آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

چپی زنی در مازندران

چپی زنی (ماهیگیری دسته جمعی) یکی از قدیمی‌ترین راه‌های صید ماهی در بین مردم مازندران بوده که همچنان در آبندان رودبست بابلسر برگزار می‌شود. این شکل از ماهیگیری بخاطر شرایط خاص صید در نیزار و برکه انجام می‌شد که در حال حاضر به صورت سنتی همچنان در آبندان‌های مازندران برگزار می‌شود. هر ساله اهالی این روستا در انتهای فصل کشاورزی مجاز به صید ماهی برای خود هستند. در تصاویر روز عکس‌هایی از چپی زنی در مازندران را ببینید.

دستگیری مضنونین زخمی شدن محیط‌بان چهارمحال بختیاری

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست‌از دستگیری سه مظنون درروند زخمی شدن محیط بان چهارمحال بختیاری خبرداد. گفته شده است که هنوز ضارب اصلی شناسایی نشده و اکنون پرونده در اختیار نیروی انتظامی استان چهار محال و بختیاری قرار دارد و با دستور قاضی پرونده دستگیری ضارب با فوریت در حال پیگیری است.

از بین رفتن یک ماهی با بلعیدن یک قوطی

این روزها انسان‌ها بواسطه اقدامات نامتعارف‌شان خود را مضرترین موجود جهان ساخته‌اند. پاکیزه نگه داشتن محیط زیست وظیفه انسانی هر فردی است. متاسفانه مردم با عدم توجه به این مسئله و نادیده گرفتن سلامت محیط زیست و جانوران جان خود و بسیاری از موجودات دیگر را به خطر انداخته‌اند. در ویدوی پیش رو ماهی را می‌بینید که بخاطر بلعیدن یک قوطی از بین رفته است.

مجروح شدن یک محیط‌بان در درگیری با شکارچیان

فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست کشور از در درگیری شکارچیان غیرمجاز با محیط‌بانان در منطقه‌ی تنگ صیاد چهارمحال و بختیاری خبر داد که در طی این عملیات یک محیط‌بان بر اثر اصابت گلوله، مجروح شد و به بیمارستان انتقال یافت.

گردشگران درکمین مرال‌ها

مدیر‌کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستورالعملی برای این دوران تدوین شده که در روز‌های آینده نهایی می‌شود اولادزاد، فعال محیط زیست: تور‌های گردشگری پروتکل‌های حضور در فصل گاوبانگی را رعایت نمی‌کنند.

آرادکوه منشا بوی بد تهران

آرادکوه یکی از مراکز بازیافت زباله در جنوب کهریزک در استان تهران قرار دارد. گفته می‌شود که روزانه ۸ هزار تن زباله به این مرکز ارسال می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که بوی نامطبوع تهران این سایت دفع زباله است.

خرس سیاه بلوچی در خطر انقراض

خرس سیاه آسیایی با داشتن یک علامت «۷» مانند بر روی یقه گردنش، جزو گونه‌های در خطر انقراض است از این رو کمیته ملی حفاظت از خرس در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده و حفاظت از این گونه ارزشمند را بر عهده دارد.

برخورد با عاملین مرگ دهها قطعە پرندە زنبور خوار در اشنویه

رئیس ادارە حفاظت محیط زیست اشنویە در این بارە گفت: بر اساس گزارشات واصلە مردمی، یگان حفاظ محیط زیست اشنویە، در یکی از زیستگاه‌های این شهرستان، متوجە اقدام ناشایست دو زنبوردار که برای نابودی پرندە زنبور خوار اقدام بە سم پاشی زنبور‌ها در کندو‌ها نمودە کە این پرندە‌ها در هنگام تغذیە از زنبورها، مسموم و در نهایت در عرض چند دقیقە تلف شدەاند.

آتش سوزی در تالاب انزلی منطقه چراغ پشتان

روز گذشته هشتم شهریور ماه آتش‌سوزی در نیزار‌های منطقه چراغ پشتان انزلی آغاز شد و تاکنون بیش از ۱۲ هزار هکتار از این اراضی در شعله‌های آتش سوخت و دستگاه‌های خدمات‌رسان، با همکاری یک بالگرد جمعیت هلال احمر ساری سعی بر خاموش کردن آن کردند که تا امروز توانستند ۹۵ درصد از محدوده آتش‌سوزی را اطفا کنند.

یوزپلنگ ایرانی در معرض انقراض

وسعت زیستگاه یوز در کشور بیش از سه میلیون هکتار است و طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده جمعیت یوزپلنگ ایرانی در ایران کمتر از ۴۰ قلاده است و بدین معناست که بقای نسل یوزپلنگ ایرانی در وضعیت بحرانی قرار دارد.

خرس سیاه آسیایی در مدرسه شهر رودان

صبح روز گذشته یک قلاده خرس از پنجره هنرستان کشاورزی شهرستان رودان واقع در در منطقه آبنما وارد کلاس درس شد. اعضای حفاظت محیط زیست شهرستان رودان با بیهوش کردن این خرس و زنده‌گیری آن خرس جوان را در دل طبیعت رها ساختند.

خشکسالی در چهارمحال و بختیاری

خشکسالی یک پدیده طبیعی است و در طول ۱۰ سال گذشته حدود ۹۳ درصد استان چهارمحال و بختیاری، درگیر خشکسالی خفیف، متوسط، شدید و بسیار شدید بوده است تا این استان با کاهش بارندگی، بعد از کرمانشاه دومین استان خشک کشور لقب بگیرد.

شورش علیه انقراض

فعالان زیست محیطی موسوم به «شورش علیه انقراض» دو هفته اعتراض‌های متمرکز بر مساله محیط زیست را با تمرکز بر مرکز مالی پایتخت انگلیس آغاز کردند.
آخرین اخبار
پربازدید ها