آرشیو

خطرناک‌ترین مارهای دنیا کدامند؟

وقتی مار پوستش را می‌ریزد، معمولاً تهاجمی تر از حالت عادی است. با همین مقدمه می‌توانیم درک کنیم که این گزارش درباره خطرناک‌ترین مارهای دنیاست. پس با ما همراه شوید.

دریای مرده در آستانه نابودی

دریای مرده که میان اردن، اسرائیل و مناطق فلسطینی واقع شده با بحران آب مواجه شده است. هر سال حدود یک متر از سطح این دریا پایین می‌رود و این گواهی بر مرگ تدریجی دریای مرده است. گفته می‌شود طی چهل سال بیش از ۵۵۰۰ گودال پیرامون دریای مرده ایجاد شده‌است. افزایش شمار گودال‌های ناشی از نشست زمین موجب شده امنیت کشاورزی منطقه به خطر بیفتد. در تصاویر روز عکس‌هایی از دریای مرده در آستانه نابودی را ببینید.

نمایش تانک‌های سوخته روسیه در اوکراین

در حالیکه تنش میان روسیه و اوکراین افزایش یافته صدها سرباز اوکراینی برای نشان دادن توان نظامی خود تانک‌های سوخته روسیه که در جنگ با اوکراین در خاک این کشور منهدم شده بود را در میدان استقلال کی‌یف به نمایش گذاشتند.

لایروبی خلیج گرگان

به منظور نجات "خلیج گرگان" از خشک شدن کامل، مقرر شده است تا سازمان بنادر و دریانوردی ، کانال آشوراده و چوپوقلی که ارتباط ‌دهنده خلیج گرگان هستند را لایروبی کند تا ارتباط آب خزر با خلیج گرگان بیشتر شود.

آتش در الجزایر

آتشسوزی جنگلی در الجزایر در اثر گرمای شدید به وقوع پیوسته و جان برخی شهروندان و حیوانات این منطقه را گرفت. محصولات کشاورزی اطراف این جنگل‌ها نیز به خاکستر بدل شدند.

آرامگاه چهره‌های مشهور جهان از جان‌اف‌ کندی تا بروس‌لی

شاید بسیاری از ما افراد مشهور زیادی را بشناسیم. آثار آن‌ها را دیده و یا خوانده باشیم، اما هیچیک از ما نمی‌دانیم که آرامگاه این افراد کجاست. در این گزارش تصاویری از آرامگاه افراد مشهور جهان را از جان اف کندی سی‌و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا تا بروسلی رزمی‌کار چینی را ببینید.

فیزیوتراپی مار کبرای هندی

علیرضا شهرداری جانورشناس و خزنده شناس ایرانی در سفر خود به هند به مرکز امداد و نجات وحش این کشور رفته و در جلسه فیزیوتراپی مار کبرای هندی حضور داشته است. وی ویدیویی از فیزیوتراپی مار کبرای هندی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

گلیداغ دشت گل‌های آفتابگردان

گل‌های آفتابگردان در مرداد ماه کاملا زرد شده و تصاویر بسیار زیبایی را در دشت‌ها و ارتفاعات این منطقه رقم می‌زند. گلیداغ نام شهری کوچک در شمال شرقی‌ترین بخش استان گلستان است. شرایط مناسب آب و هوایی منطقه گلیداغ بستر مناسبی برای کشت محصولات کشاورزی همچون هندوانه و آفتابگردان است که در فصل بهار و تابستان بسیاری از کشاورزان زمین‌های خود را به کاشت این محصولات اختصاص می‌دهند.
۱
آخرین اخبار