تاریخ انتشار: ۱۹:۳۵ - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷
رئیس‌جمهور، کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین را فاجعه‌ای بزرگ و متاثر کننده دانست و تاکید کرد: سازمان ملل متحد و سازمان همکاری‌های اسلامی باید در این مقطع حساس، به وظیفه خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین عمل کنند.

رویداد۲۴-رئیس‌جمهور، کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی در هفتادمین سالگرد اشغال فلسطین را فاجعه‌ای بزرگ و متاثر کننده دانست و تاکید کرد: سازمان ملل متحد و سازمان همکاری‌های اسلامی باید در این مقطع حساس، به وظیفه خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین عمل کنند.حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در تماس تلفنی رجب طیب اردوغان، رئیس‌‌‌جمهور ترکیه با وی گفت: اقدام دولت آمریکا در انتقال سفارتخانه خود به قدس شریف، غیرقانونی و موجب تحریک مردم فلسطین و ناراحتی سایر مسلمانان بود.

رئیس‌‌‌جمهور با بیان اینکه دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی باید نسبت به کشتار انسان‌‌‌‌‌ها و اقدامات تحریک‌‌کننده خود در منطقه پاسخگو باشند، اظهار داشت: متاسفانه رئیس‌‌‌جمهور آمریکا نسبت به مسائل منطقه دچار اشتباه محاسباتی شده و تصور می‌کند با حمایت از رژیم صهیونیستی می‌تواند نهضت مقاوم مردم فلسطین را خاموش کند.

روحانی با تاکید بر اینکه کشورهای اسلامی باید یکپارچه علیه این تحرکات ضد بشری ایستاده و آن را تبدیل به فرصتی برای انسجام بیشتر کنند، تصریح کرد: مطمئنا این‌گونه اقدامات جنایتکارانه، ملت فلسطین را متحدتر از گذشته کرده و واقعیت نیات آمریکا را برای جهانیان روشن می‌کند.

رئیس‌جمهور با استقبال از دعوت رئیس‌‌جمهور ترکیه برای شرکت در اجلاس فوق‌‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا یک صدای واحد و محکم از سوی کشورهای اسلامی علیه اقدامات آمریکا و اسرائیل به گوش جهان برسد.

روحانی با ابراز خرسندی از توسعه روزافزون مناسبات ایران و ترکیه ابراز داشت: گسترش همکاری‌های تهران - آنکارا در راستای منافع دو ملت و تقویت صلح، ثبات و امنیت منطقه است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌‌‌جمهور ترکیه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، جنایت اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین را تاسف‌‌‌برانگیز دانست و بیان کرد: این کشتار رژیم صهیونیستی در نتیجه اقدامات بدون فکر دولت آمریکا بوده و باعث ترغیب آنان به جنایتگری شده است.

وی افزود: کشورهای اسلامی باید یکپارچه اعتراض و ناراحتی خود را نسبت به این جنایت‌ها ابراز کرده و حقوق مردم فلسطین را از مجامع بین‌‌‌المللی پیگیری کنند.

رئیس‌‌‌جمهور ترکیه با دعوت از رئیس‌‌‌جمهور کشورمان برای شرکت در اجلاس فوق‌‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، حضور ایران در این اجلاس را تاثیرگذار و حائز اهمیت دانست و یادآور شد: امروز وقت آن است که به وظیفه خود در برابر برادران فلسطینی عمل کنیم.

اردوغان با بیان اینکه موضوع فلسطین باید در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بررسی و اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی محکوم شود، عنوان کرد: هر طرح صلحی که خواست و نگرانی‌های مردم فلسطین در آن لحاظ نشود، تنها تنش‌‌‌‌ها را در منطقه افزایش خواهد داد.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: