تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
سفیر ایران در آنکارا تاکید کرد: جهان اسلام امروز بیش از گذشته به وحدت و همدلی برای رفع مصائب و آلام موجود در میان امت اسلام نیازمند است.

رویداد۲۴-سفیر ایران در آنکارا تاکید کرد: جهان اسلام امروز بیش از گذشته به وحدت و همدلی برای رفع مصائب و آلام موجود در میان امت اسلام نیازمند است.محمدابراهیم طاهریان‌فرد با حضور  در مسجد والده‌‌خان استانبول طی سخنانی قبل از مراسم افطار گفت: توسعه روابط میان دو کشور و ملت ایران و ترکیه در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بسیار حائزاهمیت است و مقامات عالی‌رتبه دو کشور با توجه به ابعاد مهم و استراتژیک این روابط، توسعه همکاری‌های اقتصادی فی‌مابین را در نخستین گام با چشم‌انداز ۳۰ میلیارد دلاری تعیین و ترسیم کرده‌اند.

وی ادامه داد: بر این اساس مأموریت اصلی اینجانب و مجموعه همکارانم در سفارت و سرکنسولگری‌های ایران در ترکیه در مسیر تقویت و ارتقای تعاملات دوستانه بین دو کشور قرار دارد.

سفیر ایران در آنکارا با اشاره به حوادث تأسف‌بار اخیر منطقه و قتل عام فلسطینیان توسط رژیم کودک‌کش اسرائیل اظهار داشت: جهان اسلام امروز بیش از گذشته به وحدت و همدلی برای رفع مصائب و آلام موجود در میان امت اسلام نیازمند است.

طاهریان مساعی دو کشور ایران و ترکیه برای رسیدگی به موضوع کشتار  فلسطینیان و ابراز مخالفت شدید با تصمیم غیرقانونی آمریکا برای انتقال سفارت به قدس شریف را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد: تصمیم برای برگزاری کنفرانس سران کشورهای اسلامی در این زمان کوتاه بسیار ضروری ارزیابی شد و امید است این اجلاس با حضور مقامات عالی‌رتبه کشورهای اسلامی در روز جمعه روح وحدت و اتحاد میان آحاد مسلمین در جهان اسلام را تقویت و دشمنان مسلمانان را در پیشبرد مقاصد ظالمانه خود علیه مسلمانان و به ویژه ملت مظلوم فلسطین ناکام کند.

منبع: ایلنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربازدید ها
آخرین اخبار
پربحث ترین عناوین