روستایی با کودکان مسلح

روستایی با کودکان مسلح

گروهی از مردان شهری و روستایی در جنوب غربی مکزیک که از دست حملات و رفتار شرورانه اعضای کارتل های موادمخدر به ستوه آمده اند، خود آستین ها را بالازده‌اند و به مقابله با آنها پرداخته اند.زمانیکه یکی از اعضای خانواده دیوید سانچز لونا در این درگیری‌ها کشته شد تصمیم گرفت که صورت دختران هفت و ده ساله‌اش را بپوشاند و لباس نظامی به تن کنند و کار با اسلحه و دفاع شخصی را به آنها آموزش دهد تا بتوانند در این حملات از خود محافظت کنند. در تصاویر روز زندگی این روستائیان مکزیکی را در یک روایت تصویری ببینید.
تصاویر دیده نشده زندانیان داعشی در سوریه

تصاویر دیده نشده زندانیان داعشی در سوریه

زندانیان داعش در شمال سوریه زندانی هستند و بخشی از آنها توسط یگان مدافع خلق (ی پ گ) نگاه داشته شده‌اند. با حمله ترکیه به شمال سوریه، صحبت از فرار کردن بخشی از آنها مطرح شد، با این حال تصاویری که امروز رویترز منتشر کرده نشان می‌دهد زندانیان داعش هنوز در بند هستند. در تصاویر روز، عکس‌های نایابی از وضعیت زندانیان داعشی را ببینید.
۱۰۰ عکس برتر از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸

۱۰۰ عکس برتر از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸

جشنواره عکاسی سونی یکی از بزرگترین و متنوع ترین مسابقات عکاسی در جهان است سیزدهمین دوره این مسابقات با هدف نشان دادن بهترین تصاویر از جهان معاصر برگزار می شود. این مسابقه عکاسی بطور رایگان برای همه عکاسان سراسر جهان در همه رده های سنی در دست رس می باشد هنرمندان می تواند تصاویر خود را در زمینه های معماری، مستند، منظره، پرتره، ورزش، عکاسی خیابانی، حیات وحش، مسافرت، فرهنگ و … بدون در نظر گرفتن موضوع خاصی ارسال نمایند. همه برندگان در یک نمایشگاه سالانه Sony World Photography Awards در لندن آثار خود را به نمایش خواهند گذاشت و سپس این آثار در سراسر دنیا در یک تور بین المللی در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت .
زمین از بالا چگونه بنظر میرسد

زمین از بالا چگونه بنظر میرسد

در عکس‌های روز تصاویر هوایی را که از ماهواره‌ها و هواپیماها گرفته شده است ببینید . در هریک از این تصاویر پدیده‌های زمین را به شکل‌های متفاوت می‌بینید. فضانوردان این تصاویر را بارها و بارها از فضا تجربه می‌کنند.
هفته مد نیویورک

هفته مد نیویورک

هفتهٔ مُد نیویورک (به انگلیسی: New York Fashion Week) که با عنوان هفته مد مرسدس بنز (به انگلیسی: Mercedes-Benz FashionWeek) نیز شناخته می‌شود، یک رخداد نیمه سالانه در شهر نیویورک است که هر سال در ماه فوریه برای مد بهاره/تابستانه و در سپتامبر برای مد پاییزه/زمستانه برگزار می‌شود. این رخداد در کنار هفته مد لندن، هفته مد میلان و هفته مد پاریس به عنوان چهار رویداد مهم دنیای مد محسوب می‌شوند. اولین هفته مد نیویورک که بعدها به عنوان هفته خبر نیز شهرت یافت، اولین هفته مد در دنیا به حساب می‌آید که در سال ۱۹۴۳ و در میانه جنگ جهانی دوم برپا شد. دلیل تا آن زمان پاریس به عنوان پایتخت مد در دنیا شناخته می‌شد. اما جنگ جهانی دوم مانع از این می‌شد که مردم و طراحان بتوانند برای بازدید و ارائه آخرین دستاوردهایشان به این شهر بروند، از این رو، هفته مد نیویورک متولد شد.
تصاویری از حملات ۱۱ سپتامبر

تصاویری از حملات ۱۱ سپتامبر

حملات انتحاری که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، مصادف با ۲۰ شهریور ۱۳۸۰ هجری شمسی توسط گروه تروریستی القاعده به رهبری اسامه بن لادن در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شد. در صبح آن روز، ۱۹ تن از عناصر القاعده، چهار هواپیمای تجاری - مسافربری را ربودند. هواپیماربایان، دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی گوناگون تعمداً به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند. هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به‌طور کامل ویران شدند و آسیب‌های زیادی به ساختمان‌های پیرامون زدند. گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به پنتاگون، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم اما در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد. این در حالی بود که شماری از مسافران و خدمه پرواز پیش از سرنگونی هواپیما، تلاش کرده‌بودند تا کنترل هواپیما را که هواپیماربایان آن را به سمت واشینگتن، دی.سی. هدایت می‌کردند، به دست بگیرند. اما هیچ‌کدام از مسافران این پرواز و سه پرواز دیگر زنده نماندند. کشته شدگان این حمله‌ها ۲٬۹۷۴ تن بودند، که با در نظر گرفتن ۱۹ هواپیماربا در کل شمار کشته‌های این حمله‌ها به ۲٬۹۹۳ تن می‌رسد. در تصاویر روز عکس‌هایی از حملات ۱۱ سپتامبر را ببینید.
اعتراض به توسعه شبکه خط لوله نفت کانادا

اعتراض به توسعه شبکه خط لوله نفت کانادا

به گزارش خبرگزاری رویترز از ونکوور، مسئولان این شهر نسبت به تصمیم شورای ملی انرژی کانادا در تأیید صدور مجوز برای پروژه 6.8 میلیارد دلاری توسعه خط لوله شرکت ترنس-مونتن، یک دعوای حقوقی مطرح کردند. شهرداری ونکوور در دادخواست خود به دادگاه اعلام کرد تصمیم شورای ملی انرژی مبنی بر تأیید پروژه یاد شده، نامعتبر و غیر قانونی است. طبق ادعای شهرداری ونکوور، شورای ملی انرژی کانادا ارزیابی شفاهی را حذف کرده، اطلاعات را به اندازه کافی به اشتراک نگذاشته و با جوامع محلی مشورتهای لازم را انجام داده است. گرگور رابرتسون، شهردار ونکوور، گفت: شورای ملی انرژی مدارک مهم درباره احتمال خطرهای جدی و فاجعه بار ناشی از نشت نفت و تأثیر این خط لوله بر آلودگی گازهای گلخانه ای را نادیده گرفته است. الی هونسل، سخنگوی ترنس-مونتن، اعلام کرد این شرکت در حال بررسی دعوای حقوقی مطرح شده است و پاسخ خود را در دادگاه مطرح خواهد کرد. در این میان مردم کانادا در اعتراض به توسعه شبکه خط لوله نفت کانادا با شعار" مصالحه مرد" و " آینده سبز از نفت سیاه نمی‌آید" تظاهرات کردند.