد کیرا نایتلی عکس‌های این بازیگر محبوب سینمای هالیوود را به نمایش گذاشته‌ایم.
آخرین اخبار