آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:

چه راهی وجود دارد که دختر بدون اذن پدر ازدواج کند؟

یکی از مهم‌ترین مسائل که نقش بسیار چشمگیری در تمامی جوامع دارد و در شرع مقدس اسلام نیز بدان تاکید فراوان شده است، مساله ازدواج و تشکیل خانواده است. جهت ازدواج دختر و پسر مطابق با قانون، فقه و هم چنین عرف، کسب اذن و اجازه پدر و مادر لازم است.

اثبات رابطه نامشروع مرد برای صدور حکم طلاق

مراجع دادگستری در سالیان اخیر به وفور شاهد افزایش پرونده‌های شکایت از همسر به علت خیانت و برقراری رابطه نامشروع بوده اند. با این حال آمار پرونده‌های شکایت از مردان در این زمینه بسیار بیشتر از زنان بوده است.

طلاق‌هایی که راه برگشتی ندارند

مشاوره حقوقی آنلاین؛ اگرچه در عالم واقع و به لحاظ حقوقی، سه طلاقه کردن امری بی‌معناست، اما مراد از سه طلاقه، نوعی از طلاق است که در اصطلاح حقوقی به آن «طلاق بائن» گفته می‌شود.

این نکات بسیار مهم را هنگام طلاق باید بدانید

از دیدگاه قانون مدنی، مرد می‌تواند همسر خود را طلاق دهد که البته شرایطی در این زمینه وجود دارد. این که گفته شد، مرد می‌تواند هر موقع که اراده کند، همسر خود را طلاق دهد، از لحاظ قانونی، چندان مورد تایید نیست.

شرایط ازدواج دوم بدون اجازه همسر اول

مشاوره حقوقی آنلاین؛ در قانون مدنی، ازدواج مرد بدون اجازه همسر ضمانت اجرایی دارد به این صورت که مرد با داشتن زن اول می‌تواند همسر دوم نیز اختیار کند ولی در صورت عدم رضایت همسر اول، علاوه بر اینکه مرد نمی تواند ازدواج دوم را ثبت نماید، همسر اول نیز به استناد شروط ضمن عقد سند ازدواج می‌تواند تقاضای طلاق نماید.

حکم جلب سیار چیست؟

مشاوه حقوقی آنلاین؛ حکم جلب به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که جلب سیار نمونه‌ای از آن است.
پربازدید ها