آرشیو
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

خشکسالی در کمین مازندران

با کم شدن آب سد‌ها در مازندران بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری در خطر نابودی قرار دارند. خشکسالی آینده مازندران را به خطر انداخته است. عدم مدیریت درست منابع آبی چنین وضعیتی را در سرسبزترین استان ایران رقم زده است.

بحران ریزگردها در خوزستان

بحران ریزگردهای خوزستان یک بحران زیست‌محیطی است که در استان خوزستان وجود دارد. در حال حاضر، کانون اصلی تولید این ریزگردها، ریزگردهایی است که از کشورهای همسایه از جمله عراق وارد خاک ایران می‌شوند كه شرایط را تشدید کرده‌اند.

تالاب گاوخونی در روزگار خشکی

تالاب، منطقه گذرگاهی بین آب و خشکی گفته می شود که دایمی یا موقت دارای آب ساکن یا جاری شیرین، نیمه شور یا شور که عمق آن ها از ۶ متر تجاوز نمی کند.

وال و بچه اش در آب‌های قطب جنوب

تصاویر زیر یکی از ویدیو‌هایی است که نشنال جئوگرافیک منتشر کرده است و در فضای مجازی بسیار وایرال شده است. والی که به همراه بچه‌اش در آب‌های قطب جنوب در حال شناکردن است و یک فیلمبردار حرفه‌ای موفق شده است این لحظه حساس و دیدنی را در زیر آب‌ها شکار کند. در تصاویر روز این فیلم هیجان‌انگیز را ببینید.

دستگیری شکارچیان شوکا در سیاهکل

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با اعلام این خبر گفت: در ادامه گشت‌های مشترک جهت حفاظت از مناطق و پیشگیری از وقوع جرم، ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی شهرستان، موفق به دستگیری شکارچیان غیرمجاز یک راس شوکا شدند.

ادامه تلاش برای مهار آتش در کوه خامین

رییس اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویر احمد از آتش سوزی در کوه خامین حدفاصل دو شهرستان باشت و گچساران در محدوده منطقه حفاظت شده و تحت مدیریت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد خبر داد.

روزهای بحرانی تالاب هورالعظیم

تالاب "هورالعظیم" این روز‌ها حال خوشی ندارد؛ نیزار‌های زرد و سوخته، بخش‌های خشک و کم‌آب و آب‌تنی گاومیش‌ها با آب آلوده؛ همه نشان از روز‌های بحرانی تالاب دارد.

خشکی هورالعظیم در دشت آزادگان

کاهش بارندگی و در پی آن خشکسالی در تابستان سال جاری شرایط بسیار سختی را برای تالاب هورالعظیم در خوزستان به وجود آورده است. خشکسالی در تالاب هورالعظیم که در غرب استان خوزستان در انتهای رود کرخه در منطقه مرزی دشت آزادگان واقع شده ‌است باعث مرگ ماهیان و سایر موجودات زنده در تالاب شده است و همچنین مشکلاتی را برای ساکنان حاشیه تالاب در زمینه تامین آب دام‌ها و... به وجود آورده است.

نجات باران/ انتقال شامپانزه ارم به کنیا +فیلم

«باران»، شامپانزه باغ وحش ارم، که قرار است امشب از فرودگاه امام (ره) راهی یتیم‌خانه‌ای در کنیا شود، صبح چهارشنبه (۱۳ تیر) در مجموعه ارم بدرقه شد. این انتقال بر اساس تصمیم کمیسیون‌های تخصصی حوزه محیط زیست دامپزشکی انجام می‌شود و رایزنی‌ها و اقدامات لازم برای انتقال این شامپانزه با یکی از یتیم‌خانه‌های استاندارد در کنیا انجام شده است.

دریاچه فینارود در حال مرگ

تشدید خشکسالی و بهره‌برداری بی‌رویه از آب پشت سد فینارود شهرستان خلخال، این دریاچه را در معرض خشک شدن و نابودی ماهیان آن قرار داده است.