رویداد24

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور مطرح کرد:
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره سوال نمایندگان از رئیس‌جمهور گفت: سوال نمایندگان از رئیس ‌مهور اقتصادی است و آقایان کرباسیان، نهاوندیان و سیف هم توضیحاتی را دادند.
گزارش رویداد۲۴ از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران
60 کیلومتر بعد از تهران در مسیر آزادراه کرج-قزوین مرکزی وجود دارد که چرخه معدن ایران را به دست گرفته است. فعالیت‌هایی که این مرکز ثروت ایران را دل خاک و سنگ بیرون می کشد و آن را سرمایه‌ کشور می‌کند.
سیف، رییس بانک مرکزی:
رییس بانک مرکزی گفت: وقتی فعالیت این عده متوقف شد، آرامش به قیمت ارز باز گشت.
عسگراولادی:
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه اعلام کرد که برقراری پیمان پولی میان ایران و روسیه هنوز برقرار نشده است و در حال حاضر یکی از موانع در این زمینه افت ۱۵ تا ۲۰ درصدی ارزش ریال ایران طی پنج سال اخیر است.
با توجه به عدم انتشار صورتهای مالی بيمه ايران و شركت‌های تابعه‌اش؛
آفت شناسائی سود ،جهت نمایش مثبت دوره مدیریتی ،طی این سالها گربانگیر بیمه ایران بوده ؛ چرا که با وجود شناسائی سود هنوز بسیاری از چالش های این شرکت بیمه ای لاینحل باقی مانده است.نگاهی به مستندات خبری موجود حاکی از آن است که مدیران عامل قبلی نیز در بازه مورد بررسی ادعای شناسائی سود داشته اند اما سوال اینجاست که چرا تا کنون مشخص نشده که این سودهای شناسائی شده چه میزان از زیان انباشته را مستهلک کرده است؟
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد که باید بانک مرکزی برای کاهش قیمت دلار عملا وارد شده تا شاهد ایجاد ثبات در قیمت ارز باشیم البته که بعید است این نرخ تا آخر اسفند پایین آید.
علی آقامحمدی تشریح کرد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سه میلیون میلیارد تومان (سه هزار تریلیون تومان) سرمایه کل کشور است، گفت: سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده در کشور ایجاد می شود و حدود ۲۰۰ میلیارد دلار آن پس اندازهای مردم است که سرمایه گذاری نمی شود.
دادستان دیوان محاسبات:
شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور می‌گوید، اگر اموال زنجانی کفاف داد از نگاه ما دیگر ضرر و زیان به بیت‌المال جبران شده و قوه قضاییه سراغ اعمال مجازات کیفری خود زنجانی و مسئولان اسبق می‌رود و دیوان محاسبات هم مجازات اداری را نسبت به این افراد اعمال می‌کند.
معاون وزیر صنعت و معدن؛
رئیس سازمان ایدرو با اشاره به روند خصوصی سازی در خودروسازی گفت: آن چیزی که امروز وجود دارد با خصوصی‌سازی واقعی فاصله زیادی دارد باید سهام این بنگاه‌ها شفاف سازی شود و به بخش خصوصی واقعی تعلق بگیرد حالا این بخش خصوصی داخلی یا خارجی باشد مهم نیست.
آل‌اسحاق:
رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران نرخ واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای اسکناس دلار بهم ریخته، بانک‌ مرکزی باید پیش‌بینی می‌کرد و اکنون باید بازار را تنظیم کند که این کار با دستور، قابل کنترل نیست و باید اعتماد لازمه برگردد؛ یعنی وقتی رئیس بانک مرکزی می‌گوید "نرخ دلار پایین می‌آید"، مردم در عمل ببینند که این اتفاق می‌افتد.
محمدباقر نوبخت:
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه امسال حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌کنیم گفت: در سنوات گذشته این رقم ۴۲ هزار میلیارد تومان بود و چون مجلس اراده داشت یارانه خانواده‌های تحت پوشش افزایش یابد، در حال حاضر ۴ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ به پرداخت یارانه نقدی اضافه شده است.
وزیرصنعت و معدن خبر داد:
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت درباره خصوصی سازی ایران خودرور و سایپا گفت: چالشی مقابل خصوصی‌سازی سایپا و ایران خوردو وجود ندارد و به بورس هم دراین زمینه پیشنهاداتی داده شده است.
رییس اسبق کانون صرافان، مطرح کرد:
رییس اسبق کانون صرافان معتقد است: بهترین راه برای کنترل نرخ ارز، کنترل نرخ تورم است.
رییس بانک مرکزی:
بانک مرکزی نسبت به پیش فروش شش ماهه سکه بهار آزادی به قیمت ۱۴ میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار آزادی با قیمت ۱۳ میلیون ریال از طریق شعب منتخب بانک ملی اقدام خواهد کرد.
رئیس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای:
رئیس کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: با توجه به افزایش قیمت دلار، در سالی که باید اشتغالزایی افزایش یابد، به احتمال زیاد شاهد تعدیل نیرو خواهیم بود.
گفت‌و‌گو
گوناگون
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین