تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۶ دی ۱۳۹۷
محمدهادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در سوریه با بطریک یوحنا العاشر یازجی، رهبر مسیحیان ارتدوکس سوریه دیدار کرد.
رهبر مسیحیان ارتدوکس سوریه: هر روز قرآن می‌خوانم
رویداد۲۴ تسخیری در این دیدار میلاد حضرت مسیح (ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی را تبریک گفت و از رهبر مسیحیان ارتدوکس سوریه برای شرکت در کنفرانس «امام رضا (ع) و گفت‌وگوی ادیان» در مشهد مقدس، دعوت کرد.

بطریک یازجی در این دیدار گفت: به عنوان یک رهبر مسیحی، علاقمندانه و هر روز، آیاتی از قرآن را می‌خوانم و از کتاب مقدس مسلمانان استفاده می‌کنم.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از روز اول پیروزی بر عامل محبت و همزیستی مسالمت‌آمیز بین اتباع ادیان و مذاهب مختلف تأکید کرد و روابط حسنه با همه افراد که دارای اعتقادات و مذاهب مختلف بودند را برقرار کرد. این همان چیزی است که دشمن صهیونیستی غاصب از آن می‌ترسد. ما دشمنان مشترک داریم؛ مثلاً در این بحران سال‌های اخیر در سوریه و کشور‌های منطقه، فقط مسلمانان هدف تروریست‌ها نبودند؛ بلکه مسیحیان نیز بسیار آسیب دیدند و کلیسا‌های آن‌ها تخریب شد و شهدای فراوانی دادند.

بطریک یازجی همچنین در بخشی از سخنانش اظهار کرد: به عنوان یک رهبر مسیحی، علاقمندانه و هر روز، آیاتی از قرآن را می‌خوانم و از کتاب مقدس مسلمانان استفاده می‌کنم.

همچنین محمدهادی تسخیری، وابسته فرهنگی کشورمان در سوریه در دیدار جداگانه‌ای با مار اغناطیوس افرام الثانی، رهبر بطریکیه السریان الارتدکس سوریه هم ملاقات کرد.

مار اغناطیوس افرام الثانی در این دیدار گفت: از تلاش‌های فراوان ایران برای کمک به سوریه در مدت جنگ تکفیری‌ها علیه مردم سوریه، تشکر می‌کنیم.

وی تأکید کرد: تلاش ما این است که همانند گذشته، زندگی با محبت و برادرانه‌ای با سایر اتباع ادیان در سوریه داشته باشیم.

وی در ادامه ضمن بیان نقش تاریخی مسیحیان در سوریه بر همزیستی مسالمت‌آمیز بین طوایف مختلف در این کشور تأکید کرد.

این دو دیدار‌ها همراه با آیت‌الله طباطبایی، نماینده، ولی فقیه در سوریه انجام گرفت.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار