تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۱۲ دی ۱۳۹۷
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۷۵ نماینده امضای خود از طرح استیضاح وزیر علوم پس گرفتند و این استیضاح از حدنصاب افتاد.
استیضاح وزیر علوم تعیین تکلیف شد
رویداد۲۴ حسین سیمایی صراف افزود: چندی پیش طرح استیضاح وزیر علوم با ۸۲ امضا تقدیم هیات رییسه مجلس شد که مطابق آیین‌نامه کمیسیون آموزش و تحقیقات برای رسیدگی به همه محور‌های استیضاح تشکیل جلسه داد و وزیر علوم به ۱۰ محور مطروحه در طرح به صورت مبسوط با ارائه مستندات پاسخ داد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: پس از این توضیحات، نمایندگان متقاضی استیضاح قانع شدند؛ ۷۵ امضا مسترد شد و فقط هفت نفر از امضا کنندگان باقی ماندند لذا طرح استیضاح بایگانی شد.

وی بیان کرد: امیدواریم در آینده نیز هفت نفر نماینده باقی مانده را قانع کنیم تا از عملکرد وزارت علوم راضی باشند.

معاون وزیر علوم از نمایندگان و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تشکر کرد و گفت: وزیر علوم از این فرصت هم برای پاسخ به محور‌های استیضاح و هم ارائه گزارش عملکرد خود استفاده کرد.

گفتنی است، طرح استیضاح منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۱۳ آذرماه با ۸۲ امضای نمایندگان تقدیم هیات رییسه مجلس شد که هیات رییسه این طرح استیضاح را برای بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دوم دی ماه گفت: در پایان رسیدگی به طرح استیضاح وزیر علوم، استیضاح کنندگان خواستار آن بودند که برای اعلام نظر ۱۵ روز مهلت به آن‌ها داده شود.
منبع: ایرنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار