تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۲۳ تير ۱۳۹۷
شهردارتهران مطرح کرد:

بدهی هلدینگ یاس به شهرداری تهران در حال بررسی است/ اگر بدهی ثابت شود آن را پس می‌گیریم

شهردار تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال بررسی بدهی شهرداری به هلدینگ یاس است، گفت: اگر این بدهی تایید شود آن را پس می‌گیریم.
رویداد۲۴صبح امروز خط 7 مترو تهران با حضور محمدعلی افشانی (شهردار تهران)، محسن هاشمی (رئیس شورای شهر) و محمدحسین مقیمی (استاندار تهران) بازگشایی شد.
 
محمدعلی افشانی در انتهای این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این خط زمان مدیریت شهری قبلی افتتاح شده بود، گفت: پیش از این، این خط بازگشایی شده بود اما ناقص بود و باید تکمیل می‌شد. متاسفانه بخشی از این خط فاقد هواکش بود و پس از آنکه خط تعطیل شد تلاش کردیم مشکل سیگنالینگ را حل کنیم.
 
وی ادامه داد: امروز 6 کیلومتر از این خط با پنج ایستگاه افتتاح می‌شود که مشکلات گذشته آن به طور کامل حل شده است.
 
افشانی در پاسخ به این سوال که آیا ایمنی خط را تضمین می‌کند یا خیر افزود: پیمانکار و تحویل دهنده تجهیزات باید ایمنی خط را تضمین کنند. ما همه تلاش خود را کردیم تا خط ایمن باشد.
 
شهردار در رابطه با افتتاح مابقی خط نیز تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم که دهه فجر بخش دیگری از خط 7 به بهره‌برداری برسد و کل خط نیز تا آخر خردادماه به بهره‌برداری برسد. با این حال نیاز به دو هزار و 500 میلیارد تومان نیاز داریم برای اینکه بتوانیم خط را تکمیل کنیم.
 
افشانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص چهار هزار و 500 میلیارد تومان بدهی هلدینگ یاس به شهرداری تهران تصریح کرد: کارشناسان در حال بررسی دقیق و مستند این ماجرا هستند، تاکنون چندین جلسه برگزار شده است و من پیگیر این مساله هستم.
 
وی ادامه داد: تا زمانی که مستندات آن کامل نشود نمی‌توانیم در این خصوص اظهارنظر قاطع کنیم.
 
افشانی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلنا که چرا بنیاد تعاون سپاه این بدهی را تکذیب کرده است و اینکه امکان دارد شهرداری نتواند بدهی‌اش را احصا کند، گفت: همانطور که گفتم ما به دنبال بررسی مساله هستیم اما مطمئن باشید اگر بدانیم جایی شهرداری بدهی دارد تمام تلاش خود را برای پس گرفتن آن خواهیم کرد.
 
شهردار همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد اهدای بیلبوردهای تبلیغاتی توسط یکی از مدیران شهرداری به یکی از فیلم‌های سینمایی گفت: اگر بیلبوردی در تبلیغات این فیلم دیدید حتما به من گزارش دهید. من هم اظهارات رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران را شنیده‌ام اما ایشان اختیاری در این زمینه نداشته است.

منبع: ایلنا
نظرات شما