دوبلورهای تاریخ سینمای ایران

دوبلورهای تاریخ سینمای ایران

بیش از ۷۵ سال از ورود دوبله به ایران می‌گذرد و حالا دوبله رکن جدانشدنی سینمای ایران شده است. در این گزارش نگاهی داریم به دوبلور‌های تاریخ سینمای ایران.
زندگی با فقر و بیماری در بشاگرد

زندگی با فقر و بیماری در بشاگرد

در روستای اهون منطقه بشاگرد مادری با چند فرزند فاقد شناسنامه زندگی می‌کنند که دچار فقر شدید و بیماری اند. آن‌ها نیاز ضروری به همیاری مردم و مسوولین امر برای درمان بیماری و بهبود وضعیت زندگی شان دارند. بشاگرد منطقه‌ای محروم و دور افتاده در شرق استان هرمزگان است که بسیاری از خانواده‌ها در آنجا درگیر فقرند. در تصاویر روز عکس‌هایی از زندگی با فقر و بیماری در بشاگرد را ببینید.
بزرگترین ذخایر نفتی جهان

بزرگترین ذخایر نفتی جهان

نفت یکی از منابع طبیعی است که در برخی نواحی یافت می شود. نفت نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد. بیش از 90 درصد اقتصاد برخی کشورها بر پایه نفت است.
روز استقلال اوکراین

روز استقلال اوکراین

روز ۲۴ آگوست به عنوان روز استقلال اوکراین معرفی شده است. اوکراین همه‌ی جشن‌ها و مراسمات این روز را بخاطر تهدیدات روسیه لغو کرد. اوکراین در سال‌های پیش از شروع جنگ روز استقلال از اتحاد جماهیر شوروی را جشن می‌گرفت.
دریای مرده در آستانه نابودی

دریای مرده در آستانه نابودی

دریای مرده که میان اردن، اسرائیل و مناطق فلسطینی واقع شده با بحران آب مواجه شده است. هر سال حدود یک متر از سطح این دریا پایین می‌رود و این گواهی بر مرگ تدریجی دریای مرده است. گفته می‌شود طی چهل سال بیش از ۵۵۰۰ گودال پیرامون دریای مرده ایجاد شده‌است. افزایش شمار گودال‌های ناشی از نشست زمین موجب شده امنیت کشاورزی منطقه به خطر بیفتد. در تصاویر روز عکس‌هایی از دریای مرده در آستانه نابودی را ببینید.
سیلاب مرگبار در افغانستان

سیلاب مرگبار در افغانستان

این روزها سیلاب مرگبار در افغانستان چالش بزرگی برای طالبان ایجاد کرده است. این حادثه دست‌کم جان 20 نفر را گرفت و 35 نفر را زخمی کرد. بلایای طبیعی در افغانستان در حالی رخ می‌دهد که مردم این کشور درگیر خشکسالی، فقر و اعتیاد شدید هستند.
نمایش تانک‌های سوخته روسیه در اوکراین

نمایش تانک‌های سوخته روسیه در اوکراین

در حالیکه تنش میان روسیه و اوکراین افزایش یافته صدها سرباز اوکراینی برای نشان دادن توان نظامی خود تانک‌های سوخته روسیه که در جنگ با اوکراین در خاک این کشور منهدم شده بود را در میدان استقلال کی‌یف به نمایش گذاشتند.

لایروبی خلیج گرگان

به منظور نجات "خلیج گرگان" از خشک شدن کامل، مقرر شده است تا سازمان بنادر و دریانوردی ، کانال آشوراده و چوپوقلی که ارتباط ‌دهنده خلیج گرگان هستند را لایروبی کند تا ارتباط آب خزر با خلیج گرگان بیشتر شود.
آخرین اخبار
پربازدید ها