تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۱۸ دی ۱۳۹۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از شروع دوره‌های آموزشی ارتقای صلاحیت حرفه‌ای مربیان پیش دبستانی خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی را شروع و به موازات آن طرح را در کمیسیون منابع انسانی شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کرده‌ایم و به محض آنکه مصوبه را دریافت کنیم از سال آینده «کارت شناسایی» ویژه مربیان پیش دبستانی را صادر می‌کنیم.
صدور «کارت ویژه» مربیان پیش دبستانی
رویداد۲۴ رخساره فضلی درباره برنامه ارزیابی صلاحیت مربیان پیش دبستانی اظهار کرد: این برنامه اکنون در حال اجراست. برای اولین بار در کشور ثبت نام از مربیان پیش دبستانی در سامانه ATMS انجام می‌شود. ثبت نام به این منظور صورت می‌گیرد که بانک اطلاعاتی مربیان پیش دبستانی وارد یک سامانه دولتی بشود. تا کنون بانک اطلاعاتی برای مربیان پیش دبستانی نداشته‌ایم.

وی افزود: اولین دوره آموزشی مربیان تحت عنوان تعلیم و تربیت اسلامی هفته آینده برگزار می‌شود و بعد از آن یک دوره درباره کلیات و برنامه درسی دوره پیش دبستانی خواهیم داشت.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مبانی دوره پیش دبستانی نیز در دو هفته آینده برگزار می‌شود گفت: دوره غیر حضوری نیز تا پایان سال تحصیلی جاری اجرا می‌شود و همزمان با آن دوره حضوری را خواهیم داشت. در واقع برنامه دوره‌های حضوری آماده و به استان‌ها ابلاغ شده است و دوره‌های غیرحضوری را نیز از طریق بسترهایی، چون تلویزیون تعاملی سینا پیش می‌بریم.

فضلی ادامه داد: ما منتظر طی مراحل قانونی این مصوبه در شورای عالی نشدیم و دوره‌های آموزشی را شروع و به موازات آن طرح را در کمیسیون منابع انسانی شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کرده‌ایم و به محض آنکه مصوبه را دریافت کنیم از سال آینده کارت شناسایی مربیان پیش دبستانی را صادر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ID کارت کمک می‌کند تا مربیان ما هویت یابند و جایگاهشان مشخص شود اظهار کرد: بعد از آنکه همکاران ما دوره‌ها را گذراندند، گواهی درجه ۲ که سطح حداقلی است به آن‌ها اعطا می‌شود و سپس بستر‌های لازم را فراهم می‌کنیم تا مربیان بتوانند گواهی درجه یک دریافت کنند.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
داش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
0
0
با سلام ما نه حقوقی داریم و نه بیمه ای!ما را دریابید
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
1
0
سلام.خسته نباشید.خدا خیرتون بده میشه پیگیری کنید با توجه به فواید اهمیت دوره پیش دبستانی چرا دولتی نمیشود یا به صورت خرید خدمات انجام گیرد.حداقل پیش ۲(یکسال قبل اول) واقعا هزینه اش بویژه برای شهرستانیها سنگین هست؟بهتر نیست بجای پرداخت هزینه مهد کودک کارمندان سرمایه گذاری برای این دوره مهم شود؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: