تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
پرونده نماینده کارگران هفت تپه به دادسرا رفت؛
وکیل اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه گفت: پرونده‌ای با اتهام «مشارکت در تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت» برای موکلش تشکیل شده است.
پرونده جدید برای کارگر نیشکر هفت تپه در دادسرا تشکیل شد
رویداد۲۴ وکیل مدافع اسماعیل بخشی یکی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که در بازداشت به سر می‌برد از تشکیل پرونده جدید برای موکلش در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز خبر داد.

فرزانه زیلابی درباره آخرین وضعیت پرونده این کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه اظهار داشت: علاوه بر دو اتهام مطرحه شده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش با عناوین اتهامی «اخلال در نظم عمومی» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، پرونده‌ای با اتهام «مشارکت در تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت» برای موکلم در شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز تشکیل شده است.

این وکیل دادگستری افزود: طبق قانون و با لحاظ سوابق ارجاع این پرونده برای رسیدگی توامان باید به دادسرای شوش ارسال و با پرونده قبلی تجمیع شود.

وی افزود: در خصوص پرونده بخشی سیزدهم آذر به صورت مستدل و مستند درخواست ارجاع موکلم را به پزشکی قانونی داشتم که با وجود دستور دادیار شعبه تاکنون بدون اقدام مانده است.

زیلابی در پاسخ به این سوال که پرونده افراد متهم در ماجرای کارخانه نیشکر هفت تپه به صدور قرار در شعبه دادسرای شوش منتهی شده است یا خیر، گفت: در خصوص پرونده‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت تپه مطرح در شعب اول و دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش تاکنون قراری اعم از کیفر خواست یا منع تعقیف صادر نشده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آخرین وضعیت پرونده علی نجاتی، عضو سندیکای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه که اخیرا بازداشت شده است، توضیح داد: با وجود آنکه در خبر‌ها آمده بود که موکلم به منظور اجرای محکومیت قبلی جلب شده، اما در پیگیری‌های بعدی معلوم و مشخص شد که تاکنون برای موکلم دو پرونده با عناوین اتهامی متعدد در حال رسیدگی است.

زیلابی افزود: پرونده نخست نجاتی با اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق هدایت جریان تجمعات و اعتصابات شرکت نیشکر هفت تپه» در شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اندیمشک مطرح است و پرونده دوم نیز با اتهام «امنیتی» در شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش مطرح و در حال رسیدگی است.

وکیل نجاتی گفت: موکلم بیماری قلبی دارد و تحمل فضای بازداشتگاه برای او دشوار و خطرناک است.
 
به گزارش رویداد۲۴ کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در اعتراض به عدم دریافت چند ماهه حقوق خود تجمع برگزار کرده بودند. مقامات قضایی این تجمع را برهم زدن امنیت کشور تلقی کرده بودند.
منبع: عصر ایران
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
0
2
نفس کشیدن ممنوع!بمیر اما دم بر نیار.چون نظم عالم هستی بهم میریزه
دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
0
2
حقوق شان را به موقع پرداخت کنید تا تجمع نکنند. مدعی العموم موقعی که کارگران گشنه و شرمنده خانواده و طلبکاران بودند در خواب ناز تشریف داشتند .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
1
ظلم،ظلم،ظلم، ظلم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: