تاریخ انتشار: ۱۷:۳۸ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
ساعدی داریان، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد
عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی از کسب مقام برتر مسابقات ملی پل فولادی توسط دانشجویان دانشکده عمران دانشگاه شهید بهشتی تهران خبر داد.
رویداد۲۴عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی از کسب مقام برتر مسابقات ملی پل فولادی توسط دانشجویان دانشکده عمران دانشگاه شهید بهشتی تهران خبر داد.

دکتر امیر ساعدی داریان عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و استاد مشاور انجمن علمی دانشکده عمران درباره کسب این عنوان گفت: امروزه در سطح جهانی تلاش می شود که دانشجویان همزمان با کسب علم در حوزه درسی خود، با جنبه های عملی و اجرایی رشته خویش نیز آشنا شده و کسب مهارت کنند.

وی افزود: در راستای این مهم مسابقات مختلفی در سطح جهانی برگزار می شود که از آن جمله مسابقات پل فولادی است. 

ساعدی ادامه داد: هدف این مسابقه آن است که دانشجویان مهندسی عمران با استفاده از مفاهیم پایه و تئوری مهندسی، سازه‌ای پل شکل بسازند که از لحاظ عملکرد و هزینه بهینه باشد. 

عضو هیات علمی دانشگاه بهشتی تصریح کرد: این مسابقه، آگاهی دانشجویان را نسبت به ویژگی‌های مصالح، مقاومت، کارایی، ساخت، نصب، ایمنی، مدیریت پروژه و هزینه سازه بالا برده و آن‌ها را برای رویارویی با دنیای واقعی مهندسی آماده می‌کند.

وی در تشریح نحوه برگزاری مسابقات گفت: برای شرکت در این مسابقه دانشجویان بایستی یک پل با ابعاد 1.5 متر عرض و 5 متر طول را طراحی کرده و در کارگاه های مخصوص بسازند. 

ساعدی افزود: نکته جالب آنکه کل اتصالات سازه پیچ ومهره ای بوده و باید در زمان یک ساعت توسط دانشجویان در محل مسابقه سرهم شود. سازه تحت بار یک تن قرار می گیرد، هر نمونه ای که ضمن تحمل بار وارده کمترین جابه جایی ها را نیز داشته باشد برنده خواهد بود. 

وی در خاتمه گفت: در این مسابقات بیش از 20 تیم از دانشگاه های مختلف کشور شرکت کردند و تیم های برتر در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد.

 تیم دانشگاه شهید بهشتی زیر نظر انجمن علمی عمران (تحت هدایت دکتر ساعدی داریان) در این مسابقات شرکت کرد این تیم متشکل از محمدرضا طیبی، فاطمه شبیریان ، امیرمحمد جولانی ، پارمیس پروین ، بردیا غضنفری ،  سمانه ابراهیمی ، محمد عزیزی بودند و آقای دکتر محمد جواد حمیدیا راهنمایی دانشجویان را برعهده داشتند.  نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
محمد عظیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
0
0
احسنت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: