تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۱۲ دی ۱۳۹۷
آماری که امید قهرمانی ایران را پررنگ می‌کند؛
فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در حالی روز شنبه پانزدهم دی ماه با مسابقه دو تیم بحرین و امارات متحده عربی آغاز خواهد شد که آمار و سابقه این رقابت ها، امید ایران را برای قهرمانی پررنگ نشان می‌دهد.
ایران بیشترین پیروزی و گل زده را در جام ملت‌های آسیا دارد
رویداد۲۴ هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا یک ویژگی خاص دارد. این نخستین بار است که این رقابت‌ها با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود؛ موضوعی که هم تعداد مسابقات را بیشتر از دوره‌های قبل کرده و هم پای برخی تیم‌های سطح پایین را به جام باز کرده است.

از آغاز برگزاری جام ملت‌های آسیا ۱۶ دوره می‌گذرد و در آستانه دوره هفدهم نگاهی به آمار و ارقام این رقابت‌ها و جایگاه و رتبه‌های ایران و سایر رقبا خالی از لطف نیست.

ژاپن با چهار بار قهرمانی، بیشترین عنوان برتر جام را از آن خود کرده است. بعد از ژاپن، ایران و عربستان سعودی هر کدام سه بار جام قهرمانی را بالای سر برده اند.

دو تیم ملی ایران و کره جنوبی بیشترین حضور را با آمار ۱۳ دوره داشته اند. بعد از این دو، تیم ملی چین ۱۱ بار، کویت ۱۰ بار، قطر، عربستان سعودی و امارات ۹ بار و عراق و ژاپن نیز با ۸ حضور در جدول تاریخ رقابت‌ها جای گرفته اند.

از لحاظ تعداد مسابقات، ایران و کره جنوبی رکورد دارند. هر کدام از این دو تیم ۶۲ مسابقه را در جام ملت‌های آسیا تجربه کرده اند. چین با ۵۱، عربستان با ۴۴، کویت با ۴۲ و ژاپن با ۴۱ مسابقه در رده‌های بعدی قرار گرفته اند.

ایران از لحاظ تعداد پیروزی در مسابقات با ۳۷ برد، صدر نشین است. کره جنوبی ۳۲ مسابقه را برده است و ژاپن ۲۴ مسابقه را به سود خود تمام کرده است. بیشترین باخت را نیز در تاریخ جام، چین با ۱۸ شکست به خود اختصاص داده است.

ایران همچنین در تعداد گل زده نیز بیشترین آمار را در تاریخ جام ملت‌های آسیا ثبت کرده است و ۱۱۹ گل را در دروازه‌های رقبا جای داده است. بعد از ایران کره جنوبی ۱۰۰ گل زده است. چین به ۸۱ گل رسیده و ژاپن ۸۰ گل زده در کارنامه دارد.

جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا در امارات از روز پانزدهم دی ماه آغاز خواهد شد و تیم ملی ایران در گروه سوم با تیم‌های یمن، عراق و ویتنام هم گروه است.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار