تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۰۵ تير ۱۳۹۷
آقای آلدرین از حامیان پروپا قرص اکتشاف در مریخ است. هفته گذشته، آقای آلدرین در مراسمی در کاخ سفید شرکت کرد که طی آن دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از تشکیل نیروی ویژه فضایی در وزارت دفاع این کشور خبرداد.
شکایت فضانورد آمریکایی از فرزندانش

رویداد۲۴ شکایت که در دادگاهی در فلوریدا اقامه شده است. یک هفته پیش از این شکایت فرزندان آقای آلدرین از دادگاه خواسته بودند کنترل دارایی‌های پدر خود را در دست بگیرند.


آقای آلدرین که حالا ۸۸ سال دارد دومین مردی است که توانست پا بر کره ماه بگذارد. فرزندان این فضانورد به قاضی گفته‌اند او دچار فراموشی شده است.


این سرهنگ سابق نیروی هوایی آمریکا هفته گذشته در مصاحبه‌ای با روزنامه وال استریت‌ژورنال گفت: "به ذهن هیچ کس خطور نمی‌کند که من نیازی به قیم داشته باشم.


آقای آلدرین در شکایت خود به دادگاه مدعی شده دخترش، پسرش، و کریستینا کورپ، مدیر سابق او با ممانعت از ازدواج او روابط شخصی و عاطفی او را زیرسئوال برده‌اند.


مدیریت دو دارایی آقای آلدرین یعنی شرکت خصوصی او و سازمان غیر انتفاعی اش به نام بنیاد اشتراک فضا موضوع این شکایت است.


در نامه‌ای حقوقی به دادگاه اندرو و جنیس آلدرین، پسر و دختر ۶۰ ساله آقای آلدرین مدعی شده‌اند که پدرشان "اخیر با دوستانی نشست و برخاست می‌کند که می‌خواهند میان او و خانواده‌اش جدایی بیاندازند. آنها در عین حال از ولخرجی‌های سرسام‎آور او ابراز نگرانی کرده‌اند.

در شکایت آقای آلدرین آمده مدیر و پسر او غیرقانونی کنترل دارایی‌های او از جمله میلیون‌ها دلار یادگاری‌های سفر به فضا و اشیاء فضایی را در اختیار گرفته‌اند. در این شکایت تاکید شده این کار برای منافع شخصی این دو نفر بوده است.


شکایت آقای آلدرین این دو نفر را متهم می‌کند که سال‌هاست با ادعای مبتلا بودن باز آلدرین به فراموشی و آلزایمر در پی تخریب وجهه و میراث او هستند. پسر بزرگ آقای آلدرین از این شکایت مستثنا شده است. قرار است یک کارشناس سلامت روانی دادگاه اواخر این هفته آقای آلدرین را معاینه کند. فرزندان آقای آلدرین گفته‌اند از این شکایت "غیرقابل توجیه" متاسف شده‌اند.


آقای آلدرین از حامیان پروپا قرص اکتشاف در مریخ است. هفته گذشته، آقای آلدرین در مراسمی در کاخ سفید شرکت کرد که طی آن دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از تشکیل نیروی ویژه فضایی در وزارت دفاع این کشور خبرداد.


منبع: ایران آنلاین
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش ویژه
پربحث ترین عناوین