با شرمساری احساس می‌کنم در قرنطینه اخلاقی هستم تا قرنطینه سلامت
نامه نماینده شیراز به علی لاریجانی:

با شرمساری احساس می‌کنم در قرنطینه اخلاقی هستم تا قرنطینه سلامت

چشم امید مردم به عملکرد و اقدامات و نظارت مجلس است. تعطیل کردن مجلس و جلوگیرى از تشکیل جلسات رسمى آن با حضور نمایندگانی که سلامتشان پس از تست ویروس کرونا محرز می‌شود و با حفظ توصیه هاى ایمنى، به استناد کدامین منطق است؟

سرانـجـام طـرح تـقـلیـل مـجـازات حـبس در خـانـه تکـانی بـهارستـانی‌ها

طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری که قرار بود به عنوان نیاز اصلی دستگاه قضا مشکلات عدیده زندان‌ها را رفع و به تسهیل بازپروری مجرمین کمک کند، این روز‌ها شاید پس از انتخابات مجلس یازدهم و بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ به فراموشی سپرده شده باشد، اگرچه این طرح در آخر به قانونی لازم الاجرا تبدیل خواهد شد، اما چرا روزی فرا رسید که قانونگذار به ناکارآمدی مجازات حبس تعزیری پی ببرد و هزینه گزاف اداره زندان‌ها را هزینه‌ای بیهوده بداند؟

قالیباف برآمده از عدم‌مشارکت حداکثری در انتخابات

امروز برخی اصولگرایان چنان ژست پیروزی به خود گرفتند که گویی در یک رقابت برابر و با مشارکت توده‌های مردم به این مهم رسیدند، غافل از آنکه آمار ۴۲.۵۷ درصدی مشارکت مردم در سطح کشور و ۲۶.۲۴ درصدی در تهران پایین‌ترین میزان مشارکت پس از پیروزی انقلاب تاکنون بوده است و به نوعی بسیاری از این افراد به لطف و مدد عدم‌مشارکت مردم در انتخابات صاحب کرسی سبز خانه ملت شدند.
نجفی طی نامه‌ای به رئیس جمهور تاکید کرد

ضرورت مشورت با متخصصان رشته‌های مختلف درگیر با کرونا و بازسازی ستاد مدیریت بحران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار مشورت با متخصصان و کارشناسان رشته‌های مختلف درگیر با بحران، ارائه یک چارچوب مشخص از ارزیابی، پیش‌­بینی، و نحوه برخورد با بحران و بازسازی ستاد مدیریت بحران شد.
برای روحانی و دولتش از خداوند طلب صبر می‌کنم که بتوانند با مجلس یازدهم کار کنند
عضو فراکسیون امید مجلس:

برای روحانی و دولتش از خداوند طلب صبر می‌کنم که بتوانند با مجلس یازدهم کار کنند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: میان دولت و مجلس جدالی پیش نخواهد آمد، چون دولت در مجلس پشتیبانی ندارد که با اتکا به آن بخواهد به جدال بپردازد. بعد از پایان مجلس دهم، رئیس‌جمهور باید کابینه‌ای را به مجلس یازدهم معرفی کند تا با دوستانی که در سراسر کشور در مجلس یازدهم رأی آوردند همخوانی داشته باشند.
رییس کمیته امور خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

دنیا آمریکا را در ادامه تحریم‌های ایران محکوم می‌کند/ ویروس کرونا مرز نمی‌شناسد

رییس کمیته امور خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که ویروس کرونا مرز نمی‌شناسد، اظهار کرد: در شرایط شیوع کرونا در ایران، آمریکا همچنان اقدام ضدانسانی در تحریم ایران را ادامه می‌دهد تا تجهیزات و دارو برای مقابله با این ویروس در اختیار ایران قرار نگیرد اقدامی ضد بشری که دنیا آن را محکوم می‌کند.
مجلس جدید موانع تولید را از سر راه مردم و تولیدکنندگان بردارد
مصباحی‌مقدم :

مجلس جدید موانع تولید را از سر راه مردم و تولیدکنندگان بردارد

مصباحی‌مقدم با بیان اینکه انتخاب شعار سال ۹۹ «جهش تولید» حکایت از این دارد که همان شعار سال قبل دنبال می‌شود چرا که مقداری به ثمر نشسته است، اظهار داشت: باور درست این است که ملت ایران می‌تواند با اتکاء به خود، نگاه به درون و فعال کردن ظرفیت‌های داخلی، مشکلات خودش را حل کند.
آخرین اخبار