تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۷
نخست‌وزیر ایتالیا اظهار کرد حمایت سنتی رُم از اقدامات واشنگتن هرگز به معنای آن نیست که بتوان از پایگاه‌های ایتالیا برای انجام حملات مستقیم علیه سوریه استفاده کرد.

رویداد۲۴-نخست‌وزیر ایتالیا اظهار کرد حمایت سنتی رُم از اقدامات واشنگتن هرگز به معنای آن نیست که بتوان از پایگاه‌های ایتالیا برای انجام حملات مستقیم علیه سوریه استفاده کرد. ایتالیا هرگز سوریه را هدف قرار نخواهد داد به نقل از المصدر نیوز، پائولو جنتیلونی، نخست‌وزیر ایتالیا، امروز (شنبه) طی سخنانی در شهر رُم، پایتخت این کشور، اعلام کرد: حمایت سنتی ما (از آمریکا) هرگز به معنای آن نیست که از پایگاه‌های ایتالیا برای انجام حملات مستقیم علیه سوریه استفاده کنیم.

جنتیلونی این اظهارات را پس از آن بیان کرد آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه سحرگاه روز شنبه چندین نقطه را در سوریه هدف حملات موشکی قرار دادند. حملات موشکی امروز به بهانه حمله شیمیایی ادعایی دمشق در شهر دوما واقع در منطقه غوطه شرقی، انجام شد. این در حالی است که سوریه قویا این اتهامات را رد می کند.

مقامات دمشق و هم‌پیمانانش معتقدند حمله شیمیایی هفته گذشته یک سناریوی از پیش طراحی شده توسط انگلیس و آمریکا و متحدانشان بود که توسط تروریست های تحت حمایت آنها انجام شد، تا بدین وسیله بهانه برای حمله به سوریه با هدف توقف نوار پیروزهای ارتش این کشور در برابر تروریست ها در غوطه شرقی فراهم شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین